Automata

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+2
Otec Ezechiel
GM
6 posters

    Londýnské uličky

    GM
    GM
    GM


    Počet příběhů : 30
    Karma : 0

    Londýnské uličky Empty Londýnské uličky

    Příspěvek pro GM Fri Aug 05, 2022 9:33 pm

    Londýnské uličky Uliuky10

    Tato ulice má zcela nepochybně své kouzlo. Jedna odbočka vás dovede do rušné čtvrti s krásnými domy, malými obchůdky a v blízkosti pěkného, udržovaného parku. Ta druhá odbočka vás přivede blíže řece Temži, přímo do bloku méně honosných domů sousedících s přístavní čtvrtí. Pokračujte dále a přivítá vás hustý dým z nedalekých továren. Pozor si dejte na slepé uličky, které zejí prázdnotou, pokud do nich nevkročíte zcela sami a bezbranní.
    Otec Ezechiel
    Otec Ezechiel


    Body Osudu : 3
    Počet příběhů : 43
    Karma : 3

    Londýnské uličky Empty Re: Londýnské uličky

    Příspěvek pro Otec Ezechiel Sat Aug 06, 2022 9:23 am

    Jen co zatočím na rohu staré budovy, která, pokud mě paměť neklame, byla využívána jako menší továrna už nevím čeho a objevím se na rušné ulici, praští mě do obličeje pořádně ledový vánek. Musím dokonce zavrtat hlavu hlouběji do kožešiny, jak mi vítr proniká skulinkami v oblečení a studí mě až na zádech. Neřád jeden! Na ulici to pořádně žije ostatně jako vždy. Rád se zde procházím v podvečerních hodinách, ač to není úplně nejbezpečnější způsob, jak strávit podvečer. Nu co už, děj se vůle Boží. S rukami hluboko v kabátu si to vycházkovou chůzí štráduji kolem nejrůznějších obchůdku i narychlo sestavených stánků chudých obchodníků, jejichž jedinou snahou je něco prodat.

    "Zdravíčko! Pozdrav Pán Bůh! Ne ne, díky, absint není nic pro mě." Člověk se musí naučit odmítat to, co skutečně nechce, nebo ho ti dotěrní prodavači a všiváci stáhnou z kůže. Londýnské ulice mají holt své pro i proti, ale ani to jim neubírá na kráse. "Zdravím, doufám, že se uvidíme v neděli v kostele! Už minule jste nebyla, jen si nemyslete, všechno vidím." Pokárám jen tak z legrace jednu z místních vdov, která to s vírou nemyslí tak úplně vážně jako se svými milostnými avantýrami. Co ta už mi všechno na sebe prozradila u zpovědi, hříšnice jedna.

    Zastavím se u jednoho neznámého domu, vypadá opravdu honosně na to, v jaké čtvrti se nachází. Komupak asi patří? Že by nějaká šlechta? Ne, to je blbost, ta by si v takovémto sousedství obydlí nepořídila. Hmm, zajímavé. Tak jako tak pokračuji uličkou a pohledem zpražím i místní štamgasty alias ožraly, kteří se již v odpoledních hodinách povalují před krčmou a už teď nejsou schopni vypustit z úst jedinou souvislou větu. Běda jim, alkohol je dobrý sluha, ale zlý pán. Ne že bych o tom něco věděl, já jen mešní víno a to pro rituální účely, jak jinak.

    Kupodivu to vypadá, že dnes je na rušné ulici poměrně klid. Ano, zní to paradoxně, ale je to tak. Dokonce jsem ještě nespatřil ani jednoho sirotka, že by si konečně dali říct? Uvidíme, do sirotčince je to ještě kus cesty. Sice mi stačilo jít po Ferry Lane a dojít na její konec, já se ale rád toulám klikatými uličkami sem a tam. To abych neztratil přehled, kde je co nového a podobně. Člověk se musí pořád udržovat v obraze. A pokud se nepletu, je sirotčinec necelé dvě ulice odtud. Vykročím proto směle doprava a zvědavě pokukuji, co dalšího k obdivu mi nabídne dnešní dění.
    Vypravěč
    Vypravěč


    Body Osudu : 0
    Počet příběhů : 41
    Karma : 6

    Londýnské uličky Empty Re: Londýnské uličky

    Příspěvek pro Vypravěč Sat Aug 06, 2022 11:10 am

    Londýnské uličky Bez_nz10

    Hele! Ten by možná šel! Řekl pobuda svému parťákovi. Pravda byla prostá. Už pár desítek minut bloumali ulicemi a hledali někoho, kdo vypadal trochu lépe než průměrná chudina. Támhleten maník by mohl mít po kapsách něco aspoň trošku cennýho. Možná i naditou šrajtofli! No to by bylo terno! Ale není času nazbyt! Kouzlo okamžiku je kouzlo okamžiku. Ten, který měl na hlavě cylindr šel přímo za otcem Ezechielem. Lehce vrávoral, protože měl nejspíš kapičku upito. Nicméně se uklonil a oslovil svou oběť, která nejspíš měla špatný pocit z tohoto setkání. Zářivě se usmál a obohatil ovzduší svým alkoholovým dechem.
    "Promiňte pane, už tu bloudím nějakou dobu, nevíte kudyma tady do nejbližšího hostince? Hupsík!" zahrál divadlo a začal zuřivě máchat rukama, neboť mu právě vyklouzla lahev s jeho oblíbenou tekutinou. Pálenka vyšplíchla. Nakonec se místnímu ožralovi podařilo ji pevně zachytit a úlevně vydechl. To by byla přece velká škoda přijít o tolik doušků, které mohou v chladném Londýnském podnebí zahřát. Doslova rozdíl mezi životem a smrtí!

    Ať už se otec Ezechiel rozhodl nebožákovi odpovědět, nebo se mu vyhnout, či jej snad raději odignorovat, pocítil nepříjemné žďuchnutí do ramene. Vrazil do něj muž menšího vzrůstu. Byl vychrtlý a očividně špechal.
    "Ježišmarjá pardon vašnosto! Já nechtěl! Vomlouvám se!" zašveholil a omluvně sejmul čapku. Ihned však začal pospíchat pryč. Co se tu vlastně stalo? I naprostému idiotovi by došlo, že se jedná o sehranou dvojici kapsářů. Základem bylo odvedení pozornosti a poté už jen využití nepozornosti a zmatení vyhlídnutého nešťastníka. Samozřejmě že otec Ezechiel není žádná naivka a nepohybuje se v Londýně poprvé. Nastává konflikt. Dvojice kapsářů využívá svou dovednost.

    Kapsářství - 3

    Vypravěč carried out 4 launched of one FATE :
    Londýnské uličky Dice-110 , Londýnské uličky Dice-110 , Londýnské uličky Dice010 , Londýnské uličky Dice-110
    Otec Ezechiel
    Otec Ezechiel


    Body Osudu : 3
    Počet příběhů : 43
    Karma : 3

    Londýnské uličky Empty Re: Londýnské uličky

    Příspěvek pro Otec Ezechiel Sat Aug 06, 2022 11:56 am

    Ještě dvakrát doprava a jsem tam. Skutečně jsem zvědavý, jak se to tam vyvíjí. Vždyť jsem tam byl naposledy před týdnem, měl bych se nad sebou zamyslet... A skutečně, plný zamyšlení si kráčím uličkou ignorujíc občany Londýna kolem, dokud se jeden z oněch občanů nepřihlásí o mou pozornost. Jen co začne vrávorat dostatečně blízko mé osoby, zpozorním a zpražím nádeníka pohledem. Pro jistotu i zastavím a mlčky sleduji, co z něj vyleze.

    "Další ožrala..." Postěžuji si nahlas, chci aby to slyšel a třeba se nad sebou trochu i zamyslel. "Není trochu brzo na to být takhle na maděru?!" Upustím trochu páry, takovíto alkoholici jsou na ulici běžnými kolemjdoucími, ale to nic nemění na tom, že mi pijí krev a jejich podnapilost bych nejradši odměnil jednou dobře mířenou ranou. Nechápavě sleduji, co za divadýlko to ten ztroskotanec předvádí a nad úspěšným pokusem záchrany chlastu jen zkřivím ret. "Pokud se chceš oddělat ještě víc, tak běž na konec ulice, pak doleva a odtamtud už uvidíš hostinec. Hezký den!"

    Odpovím "gentlemanovi" a už už se mám k odchodu, když v tom do mě někdo narazí. Lehce zavrávorám, i když byl muž, který do mě vpálil, menšího vzrůstu, byla to celkem rána. Jen co opět chytím balanc, střelím pohledem po ožralovi a hned si prohlédnu i nešťastného "kolemjdoucího". No jistě! Jak jinak. Vzteky zatnu pěst a hned se otočím k tomu nešťastníkovi, který dnes vrazil do nesprávného kolemjdoucího.

    "Tak moment!"

    Použitá dovednost - Špinavý souboj - 4

    Otec Ezechiel carried out 4 launched of one FATE :
    Londýnské uličky Dice-110 , Londýnské uličky Dice110 , Londýnské uličky Dice-110 , Londýnské uličky Dice-110
    Vypravěč
    Vypravěč


    Body Osudu : 0
    Počet příběhů : 41
    Karma : 6

    Londýnské uličky Empty Re: Londýnské uličky

    Příspěvek pro Vypravěč Sat Aug 06, 2022 1:09 pm

    Londýnské uličky Bez_nz10

    Všechno šlo jak na drátkách. Groš zaujal cizincovu pozornost a předvedl komický vystoupení. Jako vždycky mělo šťastný konec a až na drobnou skvrnu na kabátě pana morouse, se zas tak nic moc zvláštního nestalo. Teď byl můj velkolepý okamžik! Přidal jsem do kroku a pořádně do toho pitomce narazil. Povedlo se mi nepozorovaně prostrčit ruku do jedné z jeho kapes a něco nahmatat. Můj ty Tondo, to je snad bižuterie?!! No to beru! Konečně zase pořádnej kauf. Dneska budu spát v teple a pohodlí! Okamžitě jsem jednal. Sotva jsem dokončil nacvičený pohyb, už už jsem ze sebe začal sypat omluvy a nahodil nevinnej úsměv. Jenže se stalo něco nečekanýho.

