Automata

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

5 posters

    Starý dům

    GM
    GM
    GM


    Počet příběhů : 30
    Karma : 0

    Starý dům     Empty Starý dům

    Příspěvek pro GM Sun Aug 21, 2022 6:10 pm

    Starý dům     Blondi10

    Dům se nachází v chudé čtvrti Londýna. Je velký, ne příliš pohledný a obsahuje několik menších bytů. Jeden z nich patří i Blondie. Jedná se o areál bývalé továrny a skladiště, tudíž nepobral příliš krásy a elegance. Vybavení mohlo být jako nové docela pěkné, zub času se něm však značně podepsal. Podlaha je rozvrzaná, místy i děravá a stěny oprýskané. Blondie je tu však spokojená, na přespání a vykonávání osobní hygieny to bohatě stačí a alespoň tu není co ukrást.
    Noah Schwarz
    Noah Schwarz


    Body Osudu : 3
    Počet příběhů : 26
    Karma : 7

    Starý dům     Empty Re: Starý dům

    Příspěvek pro Noah Schwarz Wed Aug 24, 2022 12:38 am



    Navzdory tomu, že Serpent údajne stál práve iba o rozhovor, na počudovanie naň už takmer vôbec nedošlo. To jediné, čoho sa z jeho strany Blondie po celú cestu do jej skromného príbytku s výnimkou niekoľkých jednoslovných odpovedí dočkala, bolo len stručné predstavenie pod menom Noah. Ako je čosi také u osoby, ktorá prekecala i samotného rozprávača, vôbec možné? Znamenalo to nebodaj, že sa pred ňou fakticky mal tak veľmi na pozore? Nie, odpoveď bola prostejšia ako by sa mohlo zdať. Večne zamestnaný mladík toho skrátka za posledných pár dní veľa nenaspal. Čerešničkou na torte bola potom jeho naháňačka so Scorpiom, kedy musel hoc len na pár minút siahnuť až nad limity svojej telesnej schránky. Šlo o otázku času, keď konečne absolútne vyčerpaný padne na hubu, takže mal vskutku obrovské šťastie, že ešte kdesi nahrabal dostatok energie na to, aby sa aspoň presunul do sucha. Keby po ňom v prvom rade musel sám pátrať, takmer určite by to už nestihol a prespal by niekde na ulici...

    Niet preto asi divu, že sa toho už na byte nestihlo veľa odohrať. Na analýzu a komentovanie izby nebol žiadny čas ani chuť. Sotva Noah prekročil prah dverí, už zo seba i zhodil svoj dlhý temný plášť a vrhol sa... na zem. Mal nebodaj inú možnosť? Nachádzala sa tam iba jediná posteľ, a ani niekto ako on nebol natoľko neslušný, aby si ju bez opýtania okamžite zabral. Aj keby sa ho Blondie pokúšala presvedčiť, že jej to nevadí, pri najlepšom docielila akurát to, že si od nej vypožičal vankúš. A zvyšok už bol čisto v jej rukách. Noah bol totiž už po krátkom ospravedlnení a prianí dobrej noci behom pár sekúnd tuhý. To znamenalo, že ho aktuálne fakticky mala plne vo svojej moci. Nech by sa mu rozhodla vyviesť čokoľvek, s najvyššou pravdepodobnosťou by ho to najbližších pár hodín nezobudilo. Trúfala si na to však? A aj keby áno, stálo to za to? To sú otázky, na ktoré si keď tak bude musieť odpovedať ona sama. Serpentovo vyšetrovanie každopádne nekončilo ani len v ríši snov. Naopak, práve tam sa tento záhadný jedinec dozvedal najviac...

    Aká je skutočná podstata snenia? Mnohí filozofovia sa domnievajú, že ide o tajomný jazyk noci zdeľujúcej príbehy, na ktoré deň zabudol. Ranní psychológovia naopak trvajú na tom, že sa jedná o ten najčistejší náhľad do ľudskej duše. Noah na to však mal iba jedinú odpoveď - sny boli poslami jeho trpkého prekliatia, ktoré ho po celý jeho biedny život sužuje. Stretával sa v nich totiž predovšetkým len s vidinami budúcnosti a spomienkami cudzincov z rôznych časových období. Aby toho ale navyše nebolo málo, zakaždým súviseli práve s udalosťami a osobami, ktoré ho zrovna zo všetkého najviac zaujímali. Že to znie viac ako boží dar? Kdeže, možno tak diablov. Tieto sny neboli niečím, čo sa len jemne mihlo zákutiami Noahovej pokrivenej mysle. Boli extrémne živé, a čím čerstvejšie za ním zavítali, tým intenzívnejšie sa držali v jeho pamäti, nahradzujúc dokonca i jeho vlastné spomienky. Serpentovi tak činil veľký problém zachovávať si svoju jedinečnú identitu a každý deň preňho bol ľúty boj o nazbieranie čo najväčšieho počtu pamätihodných zážitkov, ak si z nej mienil po prebudení zachovať čo najviac.

    Ibaže koľko z tých zážitkov môže byť skutočne hodných Noahovho úprimného záujmu, ak o väčšine z nich už vopred vie? Je to ako byť odkázaný iba na jediný druh zábavy - čítanie tých istých kníh in medias res, ak do písmena poznáte ich prvé a posledné kapitoly. Niet divu, že práve nuda je Serpentovým najnebezpečnejším nepriateľom. Ešte stále to znie ako niečo viac než kruté prekliatie? Ani dnešná noc nebola iná. Keďže Noahovým aktuálnym stredobodom záujmu bolo odhalenie záhady zmiznutia Faustus Ule, k čomu ho mala naviesť tajomná dievčina so zlatými vlasmi, snívalo sa mu práve o zlatovláske, ktorú pri sebe aktuálne mal najbližšie. Veru tak - na programe bola návšteva minulosti Blondie aj s nejakými útržkami jej nastávajúcej budúcnosti, počínajúc náhľadom do fakticky neprívetivého sirotinca pod kontrolou sadistickej anti-matky. Najviac času ale Noah nestrávil ani tam, ani v uliciach Londýna, no ironicky predovšetkým v akomsi skromnom cirkuse.

    Starý dům     Pnyeotj

    Nuž, hovorím síce "skromnom", ale to, čo mohol zdanlivo postrádať na vybavení či výzdobe, plne kompenzoval životom jeho vystupujúcich, medzi ktorými bola samozrejme i večne vysmiata vrhačka nožov Blondie. Pardon, v tom čase bola známa pod iným menom - excelentná Leandra! I Noah z pohľadu tretej osoby vycítil, že práve v tomto období zlatovlasá dievčina nachádzala najväčší pôžitok. A prečo by aj nie? Nie každý sa v tejto dobe mohol dočkať slobody cestovania po celučičkej Európe. Pravda, najviac času síce strávili v Taliansku, ale na tom nezáležalo. Podstatné bolo, že málokedy sa dlhšiu dobu zdržiavali na rovnakom mieste, čo znamenalo, že okrem iného mali možnosť spoznávať i mnohých ľudí. A čo že ide vynikajúco ruka v ruke s neustálym sťahovaním? Nech ste si už predstavili čokoľvek, to, čo mala na mysli Lea, boli podvody.

    Niet pochýb o tom, že si svoju pozíciu Blondie do značnej miery užívala, no predsa len mala odjakživa ambície jedného dňa to dosiahnuť ďalej. Cirkus sa ale žiaľ netešil dostatočnému úspechu na to, aby si mohla našetriť priveľmi veľké úspory, takže si popritom privyrábala na vlastnú päsť. Jej zamestnanie prilákalo dostatok pozornosti na to, aby mohla pomerne jednoducho na krátko vniknúť do životov niekoľkých rôznych návštevníkov, obzvlášť ak zapojila svoje ženské zbrane. A čo potom? V prípade prostoduchejších bohatších ľudí mohlo ísť o jednoduché prosby typu "kiež by som len mala dosť peňazí na tie šaty, v ktorých som sa ti tak veľmi páčila", no často prichádzalo i na komplexnejšie klamstvá. A než si dotyční blázni stačili uvedomiť, že ich ťahá za nos, už aj bola s celým cirkusom zasa niekde inde. Všetko sa vyvíjalo až náramne dokonale, obzvlášť keďže na to nebola sama. Pomáhala jej v tom čase Leandrina najlepšia kamarátka Amalia - živý terč pri jej vystúpeniach, ktorý ale napriek svojej drobnej roli predstavovala srdce celého cirkusu. Okúzlila nebodaj i samotnej Blondie viac než len priateľským spôsobom? Po tom Noahova myseľ nepátrala, takže kto vie.

    Máloktorý podobný príbeh máva šťastný koniec. Moment, ktorý z celého sna Serpentovi utkvel v pamäti najviac, bol bohužiaľ extrémne tragický. Posledný podvod, o ktorý sa dvojica šarmantných dievčat pokúsila, a ktorý mal byť už finálnym príspevkom do ich zbierky na nový život, dopadol naozaj katastrofálne. Dalo sa povedať, že mali smolu na výber cieľa, pretože navzdory jeho nie veľmi chytrému zovňajšku šlo o vplyvného anglického mafiána, pripraveného prenasledovať ich až na koniec sveta len aby sa mohol pomstiť. Nie pre tých pár drobných, o ktoré prišiel, ale čisto len pre svoje ublížené ego. A v čom že ona pomsta spočívala? Leandra bola pod hrozbou strelných zbraní namierených jak na ňu, tak i na jej bezmocnú kamarátku Amaliu, prinútená predviesť svoje vrcholové číslo vo vrhaní nožov. Nielen že bola oslepená, onen arogantný muž sa vyžíval v tom, že ju postrkoval po celom pódiu, aby nemala ani najmenšiu šajnu, ako ďaleko sa od nej bezmocná Amalia vlastne nachádzala. Nejakú dobu sa jej úspešne darilo vychádzať čisto zo svojich ohromných skúseností a zvuku, uštedriac Amalii iba drobné povrchové rany, no čím intenzívnejšie jej náreky boli, tým viac sa jej začínali triasť ruky... a práve jej finálny hod sa jej priateľke stal osudným...

