Automata

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+2
Joan D. Abigail
GM
6 posters

    The London Hospital

    GM
    GM
    GM


    Počet příběhů : 30
    Karma : 0

    The London Hospital Empty The London Hospital

    Příspěvek pro GM Mon Aug 01, 2022 7:45 am

    The London Hospital Nemocn10

    Nemocnice založena roku 1748 situována ve východní části Londýna - Whitechapel. Dostane se vám tu zdravotní péče na docela slušné úrovni. Na dnešní poměry...
    Vypravěč
    Vypravěč


    Body Osudu : 0
    Počet příběhů : 41
    Karma : 6

    The London Hospital Empty Re: The London Hospital

    Příspěvek pro Vypravěč Fri Aug 26, 2022 10:07 pm

    charac11.png

    V podzemní místnosti, ležel na posteli jeden zabitý nebožák. Možná, že nebožák je poněkud silné slovo. Jednalo se o jistého pekaře, mezi jehož koníčky patřilo šizení těsta a týrání vlastní manželky. Zírala jsem na dvě tečky na jeho kůži, které vypadaly snad jako kousnutí hada, možná jako dvě malé bodné rány způsobené něčím ostrým a tenkým. Zamračila jsem se. Bylo to loupežné přepadení, neboť oběť u sebe neměla žádné zlato a co bylo o to víc podivné, byla s největší pravděpodobností zastřelena svou vlastní zbraní. Podle rozhovoru s novopečenou vdovou u sebe míval revolver v hnědém pouzdře, který - světe div se - také chybí.

    Sklonila jsem se, abych prozkoumala hrudník. Jedna rána minula srdce jen těsně. Zůstala uvězněna v hrudním koši, mezi žebry. Druhá našla svůj cíl v srdeční komoře. Příčina smrti je tedy více než zřejmá. Co mě však fascinuje nejvíc, jsou dvě rány na krku. Něco tenkého a ostrého. Pilník? Jiný profil rány. Pletací jehlice? Příliš tenká. Plnící pero? To také nesedí. Navíc by muselo být fungl nové, aby nezanechalo stopu po inkoustu. I když to zní naprosto šíleně a tuhle teorii nechci vyslovit nahlas, abych se zase nemusela obhajovat, připomínalo to nejvíce hadí kousnutí. Proč? Proč byste někoho zastřelili a poté ho nechali kousnout hadem? Ledaže bychom tu měli sériového vraha, který si z toho udělá své poznávací znamení. Ustaraně jsem si povzdechla.

    Uchopila jsem bílou plachtu a přehodila ji přes nebožtíka. Tady jsem skončila. Doktor Hinne, který udělal rozbor krve mi už potvrdil, že se v ní žádný jed nenachází. Chcete mi říct, že ho pokousal had škrtič? Možná to bylo způsobeno nástrojem, který mi není známý. Nebo mi jenom chybí fantazie. A samozřejmě musím brát v potaz, že toto zranění s vraždou vůbec nesouvisí. Avšak můj instinkt hovoří jinak.
    "Takže zabíjíš ve stínech. Jak originální. Nicméně bys měl vědět, že odteď po tobě jde někdo, kdo se ze stínů narodil. Někdo, komu jsou myšlenky zločince velmi blízké. Víc, než může vůbec nahlas vyslovit." zamumlala jsem polohlasem. Jediný, kdo mě mohl slyšet byla oběť vraždy, jejíž duše se však s velkou pravděpodobností odebrala do horoucích pekel. Opustila jsem místnost, rozloučila se s lékařským personálem a spěchala podniknout další nezbytné kroky.
    Joan D. Abigail
    Joan D. Abigail


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 16
    Karma : 2

    The London Hospital Empty Re: The London Hospital

    Příspěvek pro Joan D. Abigail Wed Aug 31, 2022 11:32 am

    Konečně jsem dorazila do arélu londýnské nemocnice. Bolela mě hlava ze sluníčka a především oči, protože zrovna dnes musel být jako na potvoru jasný den. Konečně jsem vstoupila do budovy, kde panovalo příjemné šero a jenom pár lamp dodávalo tmavým zákoutím trochu světla. Sundala jsem si kapucu, která mě chránila před přímým slunečním světlem celou cestu sem. Byly tu však ještě mnohem naléhavější záležitosti, které jsem chtěla vyřešit. Hlad a žízeň. I když jsem se pokoušela obelstít své tělo a zahnat tyto nepříjemné pocity běžnou stravou, nepomohlo to. Jen na okamžik jsem se cítila trochu lépe, ale nakonec se ten strašlivý pocit prázdnoty znovu dostavil. Nemá cenu si lhát. Jsem monstrum. Živím se krví ostatních, abych přežila. Nesmím to však nechat dojít daleko jinak to dopadne opravdu zle. 