    "Tak moment!" zahřměl hlas toho zazobaného chlapa. Musím říct, že jsem se trochu strachy potento... Většinou nečekám takovou reakci. Asi jsem to neměl s tím chlastem tak přehnat. Nejspíš mi ten pohyb nevyšel tak jak bych si přál. Ztuhnul jsem a nahodil výraz vsutku slabomyslný. Jako bych byl zloděj přistižený při činu. Nechápavě jsem na něj koukal. Pak na svého parťáka. Pak zase na něj, na růženec, na svého parťáka, na...

    Jakejdoprdelerůženec?!!

    "He?" dodal jsem vskutku inteligentní poznámku a narušil tak pár vteřin naprosto imbecilního ticha. Z nějakýho záhadnýho důvodu mi přišlo, že týpek, kterýho jsem chtěl okrást vypadal ještě mnohem naštvaněji, když zmerčil moji kořist.
    "Já... já nic, to všechno von milostpane!" zahuhňal jsem pomateně a hodil růženec zpátky jeho majiteli. Pak jsem vzal nohy na ramena a doufal, že nedostanu na budku. Ať už vod jednoho, nebo vod druhýho.

    "Kudlo! Ty neschopný hovado! To snad nemyslíš vážně! Já ti nakopu tu tvoji..." zvolal můj parťák a začal zběsile mávat flaškou s chlastem. Jo, podělal jsem to, ale moje práce je mnohem složitější než jeho! Není to fér!!!!!

    Otec Ezechiel tak mohl sledovat vskutku roztomilé divadýlko, jak se dva kumpáni začali častovat nadávkami a nahánět se těmi nejšpinavějšími londýnskými uličkami. Nadávky lítaly na všechny strany a k nebi vzlétlo poplašené hejno holubů, které tito dva výtečnici vyrušili. Poslední co mohli místní kolemjdoucí zahlédnout, byl Kudla převracející popelnici, aby Groše zpomalil v pronásledování. Ten se rozsekal na něčem kluzkém a nevábném a o poznání pomalejším tempem zahnul za roh, kde se mu pokoušel ztratit z dohledu ten nejšikovnější zloděj v širokém okolí.
    Otec Ezechiel
    Otec Ezechiel


    Body Osudu : 3
    Počet příběhů : 43
    Karma : 3

    Londýnské uličky Empty Re: Londýnské uličky

    Příspěvek pro Otec Ezechiel Sat Aug 06, 2022 1:38 pm

    Jen co se ode mě ten drobný chmaták dostane na dobré dva metry, tak nějak zpětně mi dojde, že jsem pocítil jakýsi podivný pohyb, lépe řečeno dotek. Hbitě zašmátrám v kapsách a zjistím, že je pryč! Můj růženec!!! Okamžitě stáhnu obličej do toho nejnasupenějšího šklebu, jakého jsem momentálně schopen a už už se chystám na toho grázla vystartovat.

    "Ty jeden kapsářský šmejde! Okamžitě mi to vrať, jinak tě budou ožírat ryby na dně řeky!" Jen co tohle vyprsknu, už se chystám, že se rozběhnu, ale ten šmejd všivácká zřejmě dostane takový strach, že po mě můj růženec hodí. Bleskově po něm natáhnu levici a tak tak jej zachytím v úrovni svých kolenou. Uf! Mám to ale štěstí. Takové ale nebudou mít ti dva šašci!

    "Kam zdrháte! Parchanti prolhaní! Ještě jednou to na mě zkusíte, tak vám vrazím takovou, že vám už ani zlaté zuby nezachrání úsměv! Hrom do vás, chmatáci zpropadení!" Nadávám a hrozím pěstí ve vzduchu, jak ti dva berou do zaječích a div jeden nepřizabije toho druhého. Opravdu jsou to "dobří" parťáci, jen co je pravda. Ze samé naštvanosti mi až zrudnou líce a cítím pulzující teplo v oblasti pravého spánku.

    "Sebranka jedna! Má štěstí, že nenatrefil na kapsu s mincemi. To už bych mu zpřelámal pazouru!" Mé rozhořčení nezná mezí, proto raději zkontroluji, že nezmizlo nic dalšího z mého již tak skromného majetku a ještě se pro jistotu ohlédnu, zda tu někde není ještě třetí či čtvrtý parťák. Pohledy ostatních jsou mi tak trochu u prdele. Pokud si se mnou chce někdo zahrávat, ať se připraví na to, že si to nenechám líbit! Nic! Nebudu se rozčilovat, není to zdravé a hlavně, mám teď jiné starosti. Rychlým krokem proto zamířím na konec ulice a hned v zatáčce je cíl mé cesty, sirotčinec.
    Blondie
    Blondie


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 17
    Karma : 3

    Londýnské uličky Empty Re: Londýnské uličky

    Příspěvek pro Blondie Mon Aug 15, 2022 9:43 pm

    Procházela jsem se uličkami se znuděným výrazem. Den jako každý jiný. Občas se vyplatí postávat v koutě a sledovat okolní dění. Támhleta žena chodí každý čtvrtek do domu na rohu, kde tráví s někým dlouhé hodiny a pak se vrací domů ke svému manželovi. Domyslete si co jen chcete. Ten ubožák v ušmudlaném kabátě, co žebrá, není ve skutečnosti vůbec žádný chudák. Má akorát strach z vody a hygienických návyků. Tenhle pekař šidí těsto, ale to víme všichni. Jenom mu to nikdo nemá odvahu říct do očí. Je to celkem rapl a bije dokonce i svou ženu. Jak to vím? Ta nešťastnice totiž i v tom největším vedru nosí dlouhé rukávy. Její manžílek si dává pozor, aby ji nikdy nebil do obličeje.

    Povzdechla jsem si. Už je tomu pár let, co jsem se usadila v Londýně. Ze začátku mi přišlo vzrušující žít v tak velkém městě. Poznávat nové lidi. Zkoušet na nich své přesvědčovací metody. A tajemství, můj ty bože ta tajemství. Čím víc jich máte, tím těžší je, aby vás někdo překvapil. Možná je načase přestat být jenom pozorovatelem a aktivněji se zapojit? Přestat žít ze dne na den a vedle získávání zlatých mincí dát svému životu nějaký smysl? 

    Okolo prošel jistý gentleman, který byl znám tím, že se chtěl stát politicky významnou osobností. Nosánek až do nebes. Věnoval mi pohrdavý pohled. Propíchla jsem jej očima. Měla jsem jasno. Když takový budižkničemu v pěkném obleku může být opilý falešným pocitem své vlastní důležitosti, proč bych právě já nemohla být tím skutečným hybatelem budoucích událostí? Spokojeně jsem se usmála. S tou kacířskou myšlenkou jsem si pohrávala už pár pátků. Je načase dát se do práce.
    Noah Schwarz
    Noah Schwarz


    Body Osudu : 3
    Počet příběhů : 26
    Karma : 7

    Londýnské uličky Empty Re: Londýnské uličky

    Příspěvek pro Noah Schwarz Sat Aug 20, 2022 8:37 pm



    Zdá sa, že sa Noahovi konečne minulo jeho diabolské šťastie. Hoci mu doposiaľ totiž všetko vychádzalo presne podľa jeho predstáv, aktuálne sa ocitol v pomerne nepríjemnej situácii. "Povedz že mi, aký je tvoj ďalší vynikajúci plán?! Ísť na slepé rande s každou blondínou v Anglicku, až kým nenatrafíš na tú vyvolenú?!" Slová jeho nedočkavého spoločníka sa mu v hlave ozývali čoraz intenzívnejšie. Jediné jeho aktuálne vodítko bolo pátrať po tajomnej dievčine so zlatými vlasmi, ale o koho sa asi tak mohlo jednať? V akom mohla byť asi tak veku? Ako vôbec vyzerala? Kde sa aktuálne nachádzala? O ničom z toho bohužiaľ nemal ani najmenšie potuchy. Nevedel nič než len to, že určite ešte stále žije, a že na ňu teoreticky možno natrafiť v Anglicku, ale tým to haslo. Rozprávač mal fakticky zvrátený zmysel pre humor. Ako má asi tak svojim dočasným "nadriadeným" vysvetliť svoje nadchádzajúce kroky? Niet pochýb o tom, že skôr či neskôr sa ho začnú vypytovať, takže potreboval aspoň nejaké hmatateľné výsledky.

    Aká že bola teda Serpentova aktuálna stratégia? Nuž, našťastie sa mu vybavovali aj iné slová jeho netrpezlivého spoločníka. "Nežiadúca pozornosť... áno, to je presne to, čo aktuálne potrebujem." Bingo. Plán je jasný - "ak nedokážem ja nájsť ju, nech príde ona za mnou". Vskutku arogantný postoj, ktorý by sa iba málokomu vyplatil, ale Noah... ten bol v tomto odjakživa iný. Nečakané, ba priam až historické udalosti sa naňho lepili na každom kroku bez ohľadu na to, či ich úmyselne vyhľadával alebo nie. Dôvod je prostý - rozprávač skrátka potrebuje rozprúdiť príbeh, takže neprichádza do úvahy, aby jedného zo svojich najaktívnejších hráčov odstavil do slepej ulice, nie snáď? Niet vôbec divu, že bol Serpent terčom neustálych problémov, no práve tie ho v konečnom dôsledku zakaždým zaviedli na tú správnu cestu. Bude tomu tak i teraz? Rozhodne nie s Caldwellom za jeho chrbtom, takže sa mu dočasne musel sťa had vyvliecť spod jeho pazúrov a vydať sa na sólo výlet. Bola to tentokrát chyba?