    I potom, ako sa Noah sťa z nočnej mory na druhý deň konečne zobudil, ešte stále cítil to obrovské zúfalstvo zmiešané s nenávisťou, ktoré v ten osudový večer Leandra prežívala. Nebyť toho, akú mal pokrivenú myseľ a sprehádzané hodnoty, možno by pre ňu i uronil slzu, no toho Serpent práve i vďaka svojmu prekliatiu už veľmi dlho nebol schopný. To však nič nemenilo na tom, že prvých pár minút mal ešte pred očami, ako Blondie v daždi uteká čo najďalej od krvavého cirkusu, preklínajúc jak onoho muža, tak i samú seba a v konečnom dôsledku i celý svet. To, ako dopadli ostatní jej kolegovia, síce Noah jednoznačne nevidel, no všetko nasvedčovalo tomu, že ju i s Amaliou v strachu o vlastné životy práve oni zapredali. Je zázrak, že sa po niečom takom vôbec dokázala opäť dať dokopy. Koľká škoda. Zdá sa, že toto nebude dievča so zlatými vlasmi, po ktorom pátram... avšak... vyzeralo to tak, že pre Blondie Serpent predsa len napriek tomuto zisteniu mal nejaké plány. Za predpokladu, že sa teda zobudil celý.
    Blondie
    Blondie


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 17
    Karma : 3

    Starý dům     Empty Re: Starý dům

    Příspěvek pro Blondie Wed Aug 24, 2022 10:26 am

    Cestou ke mně domů jsme toho moc nenapovídali. Horko těžko jsem se dozvěděla alespoň jeho jméno. Noah. Výborně. Tím to také ale končilo. Jeho jednoslovné odpovědi ve mně jen vzbuzovaly zájem o to větší. Však už jsem se zmiňovala, že mám ráda záhadné existence a snažím se jim přijít na kloub. Měla jsem tudíž jméno, ale to bylo vše. Jméno o člověku neříká vůbec nic. Je to jenom změť hlásek, kterou jsme si ještě ke všemu nevybírali sami. Věřte mi, něco o tom vím. Ne nadarmo si říkám Blondie. Je to to nejvíc nicneříkající nickname, jaké jsem si mohla zvolit.

    Sotva jsme přišli ke mně domů, Noah ze sebe shodil plášť a ustlal si na zemi jako toulavá kočka.
    "Můžeš mi laskavě říct, co si myslíš že děláš? Ne, nejde mi o kšeft, ale ta postel je dost velká pro oba! Koukej vstát a aspoň se umejt!" žďuchla jsem do něj špičkou boty, ale bylo to jako mluvit do dubu. Cosi zamumlal. Nespokojeně jsem si odfrkla a hodila po něm polštář a deku, kterou jsem měla uloženou v rozvrzané skříni. Neuvěřitelný. Vůbec nevím proč mu pomáhám, když má talent mě nas**t doslova každou vteřinu své existence. Já sama se šla jako civilizovaný člověk napřed opláchnout. Při pohledu do zrcadla jsem se na okamžik zastavila a věnovala svému obličeji zkoumavý pohled. Co se mi honilo v ten moment hlavou, to nemohl vědět nikdo na světě. Sama sobě jsem zašeptala, jako bych se chtěla ukonejšit.
    "Dneska je to zase jedna z těch nocí, viď?" pokývala jsem hlavou a prohrábla si vlasy, které stále připomínaly vrabčí hnízdo. Otevřela jsem šuplík od komody v koupelně a zašátrala. Byla jsem přesvědčená, že ta lahvička s prášky tu někde byla! Našla jsem ji, avšak byla prázdná. Její prázdnota byla výmluvná natolik, že jsem měla pocit, že na mě křičí. Sakra. Vešla jsem do ložnice, pokud tak můžete místnost nazvat jen proto, že má postel. Kritickým okem jsem se podívala na hromadu bordelu co se válela na zemi a spokojeně oddychovala. Když nic nedělá, nemluví a spí, tak je celkem roztomilý. Ušklíbla jsem se a protočila oči. Potom jsem konečně zalezla do pelechu a během chvíle usnula.

    Starý dům     Memori10

    Ani Noahova společnost mě nezbavila jistých dotěrných myšlenek a vzpomínek, které se snažím už léta pohřbít kdesi v hlubinách podvědomí. Před očima se mi objevil obraz z časů dávno minulých. Z časů, kdy ještě existovala naděje. Věděla jsem, že sním, cítila jsem jak mé tělo leží na posteli a jak mě zmáhá únava. Na poslední chvíli jsem se však vytrhla Hypnosovi z jeho náruče a vytřeštila oči. Posadila jsem se na posteli a snažila se uklidnit své bušící srdce. Prosím ne. Ne tenhle sen. Právě tomu se snažím vyhnout. Po pár minutách jsem však zmožená opět uložila své tělo do postele a zkusila to znovu. Strávila jsem několik dlouhých minut v polospánku, kdy jsem vnímala každý Noahův pohyb a potom jako mávnutím kouzelného proutku byla tma.

    Stojím kdesi v prázdnotě. Je to tu černé a bílé. Okolo proplouvají podivné odstíny šedé. Mám dojem, jako by se má existence rozpadala. A přesto stojím pevně, i když lepší by bylo říct, že levituji uprostřed ničeho. Co je to za svět? Čím víc jsem se v paletě neutrálních barev snažila najít konkrétní obrazy, tím víc abstraktní mi připadaly. Když snívám o tom, že se vznáším, obvykle pod sebou vidím siluetu města, která je velice proměnlivá. Podívala jsem se směrem dolů, ale nestalo se nic. Nebyly tu žádné mraky, které by se mohly rozestoupit a ukázat mi, co leží pod jejich neprostupnou clonou. Černá barva začala převládat. Ty stíny, ne, ta nicota mě obestoupily. Samozřejmě mě napadlo, že sestupuju do náruče smrti, ale tento fakt mi nepřišel naprosto ničím děsivý. Bez ohledu na to, zda se jedná o sen, nebo má cesta tady už končí ve svém cíli, nebojím se. Cítím se, jako bych se vracela domů. Najednou, i když jsem nabyla dojmu, že temnota, která mě pohltila nebude mít nikdy konce, se objevilo světlo. 

    Zjevila se mi postava, jejíž aura byla bílá a čistá. Záblesky světla okolo této figury na sebe vzaly formu pohybujících se paprsků, nebo to byla snad křídla? Všechny ty tvary, pocity, celé to dění, nedávalo žádný smysl. Bylo to jako obraz šíleného malíře. Vjemů tu bylo tolik a vytvořily ve mně takovou zvláštní směsici dojmů, že jsem je ani nedokázala zpracovat, či pojmenovat. Lidský jazyk je málo barvitý na to, aby dokázal popsat tento černobílý svět, složený snad i z něčeho nepopsatelného, něčeho, co by mohl být i čtvrtý rozměr. Zmohla jsem se na jedno jediné slovo.
    "Amalia..."

    V tom okamžiku jsem otevřela oči. Naráz, žádné pozvolné procitání. Byl to šok. Jako by mě něco násilně vyhodilo pryč z mého snu. Zamžourala jsem, sluneční paprsky mě oslepily. Nezatáhla jsem závěsy. Bylo ráno. Sen byl pryč. Jediné co tu zůstalo byl Noah. Nebo tedy podivná hromada na zemi skládající se z deky, polštáře a pláště. Chvíli jsem tupě zírala do prázdna. Musím zase dojít pro ty léky, nebo se z těch snů jednoho dne zblázním. Přesto to bylo tentokrát jiné. Opatrně jsem vstala, šla se trochu zkulturnit a postavila vodu na čaj. Ve spižírně jsem vyštrachala nějaké pečivo a ovoce a všechno připravila na stůl. Byl maličký, jedna noha byla kratší, takže jíst u něj připomínalo malé dobrodružství. Počkala jsem si, než se Noah probudí. Určitě se budu bavit jeho zcela zmateným a přiblblým výrazem.
    Noah Schwarz
    Noah Schwarz


    Body Osudu : 3
    Počet příběhů : 26
    Karma : 7

    Starý dům     Empty Re: Starý dům

    Příspěvek pro Noah Schwarz Sat Aug 27, 2022 8:03 pm



    Márne Blondie ešte v noci namietala, nedočkala sa žiadnej pozitívnej odpovede. Liezť niekam na posteľ potom ako sa už Noah zložil na zem vyžadovalo až príliš veľa energie, ktorú jednoducho nemal. A umyť sa? Ešte donedávna sa i so svojou novou spoločníčkou potulovali po zapršaných uliciach. Vzhľadom na absenciu kanalizácie a zdroja vody vo väčšine domácnostiach bola veľmi nízka pravdepodobnosť, že by práve Blondie mala rozsiahle zásoby niečoho čistejšieho než čo bolo možné nájsť vonku pod čírou oblohou. Aj keby si však mohla dovoliť kráľovskú kúpeľňu, Noah by už za nič na svete nevstal, a to až do samotného rána. A jak že to ráno prebiehalo...?

    Serpentove prebudenia boli iba málokedy príjemné. Než totiž mohol započať deň, na rozdiel od väčšiny ostatných ľudí si v prvom rade vzhľadom na to, aké živé boli jeho sny, musel zodpovedať niekoľko pre iných prostých otázok: Kde to som? V akom som práve časovom období? A kto že vlastne som? V horších prípadoch mohlo trvať i niekoľko hodín, než sa úplne zorientoval, no tentokrát to našťastie bolo relatívne rýchle. A čo potom? Nuž, o nič dlhšie mu netrvalo prísť na to, že ho Blondie predbehla a vstala ako prvá. Nečudo, Noah bol už fakticky extrémne unavený. I spánok na tvrdej zemi ho ale reštartoval natoľko, že aktuálne mal energie viac než dosť.