    Pozdravila jsem sestřičky, které znám od vidění a pospíchala dál. Zahnula jsem doprava a vyšla po schodech nahoru. Ještě projít těmito dveřmi... Tp už jsem se ocitla na oddělení, kde se to hemžilo ležáky. V úplně zadní části se nacházeli lidé po operacích, kteří se probouzeli z anestezie. V sousedním pokoji byli naposledy tři pacienti v bezvědomí, u nichž bych také mohla slavit úspěch. Naštěstí jsem byla známá tvář a tak se nikdo z personálu nepozastavoval nad tím, co tu dělám. Tím spíš, když jsem popadla vozík s léky a hygienickými potřebami a tlačila jej před sebou. Rutina. Po padesátéprvé ten samý úkon stále dokola. Zahnula jsem do jednoho z pokojů a zavřela za sebou dveře. Pacienti leželi za plentami a slyšela jsem jak spokojeně oddychují. Na chviličku se mi udělaly mžitky před očima. Je to tu zase. Tep svého srdce jsem cítila až ve spáncích. Vařilo se to ve mně. Měla jsem si pospíšit a utišit hlad už nejméně den předem. Momentálně jsem na vlastní kůži cítila, jak na jednu stranu slábnu a na stranu druhou se ve mně probouzí k životu jakési monstrum, které odmítá hladovět a čím více hladovím, tím větší kontrolu přebírá nad mým tělem. Vnímala jsem ležící těla jako lákavé kusy masa, které čekají jen na to, až se do nich zakousnu. Přemlouvala jsem se, ať opět přijdu zpět ke smyslům. Nemůžu se tomu přece poddat. Překonám to! Musím! Tenhle pocit, jaký zažívám v tomto okamžiku se dostavil krátce poté, co jsem se probudila ke svému druhému životu. Tehdy jsem také někoho pokousala. Sakra práce... Potřebuju... Hned! Jenom pár kapek. Bude to... v pořádku. Musí. Já... musím.
    Vypravěč
    Vypravěč


    Body Osudu : 0
    Počet příběhů : 41
    Karma : 6

    The London Hospital Empty Re: The London Hospital

    Příspěvek pro Vypravěč Wed Aug 31, 2022 4:35 pm

    1c7c1e11.png

    Byl to den jako každý jiný. Ticho v nemocničním oddělení narušovaly jen ozvěny hbitých kroků sestřiček či tichý šum pacientů. Na lůžkovém oddělení je ticha mnohem více než jinde. Na někoho by to mohlo působit depresivně, ovšem ne nadarmo se říká, že ticho léčí. A tu náhle zavrzal nemocniční vozík s pacientem, který rozhodně mohl nějaké to kilo shodit, támhle zase bouchlo okno o stěnu, jak se průvan dral dovnitř rozvířit zatuchlý vzduch. V místnosti, ve které se nacházela Lady Wynne byla okna zavřená a ticho tak velké, že by bylo slyšet spadnout i jehlu na podlahu. Mírně pobledlá žena v pokročilém věku posedávala na posteli a tiše vyčkávala na příchod ošetřujícího personálu.

    Netrvalo to dlouho a do místnosti přišel ošetřující lékař i se sestřičkou v zádech. Lehce neformální přivítání následovalo vyslechnutí diagnózy i diskuzi o probíhající léčbě. Všichni tři "diskutéři" se na léčebném postupu jednohlasně shodli. Lékař tedy odešel za dalšími pacienty a sestřička začala čile kolem Lady Wynne poskakovat.