    Odpoveď na túto otázku mal Noah bližšie než i sám čakal. Ako náhle totiž odbočil z hlavných ciest a ocitol sa v o čosi temnejších uličkách, pozornosť si fakticky vydobyl. O žiadnu zlatovlásku sa však už od pohľadu nejednalo. Sčista-jasna bol konfrontovaný niekým, s kým by si veru rande dobrovoľne nedal asi nikto. "Hurá. Už som si začínal myslieť, že sa mi nepredstavíš a budeš ma i naďalej ostýchavo pozorovať z temnoty, kam aj patríš." Bohužiaľ sa nezdalo, že by onen návštevník mal zmysel pre humor. A o koho že sa jednalo? Tajomný muž odetý v červenom kabáte a klobúku s bielou maskou, ktorý mal okolo seba omotanú reťaz s viditeľne ťažkým špičatým hrotom. Ako na niekom takom šlo vypozorovať, že Noahov vtip neocenil? Tak, že sa zmieňovaný hrot aktuálne nachádzal v múre iba niekoľko centimetrov od mladíkovej hlavy.

    "Heh... zdá sa, že o filozofické debaty asi stáť nebudeš..." skonštatoval mierne prekvapený Serpent a urobil to najchytrejšie, čo asi v daný moment urobiť mohol - dal sa na útek. Tentokrát nepotreboval ani svoje nadprirodzené schopnosti, aby dokázal vycítiť krvilačnosť, ktorá z onoho nevraživého muža priam sálala. Ešte šťastie, že sa Noah na podobné taktické ustupovanie špecializoval. Kdejakého profesionálneho vraha by zrejme striasol behom chvíľky, no táto prakticky neľudská bytosť bola na úplne inej úrovni. Skoro ako keby šlo o neľútostného terminátora, ktorý sa pred ničím nezastaví, kým jeho cieľ nebude eliminovaný. Ako by sme mu asi tak mohli hovoriť... hm, pre jednoduchosť mu na teraz dajme meno Scorpio. (Poznámka - tajomný útočník manipuluje reťazou s jedovatým hrotom skoro ako keby to bol jeho chvost, preto škorpión. ( ͡° ͜ʖ ͡°))

    Už dlho sa Noah neocitol v takomto nekompromisnom boji o holý život. Nebolo by preháňaním povedať, že musel fakticky zapojiť všetky svoje zmysly, aby z onej prekérnej naháňačky vyviazol celý. Akoby to ale chcel sám osud - napokon sa mu to i len tak tak podarilo. Stálo ho to extrémne veľa úsilia a námahy, no úspešne sa mu Scorpia v spleti Londýnskych uličiek podarilo pomotať natoľko, že sa mu napokon stratil. S ťažkými výdychmi sa vynoril v jednom z častejšie frekventovaných parkov, kde sa okamžite položil do mokrej lavičky, aby si aspoň na chvíľu oddýchol. Jediný dôvod, prečo si čosi také vôbec dovolil, bol ten, že všetko naozaj nasvedčovalo tomu, že ho tajomný útočník v tejto chvíli už viac neprenasledoval. No to ma podrž, takto dobre som si nezabehal už roky! zvolal Noah vo vlastnej mysli, následkom čoho sa začal sám seba pýtať - kto to bol? Náhodný vrah, ktorý zatúžil po osamotenej koristi? To bol ten lepší prípad, no hrozilo i to, že ho po ňom voľakto úmyselne poslal. Kto ale asi tak? Niekto z rady? Nebodaj nejaká preživšia sova? Serpent mal fakticky o čom premýšľať...
    Blondie
    Blondie


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 17
    Karma : 3

    Londýnské uličky Empty Re: Londýnské uličky

    Příspěvek pro Blondie Sat Aug 20, 2022 9:09 pm

    Zatímco někteří lidé se plahočili ulicemi a jiní zase utíkali, aby si zachránili svůj krk, já jsem si užívala vcelku poklidný den. Navštívila jsem dnes několik stálých klientů. Ale raději nebudu zacházet do detailů. Beztak by vás to všechny unudilo k smrti. Není proto divu, že jsem v sobě opět pociťovala to podivné volání po dobrodružství a popustila uzdu své fantazii. Toužím vypadnout ze stereotypu. Mohla bych se kupříkladu přimotat k nějaké vraždě a stát se klíčovým svědkem, nebo ji nedej bože začít vyšetřovat. Vlastně jsem ani netušila, že nedaleko se nachází osoba, která se mohla málem stát obětí nějakého vyšinutého psychopata. No nemám já smůlu?

    Nemohla jsem se spoléhat na to, že dobrodružství přijde samo. Ostatně pokud chcete najít štěstí, musíte mu jít naproti. Rozhodla jsem se proto dnes oslovit to, čemu říkám "záhadný cizinec". Sledovala jsem jednotlivce v davu a proplétala se ulicemi Londýna, až jsem došla do jednoho menšího parčíku. Nikdo mi nepadl do oka. Všichni mi přišli nudní a nevýrazně šedí. Uslintaní dědci, kteří se nenamáhali skrývat své hladové pohledy. Opilci, co na mě neustále pořvávali a pískali. Občas jsem jim odpověděla velice vulgárním způsobem. Jsem co jsem, ale pořád mám svou úroveň a důstojnost. Můj znuděný a částečně znechucený pohled mi zmizel z obličeje, když jsem si povšimla někoho divného. Nebudu poetická, nebudu říkat, že byl "zvláštní" byl prostě divný. Na tváři se mi rozlil sebejistý úsměv. Vypadá celkem nepřístupně, tohle by mohla být skutečně zábava. Mezitím co jsem se přibližovala k lavičce jsem se pokusila navázat oční kontakt. Otázkou je, zda tento neznámý podivín vůbec zaregistruje, že se stal mým cílem dříve, než usednu na lavičku. Posadím se k němu až nebezpečně blízko, tak aby mu v tomto studeném počasí neuniklo teplo mého těla a ihned začnu mluvit.

    "Nádherný den, to melancholické poprchávání má své kouzlo, nemyslíte? Člověk by ho rád strávil zalezlý ve vyhřáte posteli a ve vybrané společnosti, není-liž pravda?" věnuji mu troufalý pohled a usměju se. Nemůžu se dočkat reakce. Tipuju, že to bude ještě mladé a poplašené kuře, které začne blekotat nesmysly a červenat se. Nebo překvapí?
    Noah Schwarz
    Noah Schwarz


    Body Osudu : 3
    Počet příběhů : 26
    Karma : 7

    Londýnské uličky Empty Re: Londýnské uličky

    Příspěvek pro Noah Schwarz Sat Aug 20, 2022 11:48 pm



    Noah... bol stratený. Iste, z veľkej časti za to mohlo práve to, že takmer hodinu uháňal prakticky neznámymi temnými Londýnskymi uličkami, len aby sa vyhol studenému kovovému hrotu v lebke. Tým to ale nekončilo. Predovšetkým bol aktuálne stratený vo svojej vlastnej mysli. Predsa len toho v posledných dňoch nezažil málo, ba čo viac sa nemohol zbaviť nutkania analyzovať všetky možnosti, kým mal byť onen záhadný muž odetý v červenom kabáte. Niet preto vôbec divu, že si vyzývavú blondínu tentokrát fakticky nevšimol, a to napriek tomu, že s ňou takmer určite neúmyselne skrížil pohľady. Konečne až potom, ako sa vedľa neho Blondie posadila, mala možnosť dočkať sa jeho prvej priamej reakcie. Serpentova hlava sa sťa bábka s nenamazanými kĺbmi trhavo pootočila jej smerom, až kým jeho oči konečne nenabrali život a nespočinuli priamo na nej, v dôsledku čoho mu vystrelila ruka do polohy kývania na pozdrav. Aký výraz v tvári asi tak ona dievčina očakávala? Nuž, s najvyššou pravdepodobnosťou zrejme nie takýto...

    Spoiler:

    Bola to vskutku farebná zmeť emócií. Na jednu stranu mal Noah extrémne prenikavý ostrý pohľad v dôsledku toho, že pred malou chvíľou unikol matičke smrti, no na druhú stranu v ňom bolo poznať i nadšenie. Nie však nadšenie z toho, že bude mať zmieňovanú vybranú spoločnosť, no skôr to pôsobilo ako keby po hodinách hľadania z ničoho nič objavil stratenú peňaženku vo vlastnom batohu. Ďalší poznávací znak prezrádzajúci jeho emocionálny stav bolo možné spozorovať na kútiku jeho nanúteného úsmevu, ktorý aktívne pulzoval, pretože mu svojim náhlym príchodom vzhľadom na okolnosti Blondie div nenavodila infarkt. Takže taký je to pocit, keď sa vedľa niekoho znenazdajky vynorím. Niet nad prvé dojmy.

    Ťažko povedať, či by sa Noah dal s náhodným okoloidúcim uprostred misie len tak do rečí, obzvlášť vo svojom aktuálnom psychickom rozpoložení. Netrvalo mu však dlho, než si uvedomil preňho aktuálne najatraktívnejší fyzický atribút jeho spoločníčky. A nie, nebolo to na počudovanie nič sprosté - jednalo sa o jej vlasy. Blondína, bingo! Mohli sa nad Serpentom nebodaj zľutovať nebesá? Bola jeho srdcervúca naháňačka iba rozprávačovou skúškou, a vyslúžil si jej prežitím lahodnú odmenu v podobe tajomnej dievčiny so zlatými vlasmi, po ktorej už niekoľko dní pátral? Rečnícke otázky, na ktoré bola s najvyššou pravdepodobnosťou odpoveď "nie", avšak niekde začať treba.