    Starý dům     GM6YNO6

    "... dobré ráno," vydal zo seba mladík ešte stále trochu zmäteným neistým hlasom po nejakej chvíli ticha. Že by ste od neho očakávali nejaký originálnejší pozdrav? Na kvetnaté filozofické reči bolo ešte priskoro, a nejakým tým základným vychovaním Noah oplýval. V zápätí sa konečne zdvihol zo zeme a dočasne presunul do miestnosti, ktorú Blondie označovala za "kúpeľňu". Mohlo ubehnúť tak 10 až 15 minút, a ak po celú tú dobu zlatovlasá dievčina uprene nehľadela na dvere, v napätí očakávajúc jeho návrat, tak sa ho opäť dočkala v jeho tradičnom fantómovom prevedení. "Smiem sa pripojiť?" ozvalo sa z ničoho nič spoza jej chrbta ako keby sa Noah nebodaj teleportoval. Schválne, ako dlho jej potrvá, než si na to Blondie zvykne.
    Blondie
    Blondie


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 17
    Karma : 3

    Starý dům     Empty Re: Starý dům

    Příspěvek pro Blondie Sat Aug 27, 2022 10:40 pm

    Trhla jsem sebou, když se za mnou ozval Noahův hlas. Co má tohle sakra znamenat? Otočila jsem se a ani se nepokoušela zakrývat skutečnost, že mě bezpochyby vylekal. Doslova jsem z tohohle probuzení chytila tik do oka. Ráno jak má být.
    "Děláš si srandu?! Chceš abych dostala infarkt?!" počastovala jsem svého hosta lehkou výtkou. Jak je vůbec možné, že proklouznul za má záda? Je pravda, že jsem se teď celkem zamyslela a ztratila se v myšlenkách, nicméně je to se mnou už až tak zlé?


    Starý dům     Reiny-scared

    Naštěstí jsem velmi odolná žena, zvyklá na ledacos, tudíž jsem se brzo oklepala a pokynula Noahovi, ať si přisedne ke stolu. Jedna z kratších nožiček tomuto snídaňovému posezení dávala doslova nečekaný rozměr. Stůl se různě viklal a kinklal, tudíž jablko, na které jsem měla zálusk mi málem spadlo na zem. Naštěstí jsem jej na poslední chvíli zachytila. Je to dobrý trénink postřehu.
    "Tak pojď. Vypij ten čaj než úplně vystydne a něco sněz. Jak se spalo?" zavedu debatu na celkem neutrální téma. Nutno dodat, že podle toho jak Noah vypadal se dalo tušit, že to asi žádná sláva nebyla. Evidentně to nebyl skřivánek, ale noční sova, stejně jako já. Přesto jsem měla náskok díky tomu, že jsem vstala dřív. Možná se sám sebe ptal, jak je možné, že se probudil celý a s mincemi stále ve svých kapsách. Možná nechápal, co mě to popadlo si vzít někoho naprosto cizího k sobě domů za jiným, než pracovním účelem. A že to dělám jen velmi nerada. Měla jsem své důvody. O některých se mi v aktuální situaci nechtělo ani přemýšlet.
    "Nechceš mi povědět něco o sobě? Jak dlouho seš v Londýně? Co děláš? Plánuješ zůstat?" nadhodila jsem další zvídavé dotazy. Doufala jsem, že nebudu působit až příliš otravným dojmem, ale za to ranní vyděšení si to tak trochu zasloužil.
    Noah Schwarz
    Noah Schwarz


    Body Osudu : 3
    Počet příběhů : 26
    Karma : 7

    Starý dům     Empty Re: Starý dům

    Příspěvek pro Noah Schwarz Sun Aug 28, 2022 12:38 pm


    Noah neotáľal a bez akéhokoľvek vyjadrenia k vydeseniu Blondie sa usadil za nestabilný stôl s úmyslom využiť jej pohostinnosť. Ťažko povedať, do akej miery sa podobným spôsobom prikrádal úmyselne, a do akej to skrátka bola jeho prirodzená nátura. Z veľkej časti však rozhodne šlo o akúsi vrodenú vlastnosť, ktorú tajomný mladík pripisoval pomerne jednoduchému vysvetleniu - pokiaľ bola pravda, že do tohto sveta nepatrí, potom mu neprišlo vôbec divné, že sa v ňom v očiach ostatných väčšinu času ani nenachádzal, ak si teda sám niečím nevydobyl pozornosť. Ozaj sťa fantóm uväznený medzi pláňami existencie, ktorý sa nebol schopný plne manifestovať ani v jednej z nich...

    "Lepšie ako pod rúškom plačúcej oblohy," zodpovedal mladík prvú otázku Blondie poeticky, ako to i mával vo zvyku, a ponúkol sa čajom bez obáv z prípadnej otravy. Bolo by neslušné povedať niečo negatívne potom ako ho zlatovlasá dievčina tak dobrosrdečne ubytovala, tak sa skrátka obrátil na tú najlepšie znejúcu polopravdu, s akou bol schopný po ránu prísť. Na tento druh každodenných rozhovorov však Noah každopádne nebol nijak zvlášť zvedavý, obzvlášť keďže preňho každá minúta predstavovala súboj s nudou, ak si chcel zachovať aspoň relatívne zdravý rozum. Behom chvíľky preto túto konverzáciu svojimi ďalšími odpoveďami stiahol na trať s podstatne prudkejším spádom.

    "Ako dlho, hm... jak by som ti na to asi tak len odpovedal," zamyslel sa Noah na krátko, konečne začnúc byť ochotný oproti včerajšku spriadať i rozsiahlejšie súvetia. "Možno ti to bude znieť šialene, ale koncept času v mojom svete neexistuje. Zrejme očakávaš odpoveď ako "necelý mesiac", no pravdou je, že v Londýne som už od nepamäti, možno i od dôb jeho vzniku, a navždy v ňom bez ohľadu na moje ďalšie kroky i zostanem... až kým nezaľahne popolom. Preto svoj život nemeriam časom, ale naopak... činmi," uzavrela ona mysteriózna entita myšlienku a v zápätí odpovedala i na ďalšie otázky.

    "Laicky by sa dalo povedať, že som niečo ako taký špeciálny detektív na voľnej nohe, ktorý sa zaoberá veľmi... jedinečnými prípadmi. Aktuálne niekoho hľadám," priznal Noah bez toho, aby zachádzal do špecifickejších detailov. No ak po nich Blondie nebodaj aj mienila pátrať, zrejme najväčšiu mieru jej pozornosti získalo až pár jeho ďalších slov. "A čo ty? Taktiež niekoho hľadáš... alebo si "ho" už nebodaj i našla... Lea?" Ťažko povedať, čo Serpenta viedlo k takémuto unáhlenému rozhodnutiu. Obvykle si totiž mladík rád necháva informácie o tom, čo všetko vie, čisto len pre seba, aby ich potom v ten správny čas mohol vytasiť ako svojho ultimátneho žolíka, ale u Blondie mal zdá sa akési nevysvetliteľné vnútorné nutkanie byť úprimný. Skoro ako keby sa mu myšlienka, že jej má tajiť, koľko sa toho o nej už dozvedel, z neznámych príčin priečila. Tým to však zrejme nebude - podobných pocitov muž nazývaný Serpent už dávno schopný nebol...
    Blondie
    Blondie


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 17
    Karma : 3

    Starý dům     Empty Re: Starý dům

    Příspěvek pro Blondie Sun Aug 28, 2022 1:45 pm

    Popíjela jsem čaj a ukusovala neidentifikovatelný kus pečiva. V tu dobu jsme ještě nevěděli, že ten, kdo ho vyrobil, je už vlastně pod drnem. Ale to je jiný příběh k vyprávění. Pousmála jsem se Noahovu poetickému popisu o tom jak se mu spalo. To vážně nemá kam jít? Co je to vůbec za vandráka? Konečně na mě začal působit dojmem někoho, kdo je celkem inteligentní. Dost inteligentní na to, aby nešel do bytu cizího člověka. A přesto tu sedíme a debatujeme u snídaně. Tohle jsem nezažila už spoustu let. Je to něco tak naprosto normálního a přesto pro mě až nepřirozeného.
    "Mám to chápat tak, že jsi mumie a nebo jeden z těch šílenejch mágů, co radši zaprodá duši, než aby šel do penálu?" nadhodila jsem první domněnky, co mi přišly na mysl. Dlouhověkost je neobvyklá a těžko dosažitelná. Přesto však ne úplně nemožná.

