Automata

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4 posters

    Přístavní čtvrť

    GM
    GM
    GM


    Počet příběhů : 30
    Karma : 0

    Přístavní čtvrť Empty Přístavní čtvrť

    Příspěvek pro GM Sun Sep 11, 2022 7:12 pm

    Přístavní čtvrť Pzysta11
    Místo, kde se to hemží nádeníky, pracujícími do úmoru, žijícími ze dne na den. Proudí tudy spousta zboží z dálného východu, jedna část doků je dokonce vyhrazena pouze pro tabák. Poblíž naleznete slumy, kam se opravdu nechcete vydávat na procházku. Přesto se i v tak špinavé části města můžete občas alespoň něčím pokochat. A sice pohledem na krásné lodě, které se plaví po moři vstříc dálkám a novým dobrodružstvím.
    Elizabeth Way
    Elizabeth Way


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 8
    Karma : 2

    Přístavní čtvrť Empty Re: Přístavní čtvrť

    Příspěvek pro Elizabeth Way Fri Sep 23, 2022 9:59 pm


    Díky bohu, byla noc. Možná by se kdekdo divil, proč mladá žena v přístavní čtvrti děkuje osudu, že její mise vyšla právě na tuto dobu. Jistě. Na tomto místě není nikdy bezpečno. Ale za tmy? To se bojí i jinačí páni. Třeba ten hromotluk, co si vydělává na živobytí nelegálním zápasením. Ani on by se nevydal do náruče stínů a doků, které jsou až v nápadné blízkosti nechvalně proslulé čtvrti Chinatown. To však neplatí o mně. Kráčela jsem svižným a energickým krokem potemnělými ulicemi. Jedna z lamp právě došla na konec své životnosti a zhasla. Možná by někteří lidé věřili, že se jedná o zlé znamení a bylo by nejlepší se otočit na podpatku a vypadnout. Já se jen lehce pousmála. Pro mě je to velmi dobré znamení, pokud něco.

    Začala jsem našlapovat tišeji, čím blíže jsem byla cíli. Doky působily opuštěně, ale mohl to být jenom klam. Vkročila jsem do areálu a začala zkoumat cedule umístěné na halách. Díky mizernému osvětlení a mlze husté jako mléko byla viditelnost celkem o ničem. Přesto jsem však nějakým způsobem dokázala přečíst každý nápis a značení. Pokračovala jsem dál. O dalších deset metrů později jsem měla dojem, že se celkem orientuji. Pokud mě paměť neklame, teď musím zajít za tenhle plot. Minout malý domek s cihlovou stěnou, zabočit doleva a o tři sklady později doprava. Poté bych měla vidět budovu s oprýskanými zdmi, vymlácenými okny a nepříliš reprezentativní střechou. Měla by působit nepoužívaně. Opak je však pravdou. Nebudu své čtenáře dlouho napínat. Všechno probíhalo přesně tak, jak jsem popsala.

    Stojím před budovou, která nepochybně skrývá mnohá tajemství. Dostala jsem informaci ze zdroje, který mohl být spolehlivý. Ale nemusel. Jsem velmi skeptická osoba. Dokonce jsem na okamžik zaváhala, zda to není past. Díky své věrné sovičce Smiškovi, jsem mohla být klidnější. Nikdo si nejspíš nevšiml, jak tento tichý letec zmizel v díře ve střeše a já následovala pár minut po něm. Vstoupila jsem hlavními dveřmi. Navzdory zdánlivé zanedbanosti této budovy jsem musela uznat, že si majitelé dali záležet, aby byl pouze jediný vstup dovnitř. Povzdechla jsem si. Nemá význam se schovávat a krčit jako krysa v koutě. Vzhůru za dobrodružstvím. Vzala jsem za madlo a křídlo dveří otevřela s nepříjemným zaskřípáním. Uvnitř byla tma téměř neproniknutelná. Přesto mi neuniklo, že můj cíl je velmi blízko. Mezi bednami se nacházela jedna jediná se symbolem čínského draka. A tato jedna jediná byla tím kýženým důkazem, po kterém prahnu už velmi dlouho.Dnes je tedy ten den. Pardon. Dnes je tedy ta noc!

    Dveře za mnou práskly a náhle mě oslepilo světlo. Nemůžu říct, že jsem to tak trochu nečekala, přesto jsem se lekla. Zrovna, když to vypadalo tak nadějně. Zamrkala jsem, abych si přivykla na jiné světelné podmínky. Předemnou se objevil zahalený muž s lampou a vůbec mu nepřišlo nevhodné svítit mi do obličeje. Zbylí dva se začali přibližovat směrem od dveří. Jeden z těch výtečníků měl na svědomí to teatrální zabouchnutí dveří. Samozřejmě každý z nich měl u sebe cenný zdroj světla. Uslyšela jsem cvaknutí, které dávalo tušit, že je situace velmi vážná.
    "A teď nám řekni hloupoučká, kdo tě posílá? Jestli to vyklopíš hned, odpráskneme tě a budeš to mít rychle za sebou. Jestli jsi masochistka, pak nás čeká zajímavý celovečerní program." oznámil ten muž, který rozsvítil lampu jako první. Dle obrysu jsem mohla odhadnout, že právě on drží v ruce revolver. Podle zvuků za svými zády jsem tipovala, že mě čeká setkání s chladnými zbraněmi. Nůž? Možná dokonce meč, nebo tesák? Musela jsem jednat rychle. Ruka s namířenou zbraní stoupala od pasu výš, až jsem mohla hledět přímo do hlavně, mířící mezi mé oči. Co se stalo dál? Zmizela jsem.