    "Ó áno, to máte rozhodne pravdu!" vydal zo seba po krátkej trápnej chvíli ticha arogantný mladík už s napraveným výrazom v tvári, ktorý konečne s prižmúrením oboch očí pripomínal ľudskú bytosť. Takmer to už vyzeralo, že bude i schopný nadviazať zmysluplnú konverzáciu a nebodaj povedať i niečo rozumné, no v dnešnú noc to nebola nádej, ktorá umiera posledná. "A vedela by ste o nejakej takej posteli?" Absolútne seriózna otázka, no opäť nie s nejakým pofiderným úmyslom. Neprichádzalo do úvahy, že by sa Noah vrátil na miesto, kde donedávna nocoval, keď sa tak škaredo vykrútil zo spárov Caldwella! Čo ak by ho tam čakal i so svojou nabrúsenou šabľou a archaickými básničkami?! Jeden horor mu na túto noc už stačil, radšej by prespal fakticky kdekoľvek inde, len čo najďalej od Angela a Scorpia.
    Blondie
    Blondie


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 17
    Karma : 3

    Londýnské uličky Empty Re: Londýnské uličky

    Příspěvek pro Blondie Sun Aug 21, 2022 10:59 am

    blondi10.png


    Musela jsem sama v duchu uznat, že jsem byla zvyklá na ledacos. Ale takovýhle výraz jsem už dlouho neviděla. Ne že bych to podivnému cizinci mohla zazlívat, když se tak na sebe podívám. Skoro bych řekla, že jsem se cítila polichocena. Nepokoušela jsem se analyzovat co to má znamenat. V tom obličeji se zračily podivuhodné emoce, ale ani ve snu by mě nenapadlo, že jsou způsobené i tím, že tento přírodní úkaz nedávno o vlásek unikl smrti. Spíš jsem to připisovala tomu, že je z mé blízkosti lehce nervózní. To však nevadí a není to nic, co by mě mohlo zastavit. Vzdálenost mezi námi jsem ještě o dalších pár centimetrů zmenšila, když jsem zbystřila zájem.

    Otázka zda vím o nějaké posteli mě jenom utvrdila v tom, že jsem se nemýlila a mám na lidi nos. Jelikož nemá kde, pak je možné, že je to ještě student a k němu jít nemůžeme, protože jsou samozřejmě doma rodiče. Ale spíš jsem podle jeho vzezření usuzovala, že se jedná o nějakého cestovatele, který do Londýna zavítal pouze na krátkou dobu. Možná je to nájemný vrah? To zní rozhodně lákavě. Ať už byla pravda jakákoliv, zjevně jsem byla potěšená tím, jak snadné bylo získat kladnou odpověď a věnovala Noahovi rozzářený úsměv.
    "Musím ti říct jednu věc. Obvykle si práci domů netahám, ale v tvém případě asi udělám výjimku." zahleděla jsem se objektu svého zájmu hluboce do očí a prsty mu lehce přejela po tváři. Přešla jsem do tykání, protože jsem uznala za vhodné navázat poněkud osobnější kontakt. Železo musíte kout, dokud je žhavé.
    "Ale upozorňuju, že platíš předem. Nenaletím ti jen pro ty tvé krásné oči." dodala jsem škádlivě, ale bylo znát, že to myslím také naprosto vážně.
    Noah Schwarz
    Noah Schwarz


    Body Osudu : 3
    Počet příběhů : 26
    Karma : 7

    Londýnské uličky Empty Re: Londýnské uličky

    Příspěvek pro Noah Schwarz Sun Aug 21, 2022 11:52 am



    Niet pochýb o tom, že Noah aktuálne nebol sám sebou. Je síce pravda, že mal odjakživa tendenciu vyhýbať sa aktivitám, ktoré by väčšina ostatných považovala za bežnú súčasť ich životov, a namiesto toho všemožne vyhľadával vzrušenie v podobe jedinečných udalostí a zážitkov, avšak to samozrejme neznamenalo, že o oných normálnejších nemal prehľad. Naopak - dá sa povedať, že o nich mal až príliš veľký prehľad v porovnaní s ostatnými, stretávajúc sa s nimi prakticky na dennom poriadku v spomienkach rozličných ľudí z rozličných vekových kategórií a historických období. Malo by mu teda behom chvíľky dôjsť, o aký typ spoločníčky sa v prípade Blondie jedná, no aktuálne bol ešte stále myšlienkami tak inde, že po tom zatiaľ vôbec nepátral a všetky jej pokusy o zblíženie akoby odfiltroval zo svojho povedomia. Dalo sa povedať, že videl a počul len to, čo aktuálne vidieť a počuť chcel...

    "Phantastisch!" poradoval sa Serpent viditeľne. Prišlo mu síce malinko divné, že ho jeho nový cieľ záujmu pozýva domov namiesto nejakého ubytovacieho komplexu, ale tak nečudo. Je už pomerne neskoro, všetky izby budú zrejme obsadené. Ach, aká to milá duša, že sa takto zľutovala nad úplným cudzincom a je ochotná podeliť sa s ním o svoje vlastné bývanie! Samozrejme to ale nebolo zadarmo, no to sa dalo chápať. Predsa len z niečoho žiť musela. "Ale isteže! Na niekoľkodňový pobyt by som ešte peniaze mať mal," prejavil ešte stále nič netušiaci mladík záujem o dlhodobejšie ubytovanie, následkom čoho sa od Blondie dočasne odsunul a začal si počítať peniaze vo svojej schátralej "peňaženke".

    Financie... tie Noahovi našťastie nechýbali, no prekvapivo ich nemal ani prílišný prebytok. Dalo by sa povedať, že ho bolo možné považovať za nadpriemerne ekonomicky obdareného jedinca, no ešte stále skôr z tej vyššej strednej vrstvy. Ako je čosi také s jeho postavením vôbec možné? Pohyboval sa predsa roky v kruhoch vybraných nemeckých šľachticov, dočasne bol obľúbencom samotného kráľa a viedol vyšetrovanie jedného z najmocnejších štátnych orgánov. Niekto s takýmito skúsenosťami by sa mal už topiť v zlate, nie snáď? Nuž, Noahov problém bol pomerne prostý - peniaze preňho nikdy neboli prioritou. Iste, to je niečo, čo by sa dalo povedať o mnohých ľuďoch, ale v Serpentovom prípade to bol až príliš veľký extrém.

    Veru, jednalo sa o ten typ človeka, ktorý by bol ochotný zobrať celý svoj finančný obnos z dobre odvedenej práce, ešte v ten istý deň zaň kúpiť bar v nádeji, že v ňom stretne niekoho zaujímavého, a po týždni sa odsťahovať preč, nikdy sa doň už viac nevrátiac. Konfrontácia s kdejakým smiešnym zlodejíčkom na ulici, ktorého by zrejme premohlo i desaťročné dieťa? "Berte si čo len chcete." Čokoľvek len aby sa vyhol nudným konfliktom, ak mu teda samozrejme nešlo o holý život. V praxi bol teda zázrak, že naopak nebol úplne na mizine, no v tom mu už dopomáhalo jeho zmieňované diabolské šťastie. "Hm, koľko že to teda bude... povedzme na týždeň?" Iba rozprávač vedel, že nechýbalo veľa a povedal by "mesiac", no častá zmena prostredia bola nevyhnutná, ak sa chcel vyhýbať svojmu najväčšiemu nepriateľovi, nude...
    Blondie
    Blondie


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 17
    Karma : 3

    Londýnské uličky Empty Re: Londýnské uličky

    Příspěvek pro Blondie Sun Aug 21, 2022 12:21 pm

    Byla jsem nadšená, že to jde tak snadno. Až příliš snadno. Někdy je dobývání velká součást zábavy. Nejvíc si užívám momenty, kdy na tom druhém vidím, že váhá a já pomaličku ohnu jeho vůli tím směrem, kam potřebuju. Ale pokud někdo podlehne okamžitě, také to má své kouzlo. Nadšení v cizincově obličeji bylo více než patrné. Jenže ten idiot pak řekl slovo, které mě naprosto uzemnilo. Pobyt? O čem to proboha třepe? O to víc zděšená jsem byla, když začal po kapsách lovit drobné. Týden? Týden?! To si dělá srandu! Kdyby sis mě chtěl předplatit na týden, tak by ses nedoplatil!

    Spoiler:

    Chvíli jsem zůstala v šoku, že jsem se nezmohla na nic, jen tupě zírat a marně jsem se snažila potlačit tik v pravém oku. Je opravdu tak blbý, nebo to jenom hraje? Po pár vteřinách trapného ticha jsem se konečně zmohla na jakousi odpověď.
    "Sakra ty si asi sedíš na vedení, což u chlapů není nic překvapivého. Ale někoho tak ignorantského jsem ještě nepotkala!" zhrozila jsem se s nefalšovaným rozhořčením v hlase. Copak nevidí můj pracovní oděv? Kdo se v tuhle hodinu producíruje po ulici takto oblečený? Asi šípková Růženka ne?!!
    "Nebo jsi slabomyslný? Z jakého ústavu jsi proboha utekl?" pokračovala v lamentování. Skutečně jsem došla k závěru, že tenhle člověk je nejspíš prostoduchý blbeček, který ani neví na co ho má. Ztrácím tu evidentně čas. Čas jsou peníze. Naštěstí jsem měla za dnešek vyděláno a tohle měla být taková ta pomyslná třešnička na dortu, ale právě mě naprosto přešla chuť mít s ním cokoliv společného. Zvedla jsem se a měla se k rychlému odchodu.
    Noah Schwarz
    Noah Schwarz


    Body Osudu : 3
    Počet příběhů : 26
    Karma : 7

    Londýnské uličky Empty Re: Londýnské uličky

    Příspěvek pro Noah Schwarz Sun Aug 21, 2022 1:09 pm



    Ale nie! Všetko šlo zdanlivo tak dobre, no stačila len "chvíľka" nepozornosti a Noahove nádeje na plnohodnotnú teplú posteľ sa mu pred očami rozpadli! Ignorantského? Slabomyseľný? O čom to ona dievčina točí? Iste, na jej pracovnom odeve toho bolo vidieť dosť, a to hneď viacerými spôsobmi, ale predsa by si taký podivín ako je Serpent nedovolil súdiť niekoho za to, ako sa oblieka. Nadišla chvíľa konečne ponechať Scorpia Scorpiom a poriadne sa zamyslieť nad touto porovnateľne hororovou skúsenosťou. A že mu to nejakú dobu trvalo. Nestačilo vonkoncom len odhaliť príčinu tohto jej nečakaného výbuchu, ale ideálne aj prísť na spôsob, ako sa vrátiť naspäť do hry, než ho Blondie naozaj raz a navždy opustí.