    Vyprávěl mi o tom, že někoho hledá a považuje se za detektiva na volné noze. To zní jako dostatečně zajímavý příběh. Příběh, který si ráda vyslechnu, pokud bude Noah sdílný. Jistě je každá informace o hledané osobě přísně tajná. Nicméně dříve, než jsem mu mohla nabídnout, že díky svému řemeslu a vlivné klientele toho vím opravdu dost, řekl něco, díky čemuž by se ve mně krve nedořezal. Zbledla jsem. Můj úsměv zmizel z tváře. Když jsem slyšela to jméno z úst jiného člověka, vrátil se mi v myšlenkách okamžik, kdy ho za mnou naposledy zvolal muž, který mi zničil život. Od té doby žiju ve strachu, že mě jednoho dne objeví. Dřív musím najít já jeho, stůj co stůj. A nebo zapomenout a už nikdy nebýt tím, kým jsem bývala.
    "Jak víš že..." odložila jsem šálek s čajem a pohlédla na Noaha s výrazem, jaký u mě nikdo neměl šanci spatřit už mnoho let. Oči se mi leskly a musela jsem dát nemalé úsilí do toho, abych se nezhroutila. Jako by před Noahem byla najednou úplně jiná žena. Poprvé po letech jsem odložila svoji masku. Nebo bych měla spíš říct, že mi ji někdo sundal. Stačilo na to opravdu jen jedno slovo. Mé pravé jméno.
    Noah Schwarz
    Noah Schwarz


    Body Osudu : 3
    Počet příběhů : 26
    Karma : 7

    Starý dům     Empty Re: Starý dům

    Příspěvek pro Noah Schwarz Sun Aug 28, 2022 2:55 pm


    Rozhovory s Noahom mali tendenciu byť intímnejšie, než by si to tá druhá osoba želala. Obzvlášť keď sa už rozhodne vytasiť svoje zmieňované eso v rukáve, hoci to obvykle býva podstatne neskôr. Odpovede na otázku, či sa jedná o šialeného mága, ktorý si umelo predlžuje svoj život, sa teda Blondie zatiaľ ešte nedočkala. Mali aktuálne podstatne záživnejšiu tému na prebratie, ako Serpentov pôvod a zmysel existencie. O svoj unikátny Weltanschauung sa s ňou môže podeliť aj neskôr. Kam tým ale onen mysteriózny mladík spel? Jednalo sa o akýsi nechutný druh manipulácie, alebo v tom nebodaj mohli byť i akési úprimné dobré úmysly? Nech už to bolo akokoľvek, niet najmenších pochýb o tom, že atmosféra po zmienke bývalého mena Blondie náramne stuhla.

    "Myslel som si...," prehlásil tajomný mládenec po krátkej chvíli ticha znateľne sklamaným hlasom, v dôsledku čoho dočasne odbočil pohľadom a položil už vypitú šálku čaju na nestabilný stôl. Čo sa mu asi tak aktuálne mohlo odohrávať v hlave? I menej všímavým ľuďom by zrejme došlo, že nad niečím uprene uvažuje. Skoro ako keby vyhodnocoval svoje možnosti, alebo nebodaj vo vlastnej mysli pátral po odpovediach na krkolomnú záhadu. Lea tak dostala necelú minútku pokoja na to, aby sa z prvotného šoku aspoň čiastočne spamätala, no sotva v sebe našla dosť odvahy na to, aby Noaha zasypala ďalšími otázkami, už aj jeho jantárové prenikavé oči zasa prebodávali jej dušu. Serpentova nadpozemská aura bola v tento moment úplne iná ako doposiaľ, vplývajúc na celé blízke okolie, skoro ako keby sa Blondie stále neprebudila zo svojho sna.

    MxdsZtE.png "Povedz že mi, Leandra... je toto život, aký si si pre seba predstavovala? Je toto podľa teba rola, v ktorej ťa drahá Amalia túžila vidieť?" Blondie si mohla pripadať, ako keby sa s každou sekundou, ktorú strávila hľadením do Serpentových hadích očí, ponárala do čoraz väčšej temnoty. A predsa im nedokázala uniknúť, pretože práve Noahove dúhovky aktuálne predstavovali jej jediný zdroj svetla. "Je mi jasné, že si "ho" hľadala. Tak tvoja cesta v Londýne začala. Presne preto si zahodila všetky svoje zostávajúce zábrany a pohlavo sa vrhla do náruče cudzincov. Viedla ťa nádej, že z nich časom získaš informácie, po ktorých toľko túžiš, nemám pravdu? Ibaže to je už preč..."

    Ťažko povedať, do akej miery mal Noah pravdu, a jak moc si len domýšľal, no tak či onak jeho slová s vnútrom Blondie prapodivným spôsobom rezonovali. "Čo spôsobilo, že sa z lovkyne stala korisť? Prečo tvoju ohromnú nebojácnu zlosť... rázom vystriedal plachý strach? Od istého bodu si zabudla na svoj pôvodný cieľ, a vyhľadávanie náruče cudzincov sa pre teba stalo obranným mechanizmom. Skoro ako keby si si naivne nahovárala, že ak budeš mať vždy niekoho po svojom boku, tak budeš v bezpečí. Ako pred "ním", tak i pred vlastnými démonmi z minulosti. Zapredávaš samú seba a namiesto toho, aby si si od mužov brala, tak sa im rozdávaš. Dúfaš snáď, že tým retroaktívne napravíš svoje chyby? Na to je už neskoro..."

    Bola to naozaj veľmi nepríjemná osobná provokácia. Ak sa však Blondie dokázala preniesť cez vlastné pobúrené emócie a nahliadnuť pod povrch toho, čo Noah dával najavo navonok, mohla by v tom snáď vidieť i akúsi zvrátenú formu povzbudenia. Vypovedali o tom i Serpentove ďalšie slová. "... avšak na to, aby si sa vzdávala, je naopak priskoro. Si silnejšia ako si o sebe myslíš. Možno že si naozaj chybovala, a možno nie... na to ti nik okrem teba jednoznačnú odpoveď nedá. Jedno viem ale naisto. Videl som budúcnosť, v ktorej si sa dokázala usmievať i bez masky. Radím ti preto, aby si sa i naďalej bila. Neutekaj z boja, skôr či neskôr si ťa tak či onak nájde, a nik iný ho za teba nezvedie. Zvládneš ho omnoho lepšie, ak naň budeš sama pripravená." Týmto Noahov príhovor už definitívne končil, poskytnúc Leandre priestor na to, aby sa sama vyjadrila...
    Blondie
    Blondie


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 17
    Karma : 3

    Starý dům     Empty Re: Starý dům

    Příspěvek pro Blondie Sun Aug 28, 2022 3:25 pm

    Během okamžiku jsem se zdaleka necítila jako ten, kdo má navrch. Pocit, který se mi dostavil při pohledu do Noahových očí, které až nepřirozeně zářily jantarovou žlutí, byl nepopsatelně bolestivý. Jako by mě něco pořádně nakopalo a zároveň to rozsápalo moji duši na maličký kousky. Všechna ta bolest a smutek, které jsem držela pod pokličkou již dobrých pár let vylezly napovrch. Pohltila mě temnota a to doslova. Má to snad být nějaká příšerná temná magie? Chtělo se mi řvát a častovat Noaha nadávkami, nad kterejma by se i většina prostitutek začervenala, chtěla jsem mu říct, ať drží hubu a neopovažuje se o Amalii vůbec zmínit slovem. Každý kdo mě zraní, si zalouží dvojnásobnou bolest! Nebyla jsem však ve stavu, kdy bych popadla nůž a vztekla s ním mrštila po strůjci svýho neštěstí. Nemohla jsem se hnout. Vztek se střídal se smutkem. Místo toho abych se projevila jsem jen tiše polykala slzy a modlila se, ať tohle, ať už to má být k čertu cokoliv, rychle skončí.

    Měl ale pravdu. Neustále jsem toužila být někomu po boku, abych zapomněla na to, že jsem ve skutečnosti na všechno sama. Čas jsem trávila na večírcích i v zaplivanejch putykách a byla hrozně šťastná, když jsem mohla strávit noc v krásném sídle a dopřát si teplou večeři. Prodávala jsem se i za míň. Vybírala jsem si svoji klientelu, ale byl to jenom alibismus, abych si připadala lepší než ty ostatní holky, co se živí stejně. Kolikrát jsem v náruči cizího muže, nebo i ženy naprosto zapomněla na to proč vlastně tyhle věci dělám. Hledám vliv? Spojenectví? Informace? Kdeže. Postupem času se to stalo nejen rutinní prací, ale i náplastí na tu prázdnotu, která se ve mně usadila.

    Vždyť já to vím, že je to všechno sebeklam. Že Londýn, největší město světa a centrum obchodu je jenom pozlátko. Že se tady nekoná žádnej dokonalej zlatej sen pro chudé. Nalhávala jsem si, že jsem v bezpečí. Ztratila jsem už dávno vůli bojovat a upnula se na lež a nošení své masky. Pravda je ale jenom jedna. Jsem slaboch a ztratila jsem vůli bojovat a cítila jsem vinu. Trvalo mi sakra dlouho, než jsem se vzpamatovala. Nějakou dobu jsem se soustředila akorát na to, abych dýchala, pokud možno co nejklidněji. Bylo to těžké promluvit a udělala jsem to až v okamžiku, kdy jsem nabyla jistotu, že se můj hlas nezlomí a neukážu ze sebe ještě víc, než je mi milo.
    "To je tak patetický... Zkazila jsem co jsem mohla, lhala jsem sama sobě... A ty mi tvrdíš, že mám pořád naději?" nádech, výdech, hlavně se nerozbrečet jako malá holka.
    "Co jsi sakra zač?" vysoukala jsem ze sebe a setřela si rukávem slzy, který mi tekly z očí, i když jsem se o to vůbec neprosila.
    Noah Schwarz
    Noah Schwarz


    Body Osudu : 3
    Počet příběhů : 26
    Karma : 7

    Starý dům     Empty Re: Starý dům

    Příspěvek pro Noah Schwarz Sun Aug 28, 2022 5:05 pm


    Blondie mala svojim spôsobom šťastie i smolu zároveň (uhol pohľadu), pretože práve v tejto chvíli, keď Noah načerpal tvrdým spánkom čerstvú energiu, bol najviac "pri moci". Možno by dokonca aj situáciu so Scorpiom aktuálne vyriešil úplne inak. Neznamenalo to ale, že sa akurát bez rozmyslu predvádzal. Všetky podobné akcie mali v prípade Serpenta iba dve možné odôvodnenia. Buď si nejak chcel oživiť interakciu s Leou, aby mu táto skúsenosť neutkvela v pamäti ako nudná, a toto bolo jediné, čo ho v daný moment napadlo, alebo vo svojom tajuplnom sne videl, že ju ešte niekedy bude potrebovať, a tak si už na to dopredu chystal pôdu. Pravda, teoreticky sa nad ňou len mohol zľutovať a túžil jej nejak pomôcť z dobroty srdca, ale nerobme si ilúzie. Ale no ták, nebuď taký zaujatý! Až tak bezcitný predsa nie som... Šuš, nechaj ma robiť si svoju prácu!