    Tři pánové byli samozřejmě velice zmateni. Nebylo to tak, že bych se stala přízrakem, nebo se pomaličku rozplynula. Bylo to jako bych se ztratila během mrknutí oka. Vzápětí ten, který držel revolver nestačil ani říct popel a už rovnou zastřelil své dva parťáky. Jak? To by také rád věděl. Začal se zmítat a vypadal, že s něčím zápasí. Upadl na zem a válel se v prachu a dokonce i krvi svých umírajících společníků. Bojoval jako lev, přesto marně, neboť se setkal s něčím, co nedokázal pochopit. Kdybyste se podívali zblízka, všimli byste si, že se mu okolo krku ovinul temný stín. Nebyl příliš výrazný, ale neúprosně drtil jeho hrtan tak dlouho, až konečně prasknul. Tělo se naposledy zaškubalo a bylo po všem.

    Kousek od jeho mrtvého těla jsem se zjevila já. Bez špetky zájmu jsem mrtvolu překročila a dávala si pozor, abych si neumazala boty v tratolišti krve. Pokračovala jsem ve své práci, jako bych snad ani na chviličku nezmizela. Došla jsem až na konec skladiště, kde byly vyskládány dřevěné bedny, jedna vedle druhé. Zamžourala jsem. Protřela jsem si oči. Poprvé. Podruhé. V ten moment ve mně hrklo.

    TA BEDNA S MOTIVEM DRAKA ZMIZELA!!!!!!

    "Do pr***le." zasyčela jsem mezi zuby.
    Noah Schwarz
    Noah Schwarz


    Body Osudu : 3
    Počet příběhů : 26
    Karma : 7

    Přístavní čtvrť Empty Re: Přístavní čtvrť

    Příspěvek pro Noah Schwarz Sat Sep 24, 2022 12:42 am


    Ah áno, vskutku prekrásna to noc. A prečo by aj nie? Nielen že sa schyľovalo ku splnu, ktorý navzdory obvykle nepretržitej oblačnosti predsa len tentokrát mesačným svitom prerážal i tie najtemnejšie mraky. Nielen že nebesá nenariekali ani zďaleka toľko, ako by sa to na hlavné mesto Anglicka patrilo. V prvom rade bola najmä pre prítomnú zlatovlasú mladú ženu prekrásna preto, pretože ju od ďalšieho obrovského kariérneho úspechu delila jediná debna s motívom draka. Čo tak cenné mohla asi len schovávať? Skúste sa opýtať muža menom Li Žang. Pokiaľ nie ste súčasťou Scotland Yard alebo iného podobného útvaru, určite vám s radosťou a za vynikajúcu cenu umožní okoštovať jej obsah...

    Vráťme sa ale naspäť k našej porovnateľne prenádhernej Elizabeth. Hoci by totiž táto noc mala byť hodná oslavy, očividne sa niekde stala chyba. Jak je to vôbec možné? Mala to byť predsa úplná hračka. Nuž, netreba snáď ani detektíva na pochopenie, že tajomní muži, ktorí ju pred malou chvíľou plánovali prepadnúť, s jej návštevou vopred počítali. Zjavne ale nepočítali s tým, že bude až tak extrémne nebezpečná, no na tom zdá sa nezáležalo. Kým totiž útočníci odpútavali jej pozornosť, cieľová debna s dračím motívom akoby vzala nohy na plecia a unikla z jej dravých spárov. Ani tým však jej smola zrejme nekončila. Zatiaľ čo totiž nadávala a syčala sťa had, za ktorého by sa ani len Serpent vôbec nehanbil, jeden z údajne čerstvo zastrelených mužov vstal z mŕtvych a prikrádal sa za ňu. A že vraj iba Beatrice dokáže privolávať duše zo záhrobia.

    No dobre teda, nebolo to úplne tak ako som to popísal. Pravdou je, že hoci onen nešťastný jedinec, ktorý zastrelil svojich vlastných kolegov, napriek mágii Elizabeth mieril vynikajúco, jedného z nich predsa len nejakým zázrakom tesne minul. Skoro ako keby všetky náboje odrazila akási neviditeľná bariéra. Tajomný podvodník teda priamy zásah akurát predstieral a zhodil sa na zem, aby následne zlatovláske mohol nachystať prekrásne narodeninové prekvapenie. Znie vám to povedome? Nebudem vás napínať - bol to naozaj Noah osobne, ktorý s pomocou Blondie zosnoval vskutku plán hodný jeho prezývky. Spoznala by ho Elizabeth za predpokladu, že by ho vycítila a včas sa otočila? Pravdepodobne nie, pretože si pre ňu prichystal kostým sťa na maškarný ples, a to i so zdanlivo železnou maskou, s ktorou sa doposiaľ nemala možnosť stretnúť.