    Londýnské uličky IvV7Ch0

    Dva plus dva je... tri? Päť? Nie, štyri! Bingo, tak predsa len nebol Noah zasa až tak stratený. Ooooh, tak o tento druh vybranej spoločnosti šlo... Dobre teda, ale čo s tým? Má vôbec cenu bojovať o niečo tak mundánne a, nedaj bože, nudné? Za normálnych okolností asi nie, ale toto je od Noahovho prieskumu laboratória prvá dievčina so zlatými vlasmi, ktorá sa k nemu sama od seba prihovorila. Musí to nutne niečo znamenať? Kdeže, rozprávač má dosť zvrátený zmysel pre humor, ako sme už jasne stanovili, no aj keby bola šanca veľmi nízka, stále tam nejaká je. Budiš, ale čo ďalej? Ako sa z takého trapasu vykecá? Možno ani nebude musieť. Niekedy je vonkoncom menej viac...

    Blondie už musela vykračovať od onoho prekliateho parku niekoľko minút, keď vtom zrazu jej cestu skrížila akási temná bytosť. Nie, tentokrát nešlo o muža odetého v červenom kabáte s ostrou špičatou reťazou. Bol to opäť Noah, ktorý zasa raz využil svoje pohyby fantóma, aby ju urýchlene dohnal a opätoval jej ono prvotné vystrašenie na počiatku ich krátkeho rozhovoru. Držal si však dostatočný odstup, aby si to nemohla interpretovať tak, že sa jej chystá voľačo vyviesť. "Dlžím vám ospravedlnenie. Viete, mám tendenciu malinko si ľudí doberať, aby som nahliadol pod ich masku, ale priznávam, že som to tentokrát prehnal." Čisté klamstvo? Do istej miery áno, no to, čo platilo o postave, nemusela byť nutne pravda i o hráčovi.

    "Budem k vám úprimný. Dnes toho mám za sebou celkom dosť a nemám náladu na služby, ktoré ponúkate," prehlásil hneď na úvod, no okamžite v zápätí dodal: "Ak by ale malo ísť len o priateľský rozhovor a jednu noc na prespatie, som za ne pripravený riadne zaplatiť." V očiach niektorých ľudí by to mohlo pôsobiť náramne podozrivo, avšak Noah bol presvedčený o tom, že v takejto brandži sa človek ako Blondie stretáva s rôznymi pofidernými jedincami. Bude teda snáď mať dostatočne dobré oko, aby vedela posúdiť, či jej z jeho strany niečo hrozí. A ak náhodou nie, tak čo narobíme. Keby malo ísť naozaj o tú vyvolenú, určite ju Serpentovi v budúcnosti rozprávač ešte predhodí.
    Blondie
    Blondie


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 17
    Karma : 3

    Londýnské uličky Empty Re: Londýnské uličky

    Příspěvek pro Blondie Sun Aug 21, 2022 1:38 pm

    Vykračovala jsem si parkem a už už jsem se blížila k uličkám, kterými jsem chodívala den co den, neboť byly vcelku blízko mému bydlišti. Mezitím jsem trochu vychladla. Krátká procházka opravdu pomůže a člověk si krásně vyčistí hlavu. Stále jsem nemohla uvěřit tomu, že jsem se tentokrát tak hrozně spletla. Ze všech lidí, co na ulici potkám, mě zaujme ten největší pitomec široko daleko, který jenom s velkým podivem dokáže složit dohromady smysluplnou větu. Dnes už nemám v plánu pokračovat ve svých podnikatelských záměrech. Zabočila jsem za pekařstvím doprava a pustila tuhle patálii z hlavy.

    Najednou jsem periferně zahlédla temný stín, který se přikradl do mé blízkosti. Jelikož jsem byla ztracená ve vlastních myšlenkách a nepříjemné setkání jsem považovala za uzavřenou kapitolu a věc patřící do minulosti, vyděsila jsem se, jako bych snad spatřila samotnou smrt. Je to úchyl! Není pochyb, že opravdu utekl z ústavu. Teď se mě pokusí zabít. V záhybech své sukně jsem zašátrala a poté co jsem nahmatala rukojeť jisté ostré bodné zbraně jsem se sice mohla cítit klidnější, ale upřímně... blázni mají sílu a bojují naprosto nepochopitelným způsobem. Ať už si Noah mého pohybu všiml nebo ne, oslovil mě. Naslouchala jsem, avšak podezíravý výraz z mého obličeje ještě nějakou dobu nezmizel. Přeměřila jsem si toho exota pohledem, ale nakonec usoudila, že asi bude neškodný.

    "Musím uznat, že víš jak ženu zaujmout. No, bohužel pro tebe, evidentně ne tím dobrým způsobem." zamračila jsem se a nechala svou dýku odpočívat. Vzhledem k tomu jakým způsobem se ke mně dokázal přikradnout, není pochyb o tom, že pokud by mě chtěl zabít, mohl to už udělat dávno a to velmi jednoduše. Udržuje si odstup a opravdu se snaží udělat vše proto, aby mě nevyděsil. Nakonec na jeho nabídku kývnu.
    "Proč ne. Asi tě nepřekvapí, že nebudeš první a ani poslední, kdo mi zaplatí za společnost, jen proto, aby se necítil sám a měl si s kým povídat. Heh, víš ty co, ty drobné si nech. Evidentně je potřebuješ víc než já. Řekněme, že dnes cítím potřebu udělat dobrý skutek." dodala jsem blahosklonně. Byla jsem opravdu taková citlivá duše, která nedokázala odmítnout člověka v nouzi? Nebo jsem skrývala nějaké tajemství, kvůli němuž by se měl mít tento podivín na pozoru? Kdo ví. Třeba na to přijde časem sám.
    Noah Schwarz
    Noah Schwarz


    Body Osudu : 3
    Počet příběhů : 26
    Karma : 7

    Londýnské uličky Empty Re: Londýnské uličky

    Příspěvek pro Noah Schwarz Sun Aug 21, 2022 5:10 pm



    Obrovské to šťastie, že sa Noah vyhol priamej konfrontácii s Blondie. Najskôr Caldwellova šabľa, potom Scorpiova reťaz zakončená hrotom a teraz ešte jej dýka? Čoskoro bude mať fóbiu z akýchkoľvek špičatých predmetov. To najhoršie ale bolo tentokrát zažehnané, a namiesto bitky to zdá sa skončilo len u ľudskej konverzácie. "Naozaj? Povedal by som, že na ženy pôsobím rovnako dobre ako na mužov," skonštatoval Serpent so štipkou sarkazmu. Je ale pravda, že ho zrejme Noctua nenávidela o čosi viac ako Angelus, no to sa už asi po jeho poslednom úniku mohlo zmeniť. Každopádne sa fakticky nejednalo o človeka, ktorý by hral na prvé dojmy. Jeho jedovatá charizma obvykle začala pôsobiť až časom...

    Výrazne viac naňho zapôsobili ale až ďalšie slová Blondie. Dobrý skutok? Iste, aj v tých najzvrátenejších povahách sa čas od času môže rozsvietiť kontrolka s názvom svedomie, takže niet divu, že väčšina ľudí je ochotná podeliť sa so žobrákom o nejakú tú almužnu. Nechať u seba ale zadarmo prespať úplného cudzinca? To Noahovi neprišlo úplne pravdepodobné. "To je od vás veľmi láskavé. Snáď vám to budem vedieť nejak oplatiť," skonštatoval napokon po krátkej chvíli ticha z prostého dôvodu, že sa s ňou o tom Serpent nemienil hádať uprostred temnej uličky, a následne ju už hodlal nasledovať, kamkoľvek sa vydá.

    Plán bol pomerne prostý. Čím väčší záujem Noah prejaví o vybraný cieľ a na čím dlhšiu dobu, tým vyššia bola pravdepodobnosť, že sa dočká svojich vidín alebo snov pojednávajúcich o spomienkach danej osoby. A keďže mal teraz Serpent navyše veľmi jasný úmysel - sústrediac sa práve na záhadnú spomienku o dievčati so zlatými vlasmi, ktorá sa mu do hlavy dostala v súvislosti s tajomným laboratóriom - malo by to byť ešte o to účinnejšie. Bude na jednoznačnú identifikáciu alebo vylúčenie Blondie zo zoznamu podozrivých stačiť jediná noc? A vôbec, pôjde o kľudnú noc, alebo má očakávať nejakú zradu? Nech už to bude akokoľvek, aspoň by nemala byť nuda.
    Blondie
    Blondie