    "Ničeho se nebojte, bude to jen chvilička. Pustíme vám trochu žilou a poté zahájíme druhou část léčby. Jak se vám líbí na venkově? Užíváte si čerstvého vzduchu?" Mladičká sestřička měla pusu pořádně prořízlou, proto ji nedělalo problém začít konverzovat i se starší a velmi váženou dámou. Kupodivu se Lady Wynne neurazila, naopak! V pobledlé tváři se objevil mírný úsměv a spokojenost v očích jenom hrála.

    "Je tomu skutečně tak. Je tam krásně a je tam klid. Žádné politikaření, jen klid a mír." Pronesla hlasem tak příjemným, že byste si přáli, aby vás každou noc doprovázel do říše snů. Opatrně se opřela o čelo postele a s rukou nataženou čekala na lékařský zákrok, dnes tedy puštění žilou.

    "Mírně to píchne a už to bude! Na chvíli si odběhnu, ale než skončí procedura, hned jsem zase tady u vás. Však víte, jak to tady chodí. Kdyby nastal jakýkoliv problém, u stolku vedle postele najdete zvoneček. Stačí s ním párkrát zazvonit a hned jsem u vás!" Brebentí vesele sestřička, jak zavádí Lady Wynne jehlu přímo do žíly a velmi pomalu nechává krev odkapávat do předem připravené kovové nádoby. Jen co vše ještě jednou zkontroluje, opět odhopká energickým krokem do jiné místnosti věnovat se dalším pacientům. Lady Wynne tak zůstane v místnosti sama.

    Ticho v místnost doprovází pravidelné bubnování kapek krve, které naráží na hladinu. Lady Wynne se schoulí do klubíčka a skrze vysoké okno pozoruje mraky na obloze. "Kéž by mě mé zdraví tak netrápilo." Zasní se, jak hledí ven a s pomalou ztrátou tělních tekutin se dostavuje i mírný útlum. Ne dost silný na to, aby ztratila vědomí, ale dost silný na to, aby se odevzdala svým představám a nadějím.
    Joan D. Abigail
    Joan D. Abigail


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 16
    Karma : 2

    The London Hospital Empty Re: The London Hospital

    Příspěvek pro Joan D. Abigail Wed Aug 31, 2022 6:30 pm

    Mé smysly byly aktuálně o něco ostřejší, než obvykle. Zaslechla jsem hlasy a kroky. Stála jsem skrytá za jednou plentou a trpělivě vyčkávala, než lékař a sestra odejdou. Naštěstí je nenapadlo zkoumat okolí, ani se podívat na zbylé pacienty. Tudíž jsem zůstala neobjevena. Problém nastal v okamžiku, kdy se celou místností prohnal průvan. Zápach krve byl pro můj velecitlivý nos nepřehlédnutelný. Během pár vteřin jsem stála za zády stárnoucí lady, která si mou přítomnost nejspíš ani neuvědomovala. Každá kapka krve byla pro mě v tuto chvíli příšerná provokace. Hlad zvítězil, s ním i bestie skrytá kdesi v mém nitru. Opustily mě veškeré zábrany a dokonce i schopnost logicky uvažovat nad možnými následky.

    The London Hospital Tumblr_nzu92y6eqx1ub7chno1_400

    V dalším okamžiku byla nebohá Lady Wynne ošklivým způsobem probuzena ze svých myšlenek a říše fantazií. Na hlavě jí přistála má ruka, která jí zakrývala ústa a zároveň ji nelidskou silou držela přišpendlenou k jejímu lůžku. Možná byla v šoku z toho, že je naprosto bezbranná vůči jemné dívčí ruce, která vládne silou dospělého muže. Od tohoto okamžiku se z ní nestalo nic jiného, než má oběť. Oběť, které jsem se dostala pod kůži i jen jedním jediným dotekem. Mohla jsem si pohrávat i s jejími emocemi, a pocit, který mi u ní vyhovoval aktuálně nejvíc, byl strach. Lady Wynne ztuhla a nebyla schopna pohybu. Smrt jako by jí nejen kývala na pozdrav, ale dokonce se dostala do hlubin její duše a sevřela jí srdce do drápů, ze kterých není úniku. Nebylo pro mě vůbec těžké prorazit tesáky skrze její bledou kůži a konečně uhasit žízeň, která mě spalovala déle, než bylo zdrávo pro mě i mé okolí.