    A o čo že sa teda vlastne pokúšal? Serpent nikdy akožto človek nebol nijak zvlášť zdatný bojovník, ak mu k tomu nedopomohol dobrosrdečný rozprávač. No jasné, len sa pekne pochváľ. Keďže jeho neschopní dočasní kolegovia teda zlyhali, nezostávalo mu nič iné ako sa spoliehať práve na svoju jedinú schopnosť, ktorú šlo ako tak efektívne využiť i počas podobne vypätých situácií - jeho absolútne minimálne vnímateľnú prítomnosť. Veru - to najlepšie, v čo mohol dúfať, bolo využiť moment prekvapenia a pokúsiť sa mladú detektívku omráčiť skôr než čo i len dostane šancu na protiútok. Otázkou akurát zostávalo, či sa mu to aj podarí, alebo to ona bystrá dievčina prekukne a využije proti nemu...

    Hurá do konfliktu!
    Moja použitá schopnosť - Pohyby fantóma - 3

    Noah Schwarz carried out 4 launched of one FATE :
    Přístavní čtvrť Dice010 , Přístavní čtvrť Dice-110 , Přístavní čtvrť Dice110 , Přístavní čtvrť Dice010
    Elizabeth Way
    Elizabeth Way


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 8
    Karma : 2

    Přístavní čtvrť Empty Re: Přístavní čtvrť

    Příspěvek pro Elizabeth Way Sat Sep 24, 2022 7:25 am

    Neměla bych čtenáře unavovat celým příběhem. Příběhem o dřině, o čekání na vhodnou příležitost a emoční bouři, kterou jsem právě zažívala. Dokázat něco pořádného, s něčím se blýsknout, to byla moje droga. Stála jsem na místě a ani nezaslechla nic, co by mi mohlo napovědět, že jedna z mrtvol není zdaleka mrtvolou. Znovu a znovu jsem svým ostřížím zrakem sledovala krabice se zbožím. Ano, lze předpokládat, že tu bude více nelegálního materiálu, ale už to nebude taková senzace, jako tip, který jsem dostala. Zamyslela jsem se. Bedna tu určitě byla. Tím jsem si jistá. Mé oči nelze přece oklamat. Musím si celou tu situaci projít znova. Byl tu prostor, aby někdo stihl bednu vzít a utéct? Je tu ale jeden jediný vchod, nutno dodat ještě parádně rozvrzaný. Tudy proklouznout nemohl. Musela bych si všimnout. Tudíž lze počítat i s tím, že daná osoba tak učinila pomocí magie a otevřela portál pryč. Druhá varianta je, že je stále v této místnosti. Pokud je tomu skutečně tak, pak si nemůžu být jistá tím, že jsem skutečně v bezpečí a nic mi nehrozí. Lze říct, že pokud je tu ještě někdo, s největší pravděpodobností se mi plíží do zad, aby dokončil práci, kterou začal.

    Elizabeth uvažovala jako gang. Hlavou jí proudilo více možných scénařů, všechny ale vedly ke stejnému závěru. Není v bezpečí. Hlavou jí problikla vzpomínka na krvavou skvrnu, kterou pár vteřin před tím překračovala. Objem krve nebyl dostatečný. Stihla ještě zpochybnit nakolik fatální mohly být výstřely revolveru. Otázkou zůstává, zda je Elizabeth dostatečně rychlá a pod vlivem emocí došla k závěru včas na to, aby se otočila dříve, než zakuklenec provede něco nežádoucího.

    Použitá schopnost - Myšlenky zločince - 3 

    Elizabeth Way carried out 4 launched of one FATE :
    Přístavní čtvrť Dice-110 , Přístavní čtvrť Dice-110 , Přístavní čtvrť Dice-110 , Přístavní čtvrť Dice110
    Vypravěč
    Vypravěč


    Body Osudu : 0
    Počet příběhů : 41
    Karma : 6

    Přístavní čtvrť Empty Re: Přístavní čtvrť

    Příspěvek pro Vypravěč Sat Sep 24, 2022 7:57 am

    Přístavní čtvrť Facepa10
    Noah Schwarz
    Noah Schwarz


    Body Osudu : 3
    Počet příběhů : 26
    Karma : 7

    Přístavní čtvrť Empty Re: Přístavní čtvrť

    Příspěvek pro Noah Schwarz Sat Sep 24, 2022 1:20 pm


    Veru, naozaj prekrásna noc. Všetko nasvedčovalo tomu, že rozprávač mal Noaha ešte radšej ako to dával najavo. Nech už boli totiž jeho pohyby fantóma akokoľvek účinné, v podstate sa jednalo o pomerne jednoduchý plán, ktorý by vyšetrovateľka kalibru Elizabeth za normálnych okolností včas prekukla, a i bez toho, aby si ho všimla, by sa zvládla vhodným spôsobom obrániť. Dnes jej však osud očividne neprial, pretože Serpentov útok zo zálohy akoby zázrakom skončil úspešne. Mať tak čo i len o pár sekúnd navyše, aby sa spamätala z toho, ako jej zdanlivo šanca na kariérny úspech prekĺzla pomedzi prsty, mohlo to celé dopadnúť úplne inak. Bohužiaľ ale mala smolu a než si stihla uvedomiť, čo jej to vlastne hrozí, pocítila silný tlmený úder do hlavy nasledovaný temnotou...