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 17
    Karma : 3

    Londýnské uličky Empty Re: Londýnské uličky

    Příspěvek pro Blondie Sun Aug 21, 2022 5:33 pm

    Protočila jsem oči v sloup. Jasně, určitě působí na ženy i na muže stejně. Stejně příšerně. O tom nepochybuji. Věnovala jsem mu další zkoumavý pohled. Něco na něm bylo. Něco divného, čemu jsem chtěla přijít na kloub. Možná tohle je to, co jsem hledala. A nebo jenom ztrácím čas? Ne, na lidi mám čuch. Možná jsem nakonec opravdu zvolila dobře, když jsem oslovila tohle individum na lavičce. Vypadá jako dobrodruh.
    "Nemysli si, že tě chci okrást, nebo že jsem sériový vrah. I člověk jako já občas potřebuje společnost, aby se necítil sám. Navíc mě ubíjí ten stereotyp." vypálila jsem až nečekaně upřímně. Jen já sama jsem tušila kolik pravdy se v mých slovech skrývá. Když jsem vypadla z cirkusu a rozhodla se usadit v Londýně, měla jsem o svém budoucím životě jiné představy. Ale přizpůsobila jsem se. Přesto stále sním o tom, že jednou dokážu něco velkého.
    "Jo a říkají mi Blondie. Nebo mi klidně říkej jak uznáš za vhodné." pokrčila jsem rameny. Moji klienti mi kolikrát říkali různými jmény, protože měli v hlavě představu někoho naprosto jiného. Jednou jsem dokonce byla "Hans". Těch jmen by bylo skutečně bezpočet. Věnovala jsem podivínovi úsměv a vedla jej do svého skromného příbytku. Když už nic jiného, alespoň bude mít střechu nad hlavou. Někteří lidé mají smutné osudy. Vždycky si pak připomenu, že si vlastně nemám nač stěžovat.
    Joan D. Abigail
    Joan D. Abigail


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 16
    Karma : 2

    Londýnské uličky Empty Re: Londýnské uličky

    Příspěvek pro Joan D. Abigail Wed Aug 24, 2022 7:14 pm

    Míjeli jsme kolemjdoucí, kteří nám nevěnovali sebemenší pozornost. Kráčeli jsme bok po boku. Zvláštní dvojice i když vlastně ničím výjimečná. Jenom já jsem znala takové malé tajemství, které mě sžíralo zevnitř. Mohu tomu říkat krize identity, nebo třeba morální kocovina. Proč jsem jenom odpovídala na zavolání při tom nečistém rituálu? Měla jsem zůstat v říši mrtvých.

    "Jizvy na duši..." zopakuji jeho slova. Slova která se mnou rezonují. Zamyslím se a pohlédnu kamsi do prázdna.
    "Máte pravdu, ne všichni jsou čistí. Nevím proč, ale... já vím, že takový nejste a proto jestli se kdy někomu svěřím, budete to vy." dodám a přeměřím si otce Ezechiela pohledem. Nevím co to bylo, ale něco mi říkalo, že má dobré úmysly a víra je pro něj skutečně posvátná. Víra je silou, která vás může pozvednout když se cítíte na dně. Víra vám může dát sílu jít dál, když vaše tělo odmítá vstát. Vidět pak někoho, kdo ve jménu božím páchá zvěrstva, je urážka pro každého věřícího.

    Rozhodnu se vyhovět jeho žádosti a nerozebírat jeho ubohý fyzický stav. Vzhledem k tomu v jakém jsem se nacházela rozpoložení a fázi hladu mi v hlavě problikla myšlenka, že by byl vlastně ohromně snadná kořist. Okamžitě jsem ten hlas jakési cizí bestie obývající hlubiny mé duše utnula. Teď ne.
    "Otče Ezechieli, jaký máte názor na válku? Pokud voják zabíjí, přijde do pekla?" položila jsem dotaz, na který musel nejspíš už několikrát za svou kariéru odpovědět. Možná byl hloupý, ale konec konců, navzdory svému původu, svým nadlidským schopnostem, duší jsem stále byla mladé a možná trochu naivní děvče. Měla jsem plné právo pokládat hloupé otázky. Nevěřila jsem, že by ho napadlo, že je pro mě tato otázka vlastně velmi osobní.
    Otec Ezechiel
    Otec Ezechiel


    Body Osudu : 3
    Počet příběhů : 43
    Karma : 3

    Londýnské uličky Empty Re: Londýnské uličky

    Příspěvek pro Otec Ezechiel Wed Aug 24, 2022 8:05 pm

    Delší pobyt na vzduchu je více než prospěšný a mé tělo se pomalu ale jistě začíná vzpamatovávat z alkoholového bujaření. A pravděpodobně na tom má značný podíl i přívětivá společnost, která je nejen příjemná oku, ale i duchu. Jakési tiché souznění dvou naprosto neznámých a přitom tolik podobných duší. Jak míjíme jednotlivé části ulic, po očku sleduji, zda se v nejbližším okolí něco neděje. Není to přeci ještě ani den, co se mě zde pokusili okrást. A opatrnosti není nikdy dost.

    "Přivádíte mě do rozpaků." Lehce kývnu, ale dál její rozmluvu na svou osobu nekomentuji. Nebylo to něco, o čem bych byl připraven mluvit. Bylo toho spoustu, čím jsem si musel projít. Nástrahy, které jsem musel zdolat a především společenství, kterému jsem se postavil čelem a zavrhnout ho. To vše ale mělo své následky a mě tak nezbylo nic jiného než víra v našeho pána a oddanost, se kterou mu budu sloužit do konce svých dní. "Nikdo není tak úplně svatý, já už vůbec." Pravím po delší chvíli ticha. I já mám jisté hříchy, za které se musím kát a ani ten největší měšec plný mincí pro sirotčinec mé nedostatky z minulosti neodstraní. Ale to je asi dobře.

    "Válka je jen jedna z mnoha forem konfliktu. Podobně jako hádka, rvačka, jen je více... brutální." Povzdechnu si a pohledem přejedu pravou stranu ulice. Především lidi, kteří zde postávají, prodávají nebo jen tak drbou o běžných problémech prostého života. "Pokud voják přijde do pekla, neměl by tam přijít i řezník?" Předhodím metaforu k zamyšlení. "Tak jako mám své povinnosti jako kněz, tak má své povinnosti i voják. A přiznám se, že mé povinnosti v porovnáni s těmi vojákovými blednou. To jim musí být někdy fyzicky špatně z toho, čeho jsou svědky." Vrátím se ke slovům, které Joan sama vyslovila. "Války jsou zde od počátku věků, vždyť i Samael byl nejjasnějším archandělem, jitřenka, světlonoš. A nakonec rozpoutal rebelii proti svému otci." Trhnu rameny a při rozmluvě zírám do země. "Jedno z přikázání praví jasně: nezabiješ!" Ale stejně se tak děje. Pokud by si to bůh nepřál, stvořil by nás nesmrtelné. A pokud vezmeme život, hřešíme. Nemyslím si ale, že je to důvod k zatracení." Z levé kapsy vytáhnu růženec, který před sebou chvíli držím a přejíždím bříškem palce právě po kovovém kříži.

    "Voják následujete oddaně své přesvědčení, svého pána, nebo dokonce brání slabší. Obdobně jako já, i když trochu jiným způsobem. Je tohle skutečný důvod k zatracení?" Opět pohodím rameny. "Rád bych vám odpověděl, ale obávám se, že na takovou otázku nalézt odpověď nelze. Jsme jen prostí lidé, výtvory boží." Poskytnu pravděpodobně nedostačující odpověď, ale je upřímná, pravdivá. Joan si přeměřím od hlavy až k patě. "Jste na svůj věk nesmírně bystrá a hloubavá. Skutečně nevídané." Složím poklonu rusovlasé dívčině.
    Joan D. Abigail
    Joan D. Abigail


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 16
    Karma : 2

    Londýnské uličky Empty Re: Londýnské uličky

    Příspěvek pro Joan D. Abigail Wed Aug 24, 2022 10:14 pm

    Pokračovali jsme v cestě. Ubíhala příjemně, mnohem rychleji, než když tudy chodívám sama. Pokud musím být sama sobě svým společníkem, dostávám se do smyčky neveselých myšlenek. V tomhle případě je tu světýlko naděje. Někdo, kdo dokáže oponovat i mým nejhorším teoriím a obavám. Potřebuju něco takového slyšet, je to to jediné co mi pomáhá uchovat si zdravý rozum. 
    "Nikdo není svatý, to máte pravdu. Někteří lidé díky svým hříchům z minulosti mají poté motivaci dělat dobré skutky, aby vyrovnali váhy svého posledního soudu." pomyslela jsem na osoby, které jsem znala ještě ze svého prvního života. Alibismus. Stačí snad motlitba na odčinění jistých prohřešků? Skoro jako by si mysleli, že mohou hřešit, dokud se nezapomenou na oko kát.

    Poté naslouchám otcovým slovům o válce. Je inteligentní, není odtržený od reality, jako někteří jiní duchovní a umí věci podat tak jak jsou. Bez příkras, ale přesto ve vás zanechává naději, že má všechno svůj smysl a že naše cesta po světě není jenom slzavým údolím. A pokud vojákovy povinnosti nejsou důvodem k zatracení, pak se možná cítím zase o trochu lépe. Ale co my můžeme vědět. Snad jen jednu věc. V okamžiku kdy jsem si to uvědomila díky Ezechielově proslovu, objevil se na mé tváři smířený úsměv.
    "Máte naprostou pravdu. Ale duše, duše ta je přece nesmrtelná. Když někoho blízkého ztratíme, pláčeme. Ale z velké části jenom kvůli sobě, protože ho budeme postrádat. Naše těla nejsou nesmrtelná, ale naše duše? To je přece něco jiného!" věnovala jsem otci Ezechieli vděčný pohled a usmála se. Díky němu jsem si uvědomila spoustu věcí. Dokonce se mi vrátila vzpomínka. Připadala mi jako sen, byla to totiž vzpomínka na místo, které jsem zde na zemi nikdy nenavštívila. Na sluncem zalitou krajinu, která nebyla bitevním polem, ale poklidným chrámem přírody. Vybavovala jsem si emoce naprostého klidu a pokoje. Tyhle okamžiky nepocházely z tohoto světa. Věděla jsem, co to znamená.