    Když jsem Lady Wynne konečně pustila, ležela zcela klidně na svém lůžku. Vypadala, jako kdyby spala. Dvě malé červené tečky na jejím krku dávaly tušit, že ten ošklivý sen, který se jí právě zdál, nemusel být vlastně vůbec snem. Setřela jsem karmínové kapičky krve, co se leskly na těchto dvou čerstvých rankách a upravila jí vlasy tak, aby nebyly ihned na očích. Z ruky jsem vytáhla jehlu, která v ní zůstala vězet, abych předešla dalším ztrátám krve. Jestli jsem něco nechtěla, pak to bylo někoho zabít. V duchu jsem se staré dámě omluvila. Tohle se nemělo stát. Nebo alespoň ne takto. Se smíšenými pocity jsem urychleně toto místo opustila.
    Vypravěč
    Vypravěč


    Body Osudu : 0
    Počet příběhů : 41
    Karma : 6

    The London Hospital Empty Re: The London Hospital

    Příspěvek pro Vypravěč Thu Sep 01, 2022 7:17 pm

    1c7c1e11.png

    Lady Wynne se skutečně zasnila a oddala se svým představám na klidné stáří a úplný odchod z politiky. Byla to příjemná představa, plná klidu. Avšak z tohoto mírumilovného rozpoložení byla nebohá dáma vyrvána doslova brutálním násilím. Z ničeho nic semkla neznámá dlaň její rty a a nelidskou silou ji tlačila proti posteli. Během vteřiny byla Lady Wynne nucena vrátit se do kruté reality. To, co jí do reality přivítalo, byla dvojice rudých očí a obličej zkroucený do nelidské grimasy. Ještě než stihla jakkoliv zareagovat, nepopsatelný děs a strach o vlastní život zaPLAVIL každičkou buňku v jejím těle. Nebohá a již tak zesláblá stařenka se snažila bránit, oháněla se volnou rukou, kopala do vzduchu, ale marně! Po pár vteřinách už jen klidně ležela a vědomí se začínalo pomaloučku vytrácet.

    Bylo to vlastně docela příjemné. Jen tak ležet a pociťovat, jak život z těla pomalu odchází. Bylo to jako usínat ve vaně teplé vody. Ač nepociťovala žádný diskomfort, život se pomalounku vytrácel a slabost nabírala na síle. Opravdu jako usínání, jen tentokrát už probuzení pravděpodobně nepřijde. Poslední zlomek vzpomínky na tento nepochopitelný útok byl pohled do rudých očí neznámé mladé rusovlásky. Ale i ten se pomalounku začínal vytrácet, jak množství krve v těle nebohé stařenky začínalo rapidně klesat. Tohle byl asi konec, smrt si pro ni přicházela.

    "Tak, jak jste na tom, Lady? Všechno v pořádku" Ozývá se z chodby ještě dříve, než upovídaná sestřička vejde do místnosti a hned na zápraží se zarazí a vyjekne hrůzou. "Lady Wynne!" Pohledem sjede na vytaženou jehlu a postarší ženu snad ve spánku. Okamžitě k ní přiběhne a začne s bezvládným tělem stařenky třást. Zarazí se u podivných dvou ranek na krku, ale ani to ji nezabrání v poskytnutí první pomoci. Ruku, ve které se nacházela jehla, pozvedne do výše a přiloží ji na hrudník Lady Wynne. Po nekonečné minutě, během které se sestřičce nepodaří přivést Lady Wynne zpět k vědomí, se nebohá zdravotnice otočí na patě a s jekotem se rozeběhne do některé z dalších místností. "Doktore! Doktore! Kde jste! Lady Wynne, honem pojďte! Doktoreeee!"

    Ubohá Lady Wynne bezvládně leží na posteli. Kdyby ji někdo sledoval opravdu z blízka, všiml by si, že i pohyb očí pod víčky pomalu ustával. Smrt se blížila, jako stará známá pomaloučku začínala šeptat stařence do ouška svou omamnou melodii. A jak se stín smrti pomalu ale jistě plížil blíž a blíž k bezvládnému tělu stařenky, stalo se něco nečekaného! Ze zdobeného medailonu, který Lady Wynne nosila vždy a za každých okolností kolem krku, začala vycházet prazvláštní modrá záře. Pulzovala a získávala na intenzitě až nakonec ze zdobeného kovového medailonu vypadl modrý broušený krystal, který se začal kutálet, dokonce poskakovat po podlaze. S každým nárazem o podlahu se objevil prazvláštní modrý výboj, až nakonec z krystalu jako by vyskákala celá řada run a najednou! Jak rychle se krystal rozzářil a rozdováděl, s hlasitou ranou zmizel a modrá záře s ním.