    Přístavní čtvrť Afde9404382765c5f4bd31100d457b40

    Keď mladá ambiciózna zlatovláska najbližšie horko ťažko zodvihla viečka, mohla si hneď ako prvého povšimnúť práve tajomne odetého muža vysedávajúceho naproti v neznámej takmer úplne zatemnenej miestnosti, ktorú osvetľovalo iba niekoľko jemných mesačných lúčov vykukujúcich spoza jediného prítomného okna. Vlastne nie - s ohľadom na to, o čo sa v túto prenádhernú noc pokúšala, jej unavené oči s najvyššou pravdepodobnosťou najskôr zlákal objekt, na ktorom onen arogantný jedinec sedel. Jednalo sa totiž práve o debnu s dračím motívom, skoro ako keby sa jej osud vysmieval do tváre. Aktuálne však každopádne mala iné problémy, s ktorými sa musela popasovať. Nech sa totiž mohla snažiť akokoľvek, nielen že sa jej točila hlava, nedokázala od krku nadol pohnúť ani len jediným svalom. Bola teda odkázaná na špinavú podlahu a chladný múr, o ktorý mala z donútenia vo svojej aktuálnej polohe opretý chrbát.

    "Dobré ráno... alebo vlastne ešte noc," pozdravil sa hneď ako zaznamenal jej prebudenie arogantný mladík, ktorého hlas Elizabeth teoreticky navzdory svojej situácii mohla spoznať. "Tí Číňania majú ale nechutné hračky, nemám pravdu? Pán Zhao, ktorého si tak chladne popravila, ma opakovane ubezpečoval, že stačí iba malá dávka jeho obľúbeného neurotoxínu, a môžeš sa rozlúčiť s väčšinou svojich motorických funkcií. Ba čo viac, údajne to nemá žiadny vplyv na tvoj senzorický systém. Na rozdiel od neho ale nie som zasa až taký sadista, aby som sa vyžíval v mučení." Takže to je to, čo mal namysli zmieňovaným celovečerným programom.

    "Ako vyšetrovateľka zo Scotland Yard o tejto téme asi vieš viac než dosť, no pre istotu ťa predsa len upozorním - rovnako ako väčšina najnebezpečnejších neurotoxínov je i tento smrteľný. Do rána kľakne celý tvoj nervový systém. Ak ti dovtedy samozrejme teda neprestanú pracovať pľúca alebo pumpovať srdce, čo by bola riadna smola pre nás oboch, tak sa prosím skús veľmi nepremáhať." Veru, mladá Elizabeth sa naozaj ocitla vo veľmi nepríjemnej, prakticky bezvýchodiskovej situácii. "Nezúfaj ale, mám i nejaké dobré správy! Keď ide o fatálne jedy, každý profesionál so sebou pre prípad núdze nosí aj protilátku, ak by náhodou došlo na nejakú nečakanú nehodu. A zdá sa, že ani len pán Zhao nebol výnimkou."

    V tejto chvíli muselo byť zlatovláske už asi celkom jasné, kam tým Noah smeruje. "Ničoho sa neboj. Je schovaná na veľmi dobrom bezpečnom mieste. Dal som si na tom záležať." Bingo. Serpentov plán bol pomerne jasný, a zasa raz hodný jeho prezývky. Na čo to ale tak strašne komplikovať, ak by jeho cieľom bolo taktiež Elizabeth popraviť? V tom bol presne ten háčik - kým nevylúči, že sa jedná o zlatovlásku, po ktorej zrovna pátra, tak si ju skrátka nemôže dovoliť zabiť. "Vidím, že máš ešte s rozprávaním mierne problémy, ale snaž sa, pretože práve to je tvoj jediný lístok na slobodu. Možno sa sama seba pýtaš, prečo si stále nažive. Nuž, hoci moje spôsoby nie sú práve džentlmenské, ubezpečujem ťa, že nestojím o nič viac než len práve krátky rozhovor. Rozumieme si? Ak áno, môžeš začať tým, že mi prezradíš, prečo sa ma pokúšaš zabiť," poskytol prekrásnej vyšetrovateľke Noah konečne priestor a na chvíľu odkryl svoju masku, aby ho dokázala jednoznačne identifikovať, vyhnúc sa tak zbytočným nedorozumeniam.
    Elizabeth Way
    Elizabeth Way


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 8
    Karma : 2

    Přístavní čtvrť Empty Re: Přístavní čtvrť

    Příspěvek pro Elizabeth Way Sat Sep 24, 2022 2:52 pm

    První co jsem vnímala byla tupá bolest hlavy a chladná podlaha v mých zádech. Teprve pak jsem s námahou rozlepila oční víčka. Velmi opatrně. Skoro jako bych se obávala toho co uvidím. Noahovi jistě neuniklo, že sotva promluvil, zatvářila jsem vskutku překvapeně. Bylo to snad mým zmatením a dezorientací způsobenou ztrátou vědomí? Nebo jsem poznala jeho hlas? Vlastně byla pravda někde na půli cesty. Byla jsem natolik v šoku, že jsem napřed těkala očima po místnosti, ve které se nacházím. Mysli. Musí tu být něco, co ti pomůže se z téhle šlamastyky dostat. Jak se to mohlo stát? Jak je možné, že sotva jsem si uvědomila, co všechno mi hrozí, tak přišla ta osudová rána do hlavy? Možná jsem vyčerpaná a přepracovaná a tím pádem jsou mé reakce i myšlenkové pochody značně pomalé. Mezitím, co jsem vstřebávala informace o neurotoxinech a plánovaném celovečerním programu spočívajícím v mučení mé maličkosti, došla mi další věc. A sice, že ten hlas opravdu znám. Oči jsem otevřela ještě víc, v údivu. Slyším dobře? A vidím dobře? Aby mě ještě o to víc naštval, dřepěl si na bedně, kterou jsem hledala. Já věděla, že se mi to nezdálo. Moje oči přece nelze oklamat!