    Mraky na obloze se na krátký okamžik rozestoupily, jako by se snad samy chtěly přidat ke sdílení mé aktuální nálady. Slunce mě však už nehřálo, nýbrž pálilo a oslepovalo. Skryla jsem svůj obličej tak, že jsem si přes hlavu přetáhla kapuci. Za normálních okolností bych se rozčilovala nad tím, jak je to nespravedlivé, že si už nikdy nebudu užívat hřejivou náruč slunce. Dnes se cítím však skoro slavnostně.
    "Ale ne, nejsem vůbec bystrá. Jenom jsem celý svůj život raději konala, než přemýšlela. Jste až moc laskavý." zasměju se. Opravdu. Poprvé za tu dobu, co mě otec Ezechiel zná mohl být svědkem nějaké výraznější a hlavně pozitivní emoce z mé strany.
    Otec Ezechiel
    Otec Ezechiel


    Body Osudu : 3
    Počet příběhů : 43
    Karma : 3

    Londýnské uličky Empty Re: Londýnské uličky

    Příspěvek pro Otec Ezechiel Fri Aug 26, 2022 9:50 pm

    "Oh ano, vina je skutečně čímsi, co dokáže člověka změnit v samotném jádru. Ať už v dobrém či špatném směru." Pousměji se a vzpomenu si na pár příkladů, které by mluvily samy za sebe, kdybych je mohl vyzradit. Což samozřejmě nemohu, proto jediný, kdo je z těchto příběhů pobaven, jsem pouze já sám.

    "Říká se, že duše je nesmrtelná. Mnoho věřících v to věří, i nevěřící zaslechnou o duši a snaží se o ni pečovat. Je to zvláštní, jak něco nehmotného dokáže udělat s člověkem tolik. A přitom to není ve své podstatě nic jiného než zase ona stará dobrá víra." Dovolím si poukázat na fakt, že vlastně skoro všichni jsme věřící, ať už si to chceme přiznat či ne. Bůh, duše, dobro, zlo, moc... Každý v něco věří. A kdo ne, ten dříve nebo později začne.

    "Ano, pláčeme, ale jak jste sama hezky naznačila, náš smutek je ryze sobecké gesto. Jelikož teskníme po tom, co již nadále není možné. Po dotycích, rozmluvách, společnosti... Jsou to ale ve své podstatě radosti těla. Těla, které již dokončilo svůj úkol. Ale duše! Nesmrtelná, jak pravíte, ta odchází k našemu pánovi. A pokud bychom se neměli chovat sobecky, byly by pohřby jakési oslavy. Oslavy toho, že se nesmrtelná duše oprostila od nedokonalé schránky a putuje do ráje k našemu stvořiteli. V tom lepším případě." Dovolím si doplnit. Ovšem při konverzaci právě s Joan bych peklo, očistec či další formy zatracení nerad probíral.

    "Ale kdeže laskavý." Mávnu nad tím rukou. "Pravdomluvný, jak rád tvrdím." Opravím tvrzení dívčiny. "Nemyslete si, i schopnost konat činy, především velké činy, je odrazem velikosti člověka. Někteří lidé nemusí ležet dlouhá léta v knihách. Namísto toho využívají své ruce jako nástroje, svůj jazyk jako spisovatel to nejhbitější pero. Takový se ale člověk musí narodit, nelze se to naučit. Prostě a jednoduše to musí mít v sobě. Což můžeme, mimo jiné, přičíst k vašim mnohým přednostem, ač o nich dozajista nerada mluvíte." Přátelsky si dloubnu do ostýchavé dívčiny a zastavím se na rohu dvou ulic.

    "Dorazili jsme na konec společné cesty. Alespoň pro dnešek. Mé obydlí se nachází v tomto..." Stočím hlavu k budově, která na první pohled nepůsobí nic moc. "V tomto několikapatrovém domě. V kostele nejsem příliš vítaný a ač to bude znít prazvláštně, úplně dobře bych se tam stejně necítil." Špitnu spiklenecky k rusovlásce. "Mockrát vám děkuji za milou společnost. Jak vidíte, můj stavy je čím dál lepší. Těžko říct, čemu nebo komu připisovat tyto zásluhy." Povytáhnu lehce koutky.
    Joan D. Abigail
    Joan D. Abigail


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 16
    Karma : 2

    Londýnské uličky Empty Re: Londýnské uličky

    Příspěvek pro Joan D. Abigail Sat Aug 27, 2022 10:44 am

    Měl pravdu. Každý v něco věří. Má víra v Boha zůstává pevná, ale musím také věřit v to, že můj život má smysl a že nejsem jenom tupé monstrum, které přinese lidem utrpení. Což mi připomnělo, že jsem si vlastně v krátkém čase našla poslání i zde v Londýně. Snažím se snad konáním dobra vyvážit svou nečistou existenci? Možná. 
    "To je zajímavá myšlenka. Osobně by se mi také líbily víc veselé pohřby. Ale smutku člověk neporučí. Doufám ale, že až přijde můj čas, tak pro mě nikdo plakat nebude. Ať už má duše skončí kdekoliv, má to tak být." pravila jsem zamyšleně. Možná mě čeká peklo, možná očistec. Třeba už není naděje pro někoho jako jsem já. Vzpomínky na svět mimo náš svět mi vnukly myšlenku, že jsem poznala onen ráj o kterém otec Ezechiel mluvil. Ale pak jsem ho sama zavrhla. Proč? Co mě nutilo vrátit se na tento svět a ještě na území Angličanů, kteří se postarali o mou smrt?
    "Děkuji vám za procházku a za rozhovor. Vždycky se od vás něco nového naučím. Máte vlastně pravdu, že v kostele, byť je nádherný, člověk občas cítí něco..." nevěděla jsem, jak to popsat. Nečistého? Zlověstného? To přece nemůžu o chrámu božím vůbec říct.
    "Přeji vám hezký den. Snad už se váš zdravotní stav bude jenom zlepšovat. Nashledanou." zamávala jsem otci Ezechieli a otočila se k odchodu. Rozhodně jsem si nepřipisovala žádné zásluhy za to, že se mu barva vrací do obličeje. Jakmile jsem zašla za roh, sevřelo se mi hrdlo. Cítila jsem pálení, jako by mě zchvátila žízeň, kterou jsem neuhasila nejméně dobré tři dny. Míjela jsem náhodné kolemjdoucí, kteří se v mých očích měnili na pouhou kořist. Mám problém. Musím ho vyřešit. Tudíž jsem stočila své kroky rovnou na ulici vedoucí k londýnské nemocnici.
    Otec Ezechiel
    Otec Ezechiel


    Body Osudu : 3
    Počet příběhů : 43
    Karma : 3

    Londýnské uličky Empty Re: Londýnské uličky

    Příspěvek pro Otec Ezechiel Mon Aug 29, 2022 7:50 pm

    Pobaveně se uchechtnu při pomyšlení na veselé pohřby. Úsměv rychle zamaskuji za úšklebek, asi bych takto neměl smýšlet, ale stalo se. Zmínku o Joanině vlastním odchodu nikterak nekomentuji, ale mírně svraštím čelo. Proč o sobě pořád takto mluví?

    "Ve všem by měla být zachována rovnováha. Asi proto je zrození života doprovázeno radostí a jeho konec zase strastí. Všechno je jednoduše tak, jak má být. Alespoň tomu bychom měli věřit. Pokud chceme dojít klidu." Pronesu své dnešní poslední moudro v naději, že ji alespoň trochu zmírním v tom svém sebepohrdáním. Možná se mi to jednou povede, tento neduh v ní musí být zakořeněn opravdu pořádně hluboko až v samotném nitru.

    "Potěšení je na mé straně. Přeji vám krásný a příjemný den. Doufám, že se brzy zase shledáme." S rukami v kapsách kabátu ještě dlouhou chvíli sleduji pomalu se vzdalující rusovlásku. Teprve až poté, co ji ztratím ze zorného pole se otočím na patě a zamířím velkými dvoukřídlími dveřmi na malinké nádvoří, vnitroblok chcete-li. Čekaly mě dlouhé vrzající dřevěné schody a na jejich konci domov sladký domov.
    Blondie
    Blondie


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 17
    Karma : 3

    Londýnské uličky Empty Re: Londýnské uličky

    Příspěvek pro Blondie Wed Aug 31, 2022 11:23 pm

    Dneska jsem byla v ulicích Londýna neobvykle aktivní. Někteří by možná nabyli dojmu, že má aktivita je z poněkud pofidérního soudku. Všechno se však od jistýho osudovýho setkání změnilo. Bylo to naprd. Měla jsem krizi identity. Přesto jsem cítila, že jsem se vrátila sice do starejch kolejí, ale že ty koleje vedou paradoxně k mnohem veselejšímu cíli, než ty dosavadní.
    "Blondie! Nechtěla bys mě dnes poctít svojí přítomností?" zvolal přes ulici muž, který kdysi hojně využíval moje služby a abych ho snad nepřehlídla, tak ještě zamával. Blbec. Ještě nedávno bych si řekla, proč vlastně ne. Momentálně jsem však byla v takovým rozpoložení, že jsem mu chtěla jednu cáknout.
    "Vodprejskni vole!" opětovala jsem mu přátelské gesto a zamávala na zpět. Neměla jsem čas na malichernosti.
    "Cože? Co to má bejt? Počkej! Tohle si vyříkáme!" vyrazil kupředu a já na nic nečekala a přidala do kroku. Sotva jsem minula nejbližší roh, začala jsem zběsile sprintovat. Ok, možná jsem to přehnala. Možná jsem se dotkla jeho ega. Víte co je fakt vtipný? Jak to silný a obří chlapský ego, ta hybná síla naší společnosti, může být zcela jednoduše zničený a zašlapaný do bahna jedinou větou od ženy. Doběhla jsem do slepé uličky a skryla se do futer vchodovejch dveří. Chviličku jsem naslouchala jestli se někdo neblíží. Ten pitomec určitě někde lapá po dechu a neví. Hah. Odplivla jsem si. Je to humus. Jsem čím dál víc znechucená. Jak jsem mohla dovolit aby na mě vůbec kdy vztáhnul ty svoje špinavý pazoury?