    Nič na tom, že konverzácia medzi Blondie a Noahom sa definitívne schyľovala ku koncu. Temnota, ktorá srdce Leandry sužovala, sa rázom rozplynula ako keby nikdy ani neexistovala, a dievčina sa opäť ocitla za svojim komicky nerovným stolom. A prekvapivo to vôbec nebolo v rukách onoho arogantného mladíka, ktorý mi sebecky skáče do rozprávania! Nie, zásluhy za to, ako hladko sa mu vymanila spod kontroly, boli čisto iba jej. Za predpokladu, že ju totiž Noah naozaj prekukol, ak by si to Blondie odmietala pripustiť, ponorila by sa akurát ešte hlbšie. Tým, že sa ale jeho vskutku desivým obvineniam postavila čelom, mu naopak dala jasne najavo, že si je svojej slabosti plne vedomá a nenechá sa ňou ovládať. Priznávam, že to si zaslúžilo jeho úprimný obdiv.

    "Máš i na viac ako iba nádej. Len sa pozri okolo seba. Vytasil som svoju najsilnejšiu zbraň... a predsa si ma behom chvíľky porazila. Ak zvládneš tak hladko zvíťaziť nado mnou, čo len zmôže minulosť? Čo zmôže nejaký smiešny mafián?" Našimi najväčšími nepriateľmi sme často práve my sami, a nik na svete to nedokáže pripomenúť tak efektívne ako práve Noah. "Kto že som? To bohužiaľ ani sám neviem.. avšak..." než sa rozrušená Leandra stačila nazdať, už aj Serpent postával vedľa nej s otvorenou dlaňou a šibalským úsmevom hodným nezbedného dieťaťa. "Snáď sa napriek tomuto malému predstaveniu uspokojíš s odpoveďou "tvoj dobrý priateľ"." Absurdné, Noah nemal žiadnych skutočných priateľov. Všetko to v jeho očiach vonkoncom boli iba akési NPC postavy v hre, ktorá predstavovala jeho väzenie. Mohlo by to byť tentokrát inak?

    Ako som už sľuboval, konverzácia medzi Blondie a Noahom došla až na jej samotný koniec. Či sa mu už totiž rozhodla ono podanie ruky opätovať alebo nie, rozhodne bude potrebovať nejaký priestor na to byť sama a zvážiť svoje ďalšie kroky. A čo Serpent? Ak si neželal mať za zadkom naštvaného Caldwella, taktiež sa potreboval dať zasa do pohybu a naďalej pátrať po tajomnej dievčine so zlatými vlasmi. V nasledujúcich pár minútach sa teda chopil svojho plášťa a batohu, a už sa aj pomaly vydal na odchod. Samozrejme jej predtým poďakoval za pohostinnosť a dobrý čaj, no ťažko povedať, či ho Leandra vôbec ešte vnímala. Takmer určite ju však každopádne nevidel naposledy, či už vo svojich snoch alebo aj v realite...
    Blondie
    Blondie


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 17
    Karma : 3

    Starý dům     Empty Re: Starý dům

    Příspěvek pro Blondie Sun Aug 28, 2022 5:29 pm

    Já že jsem něco dokázala? Podívejte se na mě. Vyděšená z té noci, co se odehrála už mnoho let zpátky. Znechucená sama sebou, protože jsem ztratila kurz, který jsem nabrala poté, co jsem vkročila do Londýna. Zahodila jsem své ideály a cíle. Je mi zle. Je mi neskutečně špatně ze mě samotné a z toho jakým ubohým sebeklamem jsem se opájela. A přesto mi Noah říká, že mám na víc. Necítila jsem se jako někdo, kdo hladce zvítězil. Cítila jsem se jako odpad, jako největší slaboch a ubrečená holka k tomu. Ano, zapomněla jsem se zmínit jak nerada dávám najevo svoje emoce a ještě před někým úplně cizím.

    Můžu věřit tomu, že se nazývá přítelem? I když mi to zní neuvěřitelně, rozhodla jsem se popřít svoje skeptický já a uvěřit. Chce se mi k**va věřit, že tohle setkání mělo smysl a nějakej význam. Že ve světě tak podělaným jako je tenhle existuje naděje. Tohle je dobrej začátek, proč ne. Pohlédla jsem na Noaha uslzenýma očima, ve kterých si mohl přečíst, že tentokrát to fakt nepo***u. Opětovala jsem jeho gesto a podala mu ruku, jako bych se chtěla ujistit, že je skutečnej.
    "Jsi tu kdykoliv vítanej." zamumlala jsem na rozločenou, když už stál ve dveřích.

    Dnes jsem nevyrazila do práce. Nesnažila jsem se získat přízeň dalšího bohatýho páprdy, kterej mi stejně nic pořádnýho nedá. Místo toho jsem zůstala pár hodin u sebe doma a utřídila si myšlenky. S povzdechem jsem vytáhla krabici nacházející se pod postelí. Byla v nich má sbírka nožů. Připomínka na minulý časy. Dokonce tu byl jeden vrhací nůž a jistě je vám jasný z jakého období pocházel.
    Vypravěč
    Vypravěč


    Body Osudu : 0
    Počet příběhů : 41
    Karma : 6

    Starý dům     Empty Re: Starý dům

    Příspěvek pro Vypravěč Thu Sep 29, 2022 10:08 pm


    Mladá dívka s blond vlasy ležela v posteli. V její krvi právě koloval zvláštní chemický koktejl, díky kterému byla naprosto mimo. Nedalo by se to označit za právě euforický stav. Jed a protijed zkrátka dělali svou práci. Naštěstí to však pro mladou ženu vypadalo dobře. Rána se dožije. Její spánek byl neklidný, avšak bezesný. To však nemůžeme říct o jistém budižkničemu Noahovi, který si opět jak je jeho dobrým zvykem ustlal na zemi. Starého psa novým kouskům nenaučíš. Inu abychom to zkrátili. Noah spal klidněji a zdál se mu zvláštní sen. Sen o malé dívce se zlatými vlásky, která si za jasného dne hraje na zahradě a ještě ani zdaleka netuší, co jí osud nachystá. Sen začal vůní rozkvetlých třešní a čerstvě posečené trávy. Slunce hřálo do tváří a ocitli jsme se na místě plném nádherných rostlin, keřů a květin.

    Starý dům     Fantas10

    "Elizabeth! Kde jsi? Tak Elizabeth! Už to ani není vtipné." kárá malé děvčátko žena, která ještě nemohla mít ani třicet let. Když se Noah otočil zpět, na místo, kde dívka ještě před okamžikem seděla, zelo prázdnotou. Nějakým zázrakem jsme ji však viděli proklouznout zpátky do domu. Jako by se vynořila ze stínu rozkvetlé jabloně poblíž. Ale... ještě před pár vteřinami tam přece nebyla. Tak co to má znamenat? Ale to už se zahrada začíná měnit. Zbarvuje se do teplých barev, jablka uzrála a vítr si pohrává se spadaným listím. Smráká se. Muž s lehkým pivním mozolem štráduje po zahradě tam a zpět a cosi si brblá pod vousy. Je evidentně nahněvaný. V ruce třímá rákosku a zjevně je odhodlaný ji brzy použít.
    "Zamknul jsem jí, aby měla čas na přemýšlení. Takhle se přece mladá holka chovat nemůže! Tak kam sakra zase zmizela? Pan Hawkins ji chtěl vidět! No to by byla partie! Sakra práce, já se z tý holky jednou nadobro zblázním! Bude to moje smrt! Jednou mi z ní raní infakrt a bude! Po kom to krucipísek má?" rozčiloval se ten starý morous. Noahovi se poštěstilo zahlédnout flashback z jiné perspektivy. Dospívající děvče, v níž už mohl poznat aktuální podobu Elizabeth. Šperhákem si zručně otevírá zámek od svého pokoje. Naprosto neslyšně jej opouští a vůbec nezáleží na tom, že má na nohou podpatky a kráčí po parketách. Když už jí v dlouhé chodbě hrozí srážka se služebnou, ukryje se za almarou. Ta jí ale přece nemůže posloužit jako úkryt na dlouho? Služebná, tlačící vozík s jídlem směrem do kuchyně co nevidět projde okolo a Elizabeth spatří. Náhle Noah mohl celou situaci sledovat zpoza zad zmíněné služky. Prošli kolem skříně, ale ať už se to zdálo sebevíc neuvěřitelné, po Elizabeth, jako by se slehla sem. Na místě kde ještě před pár sekundami stála, nebylo nic. Jenom pouhý stín.

    Starý dům     Autumn10

    Za okny se podzim zbarvil do šeda. Zahrada spala pod bílou sněhovou peřinou. Nacházíme se o patro níž. Vstupní hala zeje prázdnotou dokud se vchodové dveře s vrzáním neotevřou a nevkročí dvě dámy. Elizabeth má ve tváři zase o pár let víc, ale více jsou přibývající léta patrná na tváři její matky. Obě jsou oděné v černém. 
    "Měla bych ti něco říct." povzdechla si starší blondýnka. Elizabeth na ni upřela zvídavý pohled. Nejspíš očekávala, že to muselo jednoho dne přijít. Odpovědi, které hledá už dlouho? Kdo ví.
    "Můj manžel nebyl tvým otcem."
    "Takže proto... proto jsem?" zalapala po dechu naše tajuplná mágyně. Odpovědí jí bylo pouze němé přikývnutí. 
    "Dnes večer ti budu všechno vyprávět."