    Zachrčela jsem. Možná jsem se pokusila o nějakou sprostou nadávku. Nakonec jsem si to ale rozmyslela. Jestli je pravda to, co si myslím, je tohle setkání o to podivnější. Jaké ale nešťastné okolnosti, takhle jsem si to nepředstavovala. Snažila jsem se uklidnit. Čím víc se budu zmítat, nedej bože panikařit, tím rychleji začne jed působit. Nezbývá mi, než hrát jeho hru a doufat, že bude milosrdnější, než jsem byla já vůči jeho kumpánům, co se mě pokusili zabít. Nadechla jsem se a pokusila se promluvit znovu. Mé svaly mě nechtěly příliš poslouchat, ale nakonec byl můj druhý pokus o poznání úspěšnější.
    "Kdo... na mě vztáhne ruku, s tím nemám slitování... Škoda, že... se nemůžeme setkat... za jiných okolností... Tati?" věnovala jsem Noahovi tázavý pohled. Možná mě udeřil do hlavy až příliš silně, možná je to tak, že jsem si ho popletla s někým jiným. Ale také je tu jistá šance, že jeho schopnosti, které jsem podrobila důkladnému zkoumání opravdu nejsou zcela běžné a naučitelné pro běžného mága. Právě tak, jako je tomu v mém případě. Chtěla jsem věřit, že jsem ho našla. Po všech těch letech. Přece jsem se v tomhle nemohla mýlit.
    Noah Schwarz
    Noah Schwarz


    Body Osudu : 3
    Počet příběhů : 26
    Karma : 7

    Přístavní čtvrť Empty Re: Přístavní čtvrť

    Příspěvek pro Noah Schwarz Sat Sep 24, 2022 5:49 pm


    Noah bol pripravený na všeličo. Predsa len väčšinu času naozaj pôsobil ako neškodné štekajúce šteňa na reťazi, jak ho nazval dokonca niekto tak vnímavý ako bol Caldwell. O to prekvapenejší tak v konečnom dôsledku jeho nepriatelia boli, keď čas od času niekoho úspešne uhryzol, takže sa už dočkal kdejakých následných reakcií. Avšak to, aby voľakto v takomto krátkom čase prepadol Štokholmskému syndrómu, bola i pre skúseného Serpenta pomerne nevídaná udalosť. Aspoň k takému prvotnému záveru sa teda dopracoval, no netrvalo mu dlho a počiatočný údiv vystriedalo zamyslenie nad ďalšími porovnateľne absurdnými vysvetleniami.

    Aaaaah, ten prekliaty klamár! O žiadnych podobných vedľajších účinkoch mi nič nevravel! V takomto poblúznenom stave mi bude na dve veci! Nestávalo sa bežne, že by Noah prepadal emóciám. Svojim spôsobom ho to však napĺňalo, pretože akékoľvek boli lepšie ako nuda. A to i obavy, ktoré ho naplnili potom ako zvážil ešte horšiu možnosť. Bolo úplne vylúčené, že by Serpent naozaj mohol byť otcom Elizabeth? Bavíme sa o osobe, ktorá si väčšinu vlastného života ani len nepamätá, a to nehovoriac o všetkých potenciálnych predošlých a cudzích životoch, na ktoré sa mu vynárajú spomienky. Nech už to teda znie akokoľvek nepravdepodobne, nie je to úplne nemožné!

    Než sa ale prekvapený mladík vyrútil naproti stratenej dcére s otvorenou náručou, zvážil i to, že sa môže jednať o súčasť jej mágie, a v skutočnosti vôbec nemusí hovoriť s ním. Držal si teda opatrne aj naďalej odstup. "To mi je naozaj ľúto, ale pochop, že mám tendenciu nejednať s ľuďmi, ktorí na mňa posielajú sériových vrahov, v rukavičkách," prehlásil maskovaný muž po krátkej chvíli ticha a radšej sa postavil, keby bol náhle nútený brániť sa. "Ešte raz sa ospravedlňujem za svoje nedžentlmenské spôsoby, ale čím skôr sa dopracujeme k hodnotným výsledkom našej konverzácie, tým vyššiu budeš mať šancu na záchranu. Takže hoci pre teba v tejto chvíli nie je úplne jednoduché rozprávať, poprosím o rozvinutejšie vysvetlenie. Počul som správne, že si ma nazvala "tati"? Na základe čoho súdiš, že som tvoj otec? A aký to má súvis s tvojim pokusom o moju elimináciu?"
    Elizabeth Way
    Elizabeth Way