    Prohrábla jsem si vlasy a zamyslela se co dál. Dnes jsem obešla několik svých bejvalých klientů. Většinou měli povědomí o špíně mezi politiky a boháči. Co se týkalo podsvětí, natož mafiánů, tam jsem toho příliš nezjistila. Musela jsem toho podstoupit opravdu hodně. Víc než si dovedete představit. Většina těch mužů se na mě dívala s blahosklonným pohledem, jako by chtěli říct "Ale no tak ty hloupá, stejně se vrátíš ke svý práci. Beztak tu svou krásnou hlavičku nemusíš ničím zatěžovat. Nechceš si tedy užít jen tak? Rád toho využiju, než se zase vrátíš do profesního života. Heheheh."


    Vohromný. Fakt vtipný. Zvracím. Čest výjimkám. Našli se i tací, kteří mě brali vážně a respektovali mé rozhodnutí. Samozřejmě jsem je do situace nemohla zasvětit úplně. To znamenalo nadále tajit své pravé jméno, který budu smět nosit až dokončím svůj úkol. Svěřila jsem se jen tolik, že někdo ublížil mé kamarádce. Nespecifikovala jsem ani čas, či místo. Jednak bylo těžký mluvit o detailech a jednak nikdy nevíte kdo poslouchá...
    Noah Schwarz
    Noah Schwarz


    Body Osudu : 3
    Počet příběhů : 26
    Karma : 7

    Londýnské uličky Empty Re: Londýnské uličky

    Příspěvek pro Noah Schwarz Sun Sep 18, 2022 3:35 pm


    Posledných niekoľko týždňov na Noaha nebolo práve najmilších. Extravagantné večere, zasadnutia pofiderných spoločenstiev, všelijaké pouličné vystúpenia... zúčastnil sa toho naozaj dosť, aby postretol nejednu blondínu, avšak ani jedna z nich nemala s Faustus Ule (Faustove sovy) absolútne nič spoločné. Viedol ho nebodaj šibalský rozprávač akurát za nos? To však nebolo ani zďaleka to najhoršie. Samozrejme, že si ho medzitým už našiel i Caldwell, ktorý pochopiteľne so Serpentovými dosavadnými výsledkami nebol vôbec spokojný. Jediným Noahovým šťastím bolo to, že úplnou zhodou okolností počas svojho vskutku jedinečného vyšetrovania odhalil tajný kult pozostávajúci z tej najspodnejšej zberby sveta mágie, ktorý sa pokúšal vyvolať akéhosi starodávneho démona. Predhodením týchto získaných informácií Rade Jej Veličenstva pre veci mágie si tak kúpil aspoň o trochu viac času, no bohužiaľ ani zďaleka nie toľko, koľko zrejme bude potrebovať...

    Kam že Noaha doterajšie čerstvo nadobudnuté vedomosti napokon zaviedli? Naspäť to temných uličiek večne plačúceho hlavného mesta. A s akýmže plánom? Úplne rovnakým ako predtým - "ak nedokážem ja nájsť ju, nech príde ona za mnou". Čo na to povedať, bol skrátka už zúfalý. Natoľko zúfalý, že okrem iného i v dôsledku sústavne intenzívnejších snov a relatívne vysokej miery nudy úplne zabudol aj na Scorpia. Aká je ale pravdepodobnosť, že by naňho znova natrafil? Ušetrime sa zbytočných výpočtov, pretože v konečnom dôsledku na tom nezáležalo. Faktom totiž je, že Noahovi tento extrémne nebezpečný jedinec naozaj cestu zasa raz skrížil, ba čo viac za podstatne neprívetivejších okolností ako naposledy...

    Ako sa tak Serpent vo svojom vernom temnom plášti potuloval Londýnom, z ničoho nič sa ocitol v slepej uličke. Nie, jeho zmysel pre orientáciu nebol až tak zlý. Dôvod, prečo nemohol pokračovať, bol skrátka ten, že mu v tom bránila spleť hlboko v útrobách stien pozabodaných reťazí pripomínajúca pavučinu. Ak ich teda neplánoval opatrne preliezť, čo by mu zrejme chvíľu trvalo, mohol sa tak akurát vrátiť naspäť a zvoliť inú odbočku, no to by za ním nesmel stáť onen pavúk, ktorý zmieňovanú bariéru dal dokopy. "T̸e̸n̵t̷o̶k̴r̵á̷t̸ ̷u̴ž̸ ̵ž̷i̶a̵d̵n̶e̸ ̴u̸t̴e̸k̴a̷n̸i̴e̶," ozval sa spoza Noahovho chrbta neprirodzený mechanický hlas, ktorý mohol s najvyššou pravdepodobnosťou patriť jedine automatonovi.

    "Aaaah, zasa ty," vydal zo seba Serpent bez emócie po krátkej chvíli ticha spôsobenej jeho lovením vo vlastnej zmätenej pamäti. Paráda, takže ich posledné stretnutie predsa len nebola úplná náhoda. "Smiem aspoň vedieť, čomu alebo komu vďačím za svoju smrť?" položil v zápätí odovzdane prostú otázku, no dočkal sa len troch nežiadúcich odpovedí v podobe ďalších reťazí so špičatým hrotom rútiacim sa naňho spoza Scorpiovho chrbta z troch rôznych uhlov. Vyhnúť sa čomusi takému by bez nadprirodzených schopností doslova nebolo možné. A predsa ani jedna čepeľ z nepochopiteľných dôvodov nenašla svoj cieľ, skoro ako keby ich trajektóriu vyvrátila akási neviditeľná bariéra okolo Noahovho tela.

    "Z̴n̶o̷v̷a̶.̵.̴.̷ ̶a̶l̶e̶.̵.̵.̶," nanešťastie pre Serpenta Scorpio už od ich poslednej konfrontácie vedel, že z akéhosi nepochopiteľného dôvodu nedokázal zasiahnuť žiadne jeho vitálne orgány, takže namiesto toho, aby zmieňované hroty pokračovali ďalej a zabodli sa niekde do zeme alebo steny, urobili po minutí otočku a bezbranného Noaha omotali. Finálna čepeľ bola vysunutá priamo zo Scorpiovej ruky, následkom čoho sa ona záhadná temná bytosť pomaly približovala ku svojej spútanej koristi s úmyslom vraziť ju do jej srdca na blízko. Čím viac krokov však ušla, tým silnejší nadobúdala pocit, ako keby sa sama realita naokolo postupne rozpadala, prejavujúc sa čoraz vyšším počtom zdanlivých časopriestorových trhlín. Skoro ako keby sa dimenzia, ktorú Noah navštívil v Norwichskom tajnom laboratóriu počas jeho rozhovoru s rozprávačom, snažila pomaly predrať do reálneho sveta. "Heh, tomu hovorím smola. Zdá sa, že ešte nemám dovolené zomrieť."



    Nastávajúcu scénu nie je vôbec jednoduché popísať, ako tomu u Serpenta býva často. Predsa len sa o to však pokúsim. Reťaze, ktoré ešte pred malou chvíľou pevne obopínali Noahovho zdanlivo bezbranné telo, boli rázom spretrhané ako keby pozostávali z navlhčeného papiera. Nejednalo sa o žiadnu mágiu, pričom jediné možné vysvetlenie, ku ktorému sa mal Scorpio možnosť dopracovať, prezrádzal mladíkov tieň, na ktorom mal muž stojaci pred ním výrazne dlhšie vlasy siahajúce až po zem a obrovitánske rozprestreté krídla. "T̶a̶k̶ž̴e̴ ̵j̵e̸ ̷t̵o̶ ̸p̴r̶a̸v̴d̶a̶.̸.̷.̶ ̶a̸n̵i̴ ̴t̷y̵ ̵n̴i̵e̵ ̶s̷i̷ ̴č̴l̵o̷v̸e̸k̵." "To je omyl. Z môjho pohľadu som naopak jediným človekom práve ja. To len vy všetci ostatní ste akurát bezvýznamné figúrky," oponoval mladík v temnom plášti podstatne hlbším hlasom ako doposiaľ, a sotva na to ona bytosť odetá v červenom stačila zareagovať, bola to odrazu práve ona, ktorú voľačo zo všetkých strán pevne obopínalo. "Tak to skúsme znova. Hovoria mi Serpent, a hádaj čo. Či už máš byť škorpión alebo pavúk, v každom prípade si potrava pre hada. Radím ti preto, aby si mi už láskavo zodpovedal moje otázky..."

    Londýnské uličky 2p3Y2Gp

    Od onoho osudového stretnutia medzi Scorpiom a Noahom ubehlo už niekoľko hodín. Zdalo sa, že z neho napokon obaja vyviazli "živí", no tentokrát to bol práve onen automaton, ktorý sa musel pri prvej príležitosti dať na útek. Nie skôr ako sa však predsa len podelil o nejaké informácie. Ukázalo sa, že to bol zvrátený sériový vrah, ktorý sa podobne ako takzvaná Rin Yamaoka túžil stať niečím, čím nebol - v jeho prípade človekom. Zmyslom jeho existencie preto bolo vyberať si náhodné ľudské obete, ktoré sa mu zapáčili, a využívať ich biologický materiál na to, aby obohatil vlastné mechanické telo. Nedávno ho však konečne dopadla akási namyslená "detektívka" zo Scotland Yard, ktorá ho ale napokon nechala ísť pod podmienkou, že si ako svoju ďalšiu korisť vyberie práve Noaha. A zhodou okolností to navyše zasa raz bola práve zlatovláska. Musí vám byť teda hádam jasné, po kom mienil Serpent pátrať ďalej, ako konečne opustil londýnske uličky...

    Sponsored content


    Londýnské uličky Empty Re: Londýnské uličky

    Příspěvek pro Sponsored content


      Právě je Fri May 03, 2024 2:52 am