    Noah si nevydechl. Možná byl jeho sen tak chaotický a přepínal z jednoho úhlu pohledu do dalšího právě proto, že byla Elizabeth pod vlivem jistého dryjáku. Faktem je, že jsme v tom samém sídle. Je noc, ale přesto je tu rušno. Z hlasů služebnictva a sprostých nadávek pána domu se dozvídáme, že v domě musí být zloděj. A oni ho najdou, stůj co stůj. Nemá kam utéct. Pokud je stále uvnitř, dopadnou ho. A on, on si to s ním vyřídí. Žádný soud, jen stará dobrá pětačtyřicítka mezi oči!

    V horním patře se pohl stín. Skočil na protější stěnu, klouzal pár metrů a poté našel útočiště u futer vedoucích do jakési místnosti. Stín musel jednat rychle. Zhmotnil se. Náhle tu stál mladý muž zahalený v kápi, na obličeji maska. Vylovil ze záhybů pláště šperhák a během vteřiny už bral za kliku a otevřel. Zavřel za sebou a vydechl si. Možná se tu ukryje. Měsíční světlo dávalo tušit, že i na tomto okně jsou mříže. Cesta ven se tedy nekoná. Alespoň prozatím. Náhle se však rozsvítila svíce. I v takto mizerných světelných podmínkách se mohl Noah podivit, jak nápadně se osoba, která zažehla svíci podobá Elizabeth. V jejích očích byl strach a nedůvěřivě si cizince prohlížela. Nekřičela. Zatím. Pravděpodobně zvuk který chtěla vydat uvízl někde v hlasivkách.
    "Ou, odpusťte mi, že vás takto neurvale ruším, madam. Ale pokud bych urychleně nevyhledal úkryt, pak budu mít dostaveníčko se zbraní vašeho... um, manžela?" přeměřil si mladou ženu před sebou. Pravda, ti dva se k sobě příliš nehodí. Odpovědí mu bylo stále to stejné, šokované ticho.
    "Pokud mi prosím dovolíte se tu ukrýt, alespoň než se uklidní ten šrumec na chodbě. Budu vaším dlužníkem. Nebudu vám lhát. Přišel jsem starého Waye okrást. Jeho sbírka obrazů je vskutku unikátní. Dalo mi docela velkou fušku, než jsem se do té místnosti vloupal. A trezor? Poctivá ocelářská práce. Vzhledem k tomu, co tam měl, pak chápu, že si dával se zabezpečením sakra záležet." uchechtl se zloděj. Nakonec nepůsobil nijak nebezpečně a alespoň byl upřímný. Upřel pohled na dívku před sebou. Stále byla vykulená, ale jeho poznámce se alespoň lehce pousmála.
    "Můžete mi prosím krásná dámo vysvětlit, proč pan Way má veškeré cennosti pod tak důmyslnými zabezpečovacími mechanismy, ale ten největší poklad ze všech se nachází skrytý za obyčejným, rezavým zámkem, který jsem odemkl během vteřiny?"
    Jako vypravěč příběhu musím říct, že v oranžovém světle svíčky to nebylo vidět, ale tváře mladé dámy zalil ruměnec.


    Starý dům     02fd0b10


    Ozvalo se zaklepání. Nebo spíš řekněme vzteklé zabušení. Ozval se hlas pana Waye, který začínal být téměř nepříčetný.
    "Heleno! Nechoď ven! Někde se nám tu potuluje zloděj. Nedobýval se ti náhodou někdo do pokoje?"
    Na chvíli nastalo dusné ticho. Pro zloděje to byla věčnost. Helena si prohrábla blonďaté vlasy a snad na chviličku zaváhala. Nadechla se.
    "Nikdo tu nebyl."
    "No dobře, tak zůstaň radši do rána zamčená! Kdyby někdo bral za kliku, tak křič."

    A to bylo celé. Helena se rozhodla ušetřit život tohoto muže, který jí klidně mohl ublížit a nemusel vůbec riskovat a vsadit na její mlčenlivost. Té noci ukradl několik cenných pláten s uměleckými díly vyhlášených mistrů. Trezor pana Waye už byl pouze neužitečný kus šrotu a po jeho obsahu se jenom zaprášilo. Avšak co bylo nejdůležitější, ukradl i nejcennější poklad, který se pod střechou sídla nacházel. Srdce Heleny Way.
    Noah Schwarz
    Noah Schwarz


    Body Osudu : 3
    Počet příběhů : 26
    Karma : 7

    Starý dům     Empty Re: Starý dům

    Příspěvek pro Noah Schwarz Fri Sep 30, 2022 6:37 pm


    Dalo sa povedať, že mal Noah na spoločnosť svojim spôsobom naozaj šťastie. Predsa len v poslednom čase po nociach blúdil vskutku živými priam rozprávkovými snami. Do značnej miery si za to ale mohol sám. Nie je to totiž v tomto prípade vôbec náhoda, keďže spal iba pár metrov od osoby, ktorej vďačil za dnešný príbeh. Aspoň počas odpočinku nemusel viesť súboj s nudou, no o to hrozivejšie a namáhavejšie ho čakalo nasledovné prebudenie, kedy bude nútený opäť nejakú dobu loviť v pamäti a usporiadať si myšlienky. A nebolo toho na usporiadanie vôbec málo. Predsa len sa jeho repertoár zdanlivo nesúvisiacich chaotických spomienok zasa raz výrazne rozšíril, ponechajúc Serpentovo skutočné ja v ešte väčšej temnote ako doposiaľ. Alebo by sa viac hodilo povedať "v ešte väčšom tieni"...?

    Starý dům     JGA6YOq

    Nejakú dobu to síce trvalo, no predsa len sa Noah konečne nad ránom odhodlal zdesene otvoriť oči. Čas na rýchlu analýzu situácie. Pozitívum číslo jedna - Leandra zdá sa ešte stále nebola doma, inak by si určite ihneď pri prvom náznaku svetla predierajúceho sa jeho viečkami vypočul prednášku o tom, ako k nej do postele dostal zasa ďalšiu blondínu, a ani ju nepozval. Pozitívum číslo dva - Serpent sa nám tentokrát zobudil skôr ako jeho zlatovlasá spoločníčka. Nečudo, predsa len bolo telo Elizabeth vplyvom vyprchajúceho neurotoxínu o dosť vyčerpanejšie ako to jeho, obzvlášť keďže sa našťastie na svoje schopnosti v poslednom čase nemusel priveľmi spoliehať. Výborne, avšak bohužiaľ to stále nestačilo na vyváženie primárneho negatíva - keďže sa o svojej najnovšej spoločníčke Noah dozvedel pomerne dosť, ale nič, čo by ju akýmkoľvek spôsobom spojovalo s Faustus Ule, šlo z toho vyvodiť jediný podozrivo formulovaný záver. Ďalší výstrel do prázdna...

    Mladý muž mal pred sebou zásadné rozhodnutie. Bude lepšie, ak sa radšej vydá preč skôr než sa Noctua vôbec prebudí, alebo s ňou ich včerajší rozhovor predsa len dokončí? Obe možnosti dávali zmysel. Na jednu stranu bola síce pravda, že sa s najvyššou pravdepodobnosťou nejednalo o onú záhadnú zlatovlásku, po ktorej tak usilovne a zúfalo pátral, no podobne ako tomu bolo i v prípade Blondie, Noah veľmi dobre vedel, že v blízkej budúcnosti preňho zohrá dôležitú rolu. Nebolo by teda od veci skúsiť sa s ňou aspoň trochu zblížiť. Po niekoľkých minútach rozjímania sa tak napokon inšpiroval svojim prvým ránom stráveným s Leou, a vydal sa nachystať nejaké to občerstvenie na ešte stále nedobre vybalancovaný stôl...
    Blondie
    Blondie


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 17
    Karma : 3

    Starý dům     Empty Re: Starý dům

    Příspěvek pro Blondie Fri Sep 30, 2022 10:25 pm

    Vracela jsem se domů z noční směny. Stejně jako Noah jsem spolupracovala s poskoky váženýho pána Li Žanga. Nemůžu říct, že by to byl dobrej job. Ani nijak zábavnej. Nicméně si člověk přišel na slušný prachy. Lepší než nakládat v přístavu pytle s obilím. Výhodou je, že když už jsem se přimotala k tomu nedůvěryhodnýmu šikmovokýmu gangu, mohla jsem se aspoň spolehnout na Noaha. Navzájem jsme si kryli záda. Byli jsme parťáci. Když se znovu objevil v mém životě, děkovala jsem mu, že mi otevřel oči. Má nabídka azylu pro něj neustále platila. Dnes ráno jsem se však mohla přesvědčit o něčem opravdu příšerným. Má štědrá pohostinnost je po zásluze potrestána.

    Vejdu do baráku. První čeho si všimnu je Noah, který chystá snídani. Na chviličku mě zahřálo u srdce. Skorojsem zamáčkla slzu v oku. To je od něj milé. Vážně mi přinesl do života radost! Kdy je to naposledy, kdy mi někdo chystal jídlo? Jenže! Pak jsem si všimla toho, že má postel, není prázdná. Ležela tam mladá ženská a evidentně byla totálně mimo. Kde ji sakra sebral? A hlavně proč?
    "To si ze mě děláš pr...l, ne?" střelila jsem na místo přání dobrého rána celkem věcnou a inteligentní poznámku. Už chybělo jen aby náš proutník začal házet pohledy učiněnýho neviňátka a blekotat tu okřídlenou větu, co jsem slyšela v tisícero podáních" "To není jak to vypadá!" Jo, chlapi jsou schopní tohle říct, i když ještě leží na milence. Kdybych to nezažila na vlastní kůži, skoro bych tomu nechtěla uvěřit.
    "Jsem ti řekla, že tu můžeš spát, ale o š.....ní zfetovanejch prostitutek nebyla řeč. Ta postel byla čistá!" zatvářila jsem se jako kakabus a snažila se nepřemýšlet nad tím, kde zůstane jaká skvrna. Budu si muset projít zásobu alkoholu, protože jestli tu bylo včera večer a potažmo celou noc veselo, je docela možný, že zůstanu na suchu.
    Noah Schwarz
    Noah Schwarz


    Body Osudu : 3
    Počet příběhů : 26
    Karma : 7

    Starý dům     Empty Re: Starý dům

    Příspěvek pro Noah Schwarz Sat Oct 01, 2022 2:28 pm


    A je to tu. Bolo vskutku len otázkou času, kedy Noahove eskapády s londýnskymi blondínkami začnú vyvolávať nedorozumenia podobného charakteru. Nehovoriac o tom, že zrejme bol už Serpent i v súčasnosti vo vybraných kruhoch známy ako podivín vyhľadávajúci výhradne spoločnosť mladých zlatovlások. Absurdné. Ak by som aj naozaj bol osamelý sukničkár so záluskom na ženy so špecifickou farbou vlasov, radšej by som volil tú najvzácnejšiu a teda najmenej nudnú, ryšavú! Prirodzené rusovlásky tvoria iba jedno percento svetovej populácie. To je fakt to, čo ti na onom nedorozumení vadí najviac?! A vôbec, prirodzené zlatovlásky tvoria iba dve percentá svetovej populácie, takže si moc nepomáhaš! Kušuj a sústreď sa na svoju prácu! Jasné, tvoje želanie je mi rozkazom...