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 8
    Karma : 2

    Přístavní čtvrť Empty Re: Přístavní čtvrť

    Příspěvek pro Elizabeth Way Sat Sep 24, 2022 9:21 pm

    Hrála jsem hru se smrtí. I Noah mohl vidět, že ruce mám sice složené vedle těla, zjevně neschopné výraznějšího pohybu, avšak prsty mi zatím sloužily. Střídavě jsem zvedala palec, ukazováček, prostředníček, prsteníček i malíček. Pomaličku. I kdybyste byli na magii naprostý blb, pochopili byste, že momentálně nejsem schopná tímto pohybem seslat byť sebejednodušší zaklínadlo. Cítila jsem, že mé prsty jsou ledové a pomaličku z nich odchází cit. Tímto jednoduchým testem jsem mohla odhadovat, jak špatně na tom jsem. Kolik mi asi zbývá. Upřela jsem na Noaha oči, ve kterých se zrcadlilo čisté zoufalství. Tak blízko a tak daleko. I ta bedna s čínským drakem mi najednou byla ukradená. Zavalil mě vlnou otázek. Jen jsem se pousmála a pohlédla do stropu. Než mu vypovím celý příběh v tomhle stavu, bude si muset počkat.
    "Vše postupně. Nikdy... jsem se tě nepokusila zabít. Já... vím, ten automaton. Byl nebezpečný... a já šla po něm. Dopadla jsem toho mechanického... sériového vraha." nádech, výdech, palec, ukazováček, prostředníček, prsteníček. Bylo tolik informací, co si mohl Noah žádat. Jak mu je všechny předat tak, aby dávaly smysl? Naštěstí mě nepřerušoval a trpělivě naslouchal.
    "Mohla jsem ho předat Scotland Yardu... pravda... ale ještě mi posloužil. Pamatuješ si na tu první... naháněčku? Proč myslíš... že jsi mu unikl? Byl bys... první kdo to dokázal. To já ho dopadla... to já ti zachránila ten den krk." vydala jsem ze sebe s námahou. Svaly na mém obličeji byly napříjemně ztuhlé a připadalo mi, že jsou cizí. Nicméně to co jsem říkala byla svatá pravda. Jestli jsem špehovala Noaha a Scorpio se do toho jenom přimotal, nebo jsem shodou okolností Scorpia vystopovala těsně předtím, než stihl dokonat dílo zkázy, to už se Noah nedozví. Možná jindy. Teď jsem měla na srdci jiné věci.
    "Ano, tvé druhé setkání... to jsem zosnovala já. Pořád je to... jenom stroj. Tudíž se mi... jej povedlo alespoň částečně opravit. Neměl za úkol tě zabít ale... potvrdit mou teorii. Otestovat tvé schopnosti." zasnila jsem se a spokojeně se usmála. Ano, to se mi skutečně povedlo. Potřebovala jsem hmatatelné důkazy, aby se z toho nemohl vykecat. V případě že bych za ním zašla s tím, že jsem si jej všimla tenkrát... nejen že bych vyzradila svou identitu, ale navíc by se mi mohl vysmát, že se mi jenom něco zdálo a že jsem byla ve stejném deliriu jako nebohý Draco. Nádech, výdech, palec, ukazovák, prostředníček, malíček.
    "Já to viděla. Viděla jsem...ten stín. Musíš to být ty po kom... mám ty schopnosti. To, že jsi mě zneškodnil tak snadno... je to důkaz ne? Samozřejmě svou sílu neovládám dostatečně dokonale. Nikdo mě... neučil. Všechno jsem dokázala já sama." věnovala jsem Noahovi smutný, možná trochu vyčítavý pohled. Nemá ponětí čím jsem si prošla. Nádech, výdech, palec, ukazováček.... Motorické funkce mě pomaličku opouštějí. Ale přesto všechno se nemůžu ubránit a musím se tiše smát. No není tohle fakt smůla?

    Přístavní čtvrť Original

    "Víš vůbec jak... se jmenuju? Znáš mou identitu?" otázala jsem se troufale. Snad mi to nebude vyčítat, protože jestli mám umřít, potřebuju alespoň nějaké odpovědi. Co já vím, třeba jsem pro něj jenom nepohodlná přítěž. Možná si myslí, že si vymýšlím, nebo že jsem vlastně cvok. Ale minimálně byla pravda, že pracuji pro Scotland Yard, což by si mohl snadno ověřit, pokud by prohledal mé kapsy a našel patřičný doklad. Což stejně neudělá. Ze strachu. Není to ironie? Bát se někoho, kdo je vám vydán na milost a nemilost? Na chvíli jsem zavřela oči a snažila se nesoustředit na to, že palec a ukazováček už se ani nezvedají. Pouze se lehce zachvěly.
    Noah Schwarz
    Noah Schwarz


    Body Osudu : 3
    Počet příběhů : 26
    Karma : 7

    Přístavní čtvrť Empty Re: Přístavní čtvrť

    Příspěvek pro Noah Schwarz Sat Sep 24, 2022 10:29 pm


    Ako bolo už povedané, Noah si Elizabeth skutočne pozorne vypočul a dal jej toľko priestoru, koľko len potrebovala. Predsa len dobre vedel, že pre ňu aktuálne nebolo jednoduché rozprávať. Informácie, ktoré v dôsledku toho ale obdržal, boli i pre niekoho ako on veľmi ťažké na akceptovanie. Zoznámil sa za svoj život vonkoncom už so širokou škálou rôzne pokrivených ľudí, ktorí boli schopní prísť aj s tými najpodivnejšími možnými klamstvami, len aby sa dostali zo šlamastiky. Čo ak bol toto iba ďalší podobný prípad? A aj keby nie, jak môže vedieť, že ho mladá zlatovláska neeliminuje v momente, ako príde na to, že to zrejme predsa len nebude jej otec? Zjavne bola schopná bez problémov likvidovať osoby, ktoré v jej očiach predstavovali zločincov, a do tejto kategórie v podstate Serpent už i sám spadal.

    Ako už ale vieme, bola iba jediná vec, ktorej sa Noah obával podstatne viac ako aj tej najstrašnejšej bolesti či smrti - nudy. Nerobil som si srandu, keď som povedal, že si Elizabeth zatiaľ skrátka nemôže dovoliť zabiť, a to ani náhodou. Pravdou teda je, že daný rozhovor nebol ani zďaleka taký boj o čas, ako si zrejme mladá dievčina myslela. Protilátku jej totiž poskytol už dávno, keď sa po necelej hodine čakania zľakol, že sa už možno neprebudí. Vzhľadom na silu neurotoxínu však nejakú dobu trvá, než bude úplne neutralizovaný, takže si ešte minimálne do zmieňovaného rána môže dovoliť predstierať opak. "Dojemné. Takže ak sa ti rozhodnem veriť, tvoj hriech klesol z pokusu o vraždu len na hazardovanie s mojim životom," prehlásil Serpent krátko na to, ako si uvedomil, že aktuálne už Elizabeth nič ďalšie do jeho odpovede povedať nemieni.

    Áno, odpovede... aká že by mala byť? Čo od neho asi tak paralyzovaná zlatovláska očakáva? Nech si už myslela čokoľvek, nevedel o nej prakticky nič okrem toho, čo sa dozvedel od Scorpia a vybraných známych, ktorých si už v Londýne stihol získať. Mal by sa napriek tomu aspoň pokúsiť o nejakú sofistikovanejšiu reakciu, alebo bude najlepšie pre zmenu byť úprimný? No čo, za pokus nič (mimo potenciálne vlastný život) nedá. "Obávam sa, že ma možno malinko preceňuješ. Nech už si v mojom tieni videla čokoľvek, nemyslím si, že je to to čo hľadáš," prehlásil napokon odovzdaný mládenec odvážne. "Viem akurát toľko, že ti kolegovia hovoria Liz, no ak dúfaš v niečo viac, bohužiaľ nemám žiadne odpovede. Prečo sa mi teda nepredstavíš vlastnými slovami?" predal Noah zasa slovo svojej zlatovlasej spoločníčke.
    Elizabeth Way
    Elizabeth Way


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 8
    Karma : 2

    Přístavní čtvrť Empty Re: Přístavní čtvrť

    Příspěvek pro Elizabeth Way Sat Sep 24, 2022 10:56 pm

    Znovu jsem zavřela oči. Tentokrát jen z toho důvodu, abych skryla slzy. Slzy bolesti, vzteku, zoufalství a totální frustrace. Možná to skutečně není on. Pak je velice bolestivé přijmout prostý fakt, že jsem ve svém pátrání nepokročila ani o kousek dále. Neschopnost. Totální propadák. Jsem marná a nepochybně zbytečná i pro celý podělaný Scotland Yard. Místo, kde mě stejně příliš nerespektují. A druhá možnost, která mi vytanula na mysli? Co když mi lže? Proč to dělá? Stydí se za mě? Chce utéct daleko od starostí a jakési "zodpovědnosti"? Vždyť už nejsem dítě! Není mi pět let. Nechtěla jsem nic víc, jenom... znát pravdu. Možná dohnat ztracená léta. Všechno si vyříkat a odejít s klidem v duši. Krutý vtip osudu. Nebude mi to umožněno. Dnes není ta noc, kdy vyřeším případ pašeráků opia. Dnes není ta noc, kdy se dozvím pravdu o svém původu. Dnes není ta noc, kdy ohromím někoho z Rady mágů. Můj život visí na vlásku. Ještě nechci umřít. Pořád jsem toho tolik nedokázala a stále mám stovky snů, které si chci splnit. Protože jsem však v této době neměla informaci o již podaném protijedu, cítila jsem se každou minutou hůř a hůř. Hrdlo se mi sevřelo. S námahou jsem otevřela ústa a alespoň se představila. Jaké ironické, pokud to budou má poslední slova.
    "Elizabeth Way... alias Noctua." zašeptala jsem tenkým hlasem outsidera, který stále hledá své místo ve světě a touží po trošce uznání a respektu. Dnes tomu tak nebude. Možná se někdo může divit, že jsem svou identitu vyzradila tak snadno. Ale spoléhala jsem na to, že pokud by byl Noah zodpovědný za mou smrt, Angelus by ho vykostil, což si tento záhadný cizinec z daleké Německé říše rozhodně nedovolí. Pod vlivem podivuhodných chemikálií mi však tělo už vypovědělo službu. Upadla jsem do nepříliš poklidného spánku. Možná to bylo štěstí, protože jsem se alespoň neztrapnila emočním výlevem a nutnosti vyprávění o každém jednom selhání, které mě dovedlo až do této politováníhodné a vskutku patetické situace. Marně mi tak Noah pokládal další otázky, odpovědí mu bylo akorát ticho přerušované neklidným dýcháním a nesrozumitelným mumláním. Má poslední myšlenka byla prostá.