    Nebol som to každopádne ani toľko ja, čo sa potreboval sústrediť, ako skôr práve Noah, ktorého zrovna jedna členka jeho cieľovej demografie prebodávala sprostými slovami a ešte sprostejším pohľadom. Ako z toho len vykorčuľovať? Na(ne)šťastie Serpent predsa len nebol hlavným protagonistom v budúcnosti populárnych sitcomov alebo háremových anime, takže si i za týchto okolností dokázal udržať chladnú hlavu. "Dobré ráno, svetlo môjho ponurého života, slniečko predierajúce sa temnými mrakmi každodennej všednej existencie, prenádherná Leandra!" Um, no dobre, tak teda beriem späť. Kušuj! Nie, ani len niekto ako Noah nebol zasa až tak neschopný, len mal miestami malinko pokrivený zmysel pre humor, ktorým si často situáciu ešte viac komplikoval. Po zahnaní prvotného šoku sme sa teda dočkali plnohodnotného racionálnejšieho vysvetlenia.

    "Tak v prvom rade - hovoril som ti už predsa niekoľkokrát, že hoci si tvoju hospitalitu naozaj cením, do postele ti loziť nehodlám," započal svoje vrúcne ospravedlnenie mladík možno nie veľmi presvedčivo, no v zápätí doplnil ono rozumnejšie objasnenie. "Spomínaš si na to, keď som ťa žiadal o audienciu s Li Žangovými poskokmi a vypustenie vybraných informácií do povetria londýnskeho podsvetia? Ako som hovoril i predtým, mojim cieľom bolo vylákať istú ambicióznu vyšetrovateľku, ktorá im už nejaký čas údajne bola na stope. Nuž, zoznám sa s mladou detektívkou Liz," ukázal Serpent teatrálne obomi rukami na posteľ, kde zmieňovaná zlatovláska ešte stále i navzdory najnovšiemu hluku bezvládne pospávala. Tým to ale nehaslo. Aby mal istotu, že na ďalšie nedorozumenie už nedôjde, poskytol mladík Leandre i stručné zhrnutie poslednej noci...
    Blondie
    Blondie


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 17
    Karma : 3

    Starý dům     Empty Re: Starý dům

    Příspěvek pro Blondie Sat Oct 01, 2022 8:44 pm

    Koukala jsem na Noaha jako by mu naprosto hráblo. Všichni chlapi jsou konec konců stejní. Opět se mi to potvrdilo. Aby nedošlo k nedorozumění, myslela jsem si, že jsme přátelé. Nejednalo se tudíž o setkání žárlivé stíhačky a idiota neschopného udržet svůj mozek v kalhotách. Ale tohle fakt už přehání. Jakmile spustil o tom sluníčku jeho života a zakončil prázdnými lichotkami, věnovala jsem mu takový pohled, že i naprostému ignorantovi by muselo být jasné, že tohle fakt nežeru. Opravdu si myslí, že jsem tak blbá a tenhle slizkej a přecukřenej patos na mě zafunguje? 

    "Ach, do postele mi lozit nehodláš, ale za to fláknout mi do ní nějakou sjetou flundru, to očividně není problém co?" prskala jsem jak vzteklá kočka. Naštěstí pak začal mluvit celkem k věci a tak jsem spolkla salvu dalších nadávek. Ale že byly opravdu barvitý! Nedůvěřivě jsem se podívala na obsah své milované postele. Tak tohle má být ta slečna pracující pro Scotland Yard? Vypadala mladě, nevinně, jako typická dospívající dívka, která šla poprvé na tah a zatraceně to přehnala. Z kapsy jí však vykukovaly jakési doklady. Vytáhla jsem je a zjistila, že Noah má pravdu. Vykulila jsem oči. 
    "Tvl máš pravdu! No počkej! Z toho bude ještě sakra průser! Co ti dává vůbec jistotu, že nás nezabásne sotva k sobě přijde?" naštěstí mi poté Noah stručně shrnul co se stalo během uplynulé noci. Znělo to přitaženě za vlasy. Nějakým zázrakem se však Noahovi povedlo působit vcelku přesvědčivě. Dobře, dobře, možná z týhle pošahaný situace vyvázneme všichni živí a zdraví. Opatrně jsem děvčeti na posteli vrátila její doklady zpátky do kapsy. Upřela jsem pohled na původce svého neštěstí a otázala se ho na zcela jednoduchou otázku.
    "Proč proboha? Co s ní budeš dělat?"
    Noah Schwarz
    Noah Schwarz


    Body Osudu : 3
    Počet příběhů : 26
    Karma : 7

    Starý dům     Empty Re: Starý dům

    Příspěvek pro Noah Schwarz Sun Oct 02, 2022 4:27 pm


    Navzdory neveriacim pohľadom Blondie si Noah i naďalej udržiaval svoj sebavedomý postoj. A stálo to za to, pretože ako náhle sa konečne dostal k onomu plnohodnotnému vysvetleniu, Leandra ho našťastie preňho zobrala vážne. Dala si dokonca tak záležať, že si aj ono objasnenie potvrdila na dokladoch Elizabeth. Chýbala jej už akurát úplne posledná časť skladačky - prečo by to všetko Serpent podnikal? Je pravdou, že hoci sa už niekoľkokrát s Leou stretol, nepovedal jej toho o sebe zatiaľ boh vie ako veľa. Že by konečne nadišla chvíľa na odhalenie pravej podstaty jeho aktuálnej úlohy? Neblázni. I bez toho už Lea lieta v niekoľkých problémoch, nemusím ju zaťahovať do ďalších odhaľovaním prísne tajných informácií. A záleží na tom? Nie je to len ďalšia figúrka na šachovnici? Možno áno, možno nie. To ale neznamená, že s ňou mienim bezcieľne hazardovať...

    Navzdory tomuto rozhodnutiu sa predsa len ale aspoň nejakej dodatočnej odpovede Leandra dočkala. "Ničoho sa nemusíš obávať. Matne si spomínam, že som ti už povedal, že som niečo ako taký špeciálny detektív na voľnej nohe zaoberajúci sa špecifickými mysterióznymi prípadmi, nie je tak? Povedzme, že mám aktuálne externú podporu, kvôli ktorej si ma zatiaľ ešte nemôže dovoliť zatknúť, čoho si je Liz plne vedomá." Áno, ale kľúčovým bolo práve to slovíčko "zatiaľ". "Prečo, hm. To je dlhý príbeh. Povedzme, že sme si o sebe obaja navzájom mysleli, že sme niekým iným, než naozaj sme. A kvôli závažnosti situácie som si nemohol dovoliť nebrať ju smrteľne vážne." Snáď bude toto vysvetlenie pre Blondie postačujúce, obzvlášť keďže bolo doplnené na Noahove pomery neobvykle vážnym výrazom v tvári. "Každopádne si myslím, že sa nám už toto nedorozumenie poslednú noc podarilo rozuzliť. Ako na to však bude reagovať, a čo s ňou mám robiť ďalej? To je niečo, čo priznávam ani sám v tejto chvíli netuším. Nejaké návrhy?" venoval mladík Leandre aspoň na záver nevinný úsmev.
    Blondie
    Blondie


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 17
    Karma : 3

    Starý dům     Empty Re: Starý dům

    Příspěvek pro Blondie Sun Oct 02, 2022 4:41 pm

    Posadila jsem se ke stolu, kde se nacházelo jídlo. Byla jsem po šichtě pěkně unavená, ale hladová především. Popadla jsem krajíc chleba namazaný máslem a začala ho hltat. Jakmile mám hlad, jsem protivná a nesnesitelná. Vím to. Aktuálně jsem byla ve stavu, kdy mě žrádlo zajímalo mnohem víc, než slečna detektivka ležící v mé posteli. Není divu. Noahovi se opravdu nějakým zázrakem povedlo mě přesvědčit. Hltala jsem také čaj, který uvařil. Byl oslazený medem a voněl jako lesní ovoce. Mimoděk jsem se musela pousmát. Tohle bylo poprvý co mi někdo připravil čaj přesně tak jak ho mám ráda. Pamatuji si, že jsem se o tom před Noahem kdysi zmínila. Trochu mě dojímá, že si takovej nepodstatnej detail zapamatoval. Pokud by se mi rozhodl uvařit nějakou hořkou břečku, moc by si to nevyžehlil.
    "He? Někým jinym než doopravdy jste? To nechápu. Nedává to smysl. Splet sis ji s vlastní babičkou nebo co?" zamumlala jsem mezitím co jsem kousala další sousto. Jak se mi plnil žaludek, plnila se i má míra tolerance.
    "No hele aby se ještě vůbec probrala, je ňáká zelená." hodila jsem hlavou směrem k Elizabeth, ze které zpoza přikrývky vykukoval pouze nazelenalej a bledej obličej.
    Elizabeth Way
    Elizabeth Way