    Prosím, chci ještě žít!
    Noah Schwarz
    Noah Schwarz


    Body Osudu : 3
    Počet příběhů : 26
    Karma : 7

    Přístavní čtvrť Empty Re: Přístavní čtvrť

    Příspěvek pro Noah Schwarz Sun Sep 25, 2022 2:24 am


    Zdalo sa, že sa ona nie veľmi pohodlná konverzácia medzi Elizabeth a Noahom schyľovala ku koncu. A že napokon mala úplne iný priebeh, než by ktokoľvek, možno i vrátane samotného rozprávača, mohol čakať. Posledné slová zlatovlasej dievčiny Serpentom každopádne otriasli skoro rovnako intenzívne ako "tati". Nie síce hneď. Predsa len mu malinkú chvíľku trvalo, než si vôbec spomenul na to, kto že to je Noctua, no v momente ako mu to docvaklo... môžeme ďakovať nebesiam, že svoj ksicht mládenec aktuálne schovával pod maskou, inak by sme zrejme spatrili výraz, na ktorý náš svet ešte hold nie je pripravený. "Ooooou, no jasné! To dáva zmysel!" zvolal priam víťazoslávne navzdory závažnosti situácie. Hoci si totiž dievčina možno myslela, že mu daným odhalením nasadí chrobáka do hlavy, opak bol pravdou. Zodpovedala mu tým mnohé otázky, ba čo viac ho neúmyselne upokojila, pretože s ňou vonkoncom podľa jeho vlastných slov z konverzácie s Caldwellom mal ešte nejaké vidiny, ktoré doposiaľ nenastali. Malo to však i negatívne následky. To krátkodobé vzrušenie z nepoznaného sa rázom rozplynulo a opäť ho vystriedala nuda...

    Na existenčnú krízu každopádne aktuálne nebol čas. Krátko potom, ako totiž Elizabeth odkvecla, Noah spoza chrbta začul akési hlasné otváranie brány. "Tse. Povedal som mu, že sa má vrátiť až nad ránom..." zamrmlal si znechutene popod nos a namiesto toho, aby sa teda mohol dôkladne venovať svojej novo objavenej dcére, sa bohužiaľ musel ešte na chvíľu chopiť dočasne prepožičanej role gangstera. A kto že ho to poctil svojou (ne)skorou návštevou? Bol to práve jeden z najnebezpečnejších gaunerov, ktorých mal Li Žang k dispozícii, a muž zodpovedný za záhadné zmiznutie prítomnej debničky s veľmi žiadaným obsahom, prezývaný Mošú. Za predpokladu, že by sa do toho Serpent nepriplietol, zrejme by to bol práve tento hrozivý jedinec, ktorý by pre Elizabeth predstavoval finálneho bossa dnešnej produktívnej noci. A ani pre niekoho jej kalibru by nebol jednoduchým protivníkom, keďže sám v rukávoch schovával vskutku jedinečné esá.

    Nasledujúci rozhovor nebol vôbec príjemný. Predsa len samozrejme Noah nebol plnohodnotným členom party, len dočasným pomocníkom s užitočnými informáciami, a k tomu ešte z druhej ruky. Prišlo teda na rôzne nedôverčivé otázky typu "Prečo si sa presunul?", "Ako to, že stále žije?", "Čo si s ňou ešte plánoval?" a podobne. Jediným šťastím pre Serpenta bol jeho zlatý hadí jazyk. Podarilo sa mu ho totiž napokon presvedčiť o tom, že si akurát zvolil kľudnejšie miesto na vypočúvanie, a s využitím Zhaovho neurotoxínu práve v kombinácii s vlastnými schopnosťami robil všetko preto, aby z Elizabeth vyťažil maximum, než už následkom jedu definitívne vydýchne naposledy. Ťažko povedať, do akej miery šlo zásluhy pripísať jeho charizme a do akej skôr Mošúovej únave, no po vskutku desivých pár minútach napokon Noaha predsa len so zlatovláskou nechal ešte na krátku chvíľu osamote. Malo to však i háčik...

    "Je mi to veľmi ľúto, ale i pre dobro mojej kamarátky som si nemohol o tú debnu dovoliť bojovať," skonštatoval psychicky vyťažený Serpent s ešte stále bezvedomou Liz prehodenou cez plecia, zdrhajúc temnými uličkami Londýna čo najďalej od prístavu. Veru tak - ako náhle sa Mošú dal na odchod, rovno so sebou už pre istotu zmieňovaný poklad s motívom draka zobral preč. Presne tú chvíľu mladík využil na to, aby zo seba zhodil masku, narobil nejaké mierne škody v miestnosti, aby to vyzeralo, že došlo na druhé kolo súboja s vyšetrovateľkou, a vybral sa i s ňou urýchlene na bezpečnejšie miesto. Nebyť onoho malého divadla, neprichádzalo do úvahy, aby z toho Noctua vo svojom aktuálnom stave vyviazla živá. A výsluch ešte stále nebol ukončený. Noah bol odhodlaný dozvedieť sa toho o nej viac v ríši snov, čo však znamenalo, že potrebovali niekde prespať. "No čo už. Snáď sa Lea nenahnevá, ak si požičiame jej posteľ..."

    Sponsored content


    Přístavní čtvrť Empty Re: Přístavní čtvrť

    Příspěvek pro Sponsored content


      Právě je Thu May 02, 2024 7:20 pm