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 8
    Karma : 2

    Starý dům     Empty Re: Starý dům

    Příspěvek pro Elizabeth Way Sun Oct 02, 2022 4:53 pm

    Rozlepila jsem oči. Hlava mi třeštila. V krku jsem měla sucho jako na Sahaře. Můj žaludek byl jako na vodě. Připomínalo mi to stav kdy jsem se poprvé opila kombinací červeného vína a whiskey. Toho večera mi otec vyhrožoval, že si toho smrdutého pana Hawkinse prostě musím vzít! Utekla jsem do jednoho klubu a tam jsem pila a pila. Druhý den ráno, jsem se probrala naštěstí ve své posteli. Dnes takové štěstí nemám. Rozhlédla jsem se po místnosti. Byl to celkem skromný příbytek, ale osoba, která tu bydlela si dala záležet, aby zde bylo čisto. Dokonce tu bylo pár dekoračních textilií, které dodaly místnosti na útulnosti. Bezpochyby to patří ženě. Není bohatá, ani urozená, žije tu sama. Ucítila jsem vůni připravovaného jídla. Zkusila jsem se pohnout. Nenarazila jsem na překážku, tudíž mě nepřipoutali. Je tu tedy drobná naděje, že také dostanu najíst, nebo alespoň napít. Zkusila jsem ze sebe vydat zvuk, ale opět jsem se zmohla jenom na zachrčení. Odkašlala jsem si. Mé mlžné vidění konečně zaostřilo i dál, ke stolku u kterého seděla nebezpečně vypadající blondýnka. Nicméně teď se usmívala jako měsíček na hnoji. Kousek od ní postával Noah. Oba dva mi věnovali neobvykle tupý pohled. Je to až tak moc divné, že jsem se probrala, nebo co se mi snaží naznačit?
    "Co ste... mi to provedli?" zaklela jsem. Pokusila jsem se vstát, ale jakmile jsem se jenom opřela o lokty, všechno se se mnou zamotalo a v hlavě mi píchlo. V tomhle stavu bych měla smůlu i kdyby se mě pokusili na místě odpravit. Přemohla jsem se a pomaličku spustila nohy na zem. Opřela jsem si hlavu do dlaní a protírala si oči. Nic nepomáhá. Je to jako kocovina. Možná horší. Bojovala jsem se známým pocitem nevolnosti. Mé čelo olil pot a srdce mi bušilo až ve spáncích. Prosím, Elizabeth, nezvracej. Mimoděk jsem si vzpomněla na to, jak se mi vydařil tenkrát před lety opravdu husarský kousek a já svého nechtěného nápadníka ohodila od hlavy až k patě. Alespoň v tomto by se historie nemusela opakovat.
    Vypravěč
    Vypravěč


    Body Osudu : 0
    Počet příběhů : 41
    Karma : 6

    Starý dům     Empty Re: Starý dům

    Příspěvek pro Vypravěč Wed Oct 19, 2022 9:06 am

    Cítím povinnost vám oznámit něco málo o setkání těchto neúspěšných assassínů. Proč jim říkám assassíni? Inu vzpomeňte si na Elizabeth a její vraždící stroj s ocasem škorpióna. Co taková Blondie? Stále pátrá po onom člověku, který zabil její kamarádku. Nemůže se dočkat až zapíchne chladnou zbraň do hrudního koše toho křiváka. Noah zase exceluje se svými chemickými hrátkami. Ach ano, můžete namítat, že Blondie je jediná, kdo tu má skutečně vražedné úmysly. Nicméně kdo měl někdy tu čest nahlédnout do myšlenek slečny Elizabeth, mohl by nesouhlasit. Je skoro s podivem nakolik jsou cesty osudu nevyzpytatelné. Když se nad tím tak zamyslím, není divu, že se Noah nudí. Vlastně to zase tak nevyzpytatelné není. Bylo jen otázkou času kdy se osudy těchto tří postav protnou. Že se tak stalo za tak dramatických okolností je opravdu skvělé. Jak pro koho, já vím.

    "Dobré ráno. Ako sa spalo?" odpověděl jistý ignorant, který to vážně neumí se ženami. Elizabeth zjevně bylo špatně a on jí položí tuhle otázku? Ještě někdo se diví, že tohle nemehlo jsem poslal na lov blondýnek? Kdo by téhle podívané odolal?
    "Kdo sakra jsi? Kde je ta bedna? Co jsi mi to provedl, že se cítím ještě hůř než po kocovině?" začala s velice nepříjemným tónem prskat slečna Way. Změřila si Noaha pohledem, který rozhodně dával jasně najevo - nevěřím ti ani dýchání.
    "Pozri, všetky sťažnosti smeruj na pána Zhaa. Vlastne to si už zvládla predčasne včera... No hlavné je, že ešte dýchaš, nie?" blábolil Noah jakoby nic. No jasně. Jeho neformální projev, naprostá absence byť jediného náznaku lítosti byla dalším hřebíčkem do jeho pomyslné rakve. Noah si opravdu neumí hledat kamarády. Elizabeth momentálně byla slabá a měla co dělat sama se sebou. Pomsta musí počkat. Mlčela. V údivu. Nemohla uvěřit tomu, že po tom všem co se včera stalo tak si dovoluje toto jednání.
    "Pridáš sa alebo chceš raňajky do postele?" pravil a poukázal na stůl s občerstvením. Elizabeth s roztřesenýma nohama nakonec došla ke stolu a usadila se. Blondie jí věnovala zářivý úsměv. Jelikož byla najedená, byla už mnohem snesitelnější.
    "Není to doufám otrávené? Další hokus pokus londýnských toxikomanů by se mi mohl stát v tomto stavu osudným."
    "Nič som do toho nepridal, ale za ingrediencie neručím..." potutelně se usmál a mkrnul na Leu.
    "Hele! Pekla jsem to s láskou! Líbí se mi, že kritizuje někdo, kdo by v kuchyni tak maximálně způsobil požár." ozvala se bývalá cirkusačka. Její pronikavý hlas jenom umocnil sílu kladívek bušících do spánků mladé detektivky. Zaťala zuby. Nechtěla být nezdvořilá. Přesto si však potřebovala na někom vylívat zlost.
    "Přísahám bohu, nebýt toho, že se za tebe zaručil Angelus tak..." Elizabeth nedořekla. Došlo jí, že není v pozici, kdy může dát průchod svému vzteku. Momentálně je v oslabení. Nakonec rezignovala. Tohle nikam nevede.
    "Dobrá, uznávám, jsme si kvit. Trvám ale na tom, že automaton model SC-0R810 nebyl zdaleka tak nebezpečný jako tenhle drogový experiment." Pohlédla na děvče, které se naoko čílilo na Noaha. "Pardon, že jsem se nepředstavila. Jsem Elizabeth. Děkuji za snídani. Vypadá to lákavě." vzala si kousek pečiva a začala jíst.
    "Já jsem Blondie! Těší mě, že tě poznávám!" odpověděla s neskrývanou energií dívka, jejíž pravé jméno všichni známe. Děvčata si vyměnila úsměvy. Nicméně, jakmile Noah promluvil, Elizabeth nahodila opět svůj kamenný výraz. Byla jenom maximálně soustředěná a nebo jí pouhá přítomnost Noaha pila krev?

    Je to skutečně bizardní situace. Lidi, kteří jeden druhého málem zabili teď sedí u jednoho stolu a hrají si na rodinku. Asi budu zvracet. Proto to raději zkrátím. Noah stručně shrnul co se dělo mezitím, co byla vyšetřovatelka na tripu v hlubinách bezvědomí. Elizabeth přeběhl mráz po zádech poté co si uvědomila, že si podala ruku se smrtí. Bylo to opravdu těsné.
    "Čo budeš robiť ďalej? Nemám nič proti tomu, aby sme každý šli svojou cestou a už sa viac neplietli jeden druhému do vyšetrovania. Avšak... napadlo ma, že by sme si mohli navzájom tentokrát i pomôcť..."

    No to je gól.

    "Kdyby ses mi nepletl do cesty, bylo by to super, mohla jsem po několikaměsíční dřině konečně uzavřít případ s pašováním opia." loupla Elizabeth po Noahovi očima. Promluvila s ledovým klidem, avšak v jejích zlatých očích se objevily i oranžové odlesky, které působily velice nepřirozeně. Byly to snad nebezpečné plamínky, které symbolizovaly její vztek a frustraci?
    "Hehe, no jo, to je celý Noah, on to myslí dobře a pak všechno pokazí. Dej si ještě trochu medu, je výbornej."
    To byl opravdu ubohý pokus o odlehčení situace. Elizabeth a její oči, kterým nic neunikne... Ani možnost jak někoho zabít pomocí chleba z máslem... Good luck Noah!

    Nakonec však Elizabeth potlačila své emoce. Frustraci z toho, co předvedl na setkání Rady i ze zpackaného případu "Opiový drak"
    "Ok. Konec konců, jsme vlastně kolegové. Byť musím uznat, že mé vyšetřovací metody nepřinesly kýžené výsledky a tak tu jsi ty. Uznávám. Nicméně určitě máš informace a kontakty v Chinatown, které by mi mohly pomoci dotáhnout ten případ do konce. A co se týče toho druhého případu, kvůli kterému jsi přicestoval..." kývla hlavou k dívce, kterou nyní znala pod nickem Blondie. "Můžeme o tom mluvit zcela otevřeně i před ní?" 
    "Hele! To ty seš tady nová a tobě se nedá věřit!" ozvala se Lea dotčeně.

    Leandřina logika je fakt neprůstřelná.

    Sponsored content


    Starý dům     Empty Re: Starý dům

    Příspěvek pro Sponsored content


      Právě je Sat Apr 27, 2024 9:47 pm