    1dd558132299533.61dee752c1ff2.gif"

    Pár minut na to přiběhla do místnosti hysterická sestřička s lékařem v patách. Dřív než byste řekli transfuze odvezli Lady Wynne v bezvědomí do jiné části nemocnice, kde se až do pozdních nočních hodin stále dokola a dokola snažili přivést postarší dámu zpět k vědomí.
    Trevor K. Hinne
    Trevor K. Hinne


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 32
    Karma : 2

    The London Hospital Empty Re: The London Hospital

    Příspěvek pro Trevor K. Hinne Fri Sep 02, 2022 9:00 am

    Byl jsem zavolán do nemocnice v naléhavé záležitosti. Stalo se totiž něco nečekaného. A stalo se to Lady Wynne. Vlivné ženě, která utratila nemalé prostředky na léčebné procedury. Měl jsem z ní smíšené pocity abych byl upřímný. Usmívala se, ale ten úsměv jako by říkal "jen si nemysli panáčku, budeš tancovat jak já pískám, nebo se máš na co těšit". Všechny mé nepříjemné vzpomínky šly ovšem bokem. Tentokrát jde o její život a cítil jsem povinnost udělat maximum pro její záchranu. Vstoupil jsem do pokoje, kde pobíhala zdravotní sestra a doktor, kterému už docházela nejen šťáva, ale i nápady co s ní. Přistoupil jsem k lůžku, nahmatal tep, byť byl slabý, kouknul se do jejího bledého obličeje a začal mít tak trochu jasno.
    "Co jste jí dělali než odpadla?"
    "Pouštěli jsme žilou. Ale opravdu neztratila mnoho krve." pravila sestřička a mávla rukou směrem k nádobě, do které stihlo odkapat sotva pár kapek. Krucipísek už by to fakt chtělo nějaké jiné lékařské postupy. Normálně se ale člověk z mdlob probere okamžitě. Nadzvedl jsem Lady Wynne víčka a posvítil jí do očí. Jakmile jsem tak udělal, všiml jsem si, že na krku má dvě rány. Dvě červené tečky. V okamžiku jsem si dal dvě a dvě dohromady. Ta monstra už jsou v ulicích... Neměl jsem však čas, neměl jsem ten luxus abych si dovolil zblednout a blekotat nesmysly. Vyhrnul jsem si rukáv a požádal sestru o pomoc. 

    (Poznámka mimo příběh - krevní skupiny zatím nebyly objeveny. Nicméně doktor Hinne už mnohokrát poskytl svou krev potřebným pacientům. Tato loterie pokaždé vyšla, lze tedy přepokládat, že je vlastníkem krevní skupiny známé jako 0. Absolutní dárce.)

    "Jste si jistý? Víte že to je riskantní sázka..." pravila sestra mezitím co napichovala žílu mě i Lady Wynne.
    "Ona je prakticky mrtvá. Mrtvole už nemůžete ublížit. Buď ji necháme zhebnout, nebo jí dáme alespoň šanci." přesvědčil jsem sestru, že tenhle postup má smysl. Byl jsem přesvědčený, že pokud ji může něco zmátořit, je to právě tohle. Stát se upírovou večeří je zjevně velice vyčerpávající, zvlášť pokud jste stará dáma. Udělal jsem maximum. Zbytek už je na osudu.
    Magnus R. Talbott
    Magnus R. Talbott


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 8
    Karma : 0

    The London Hospital Empty Re: The London Hospital

    Příspěvek pro Magnus R. Talbott Fri Sep 02, 2022 7:31 pm

    56a99c11.png

    V temném pokoji, který svým vzezřením připomínal podkroví starého domu, se procházel ramenatý muž v modré kápi. Zda byl den či noc, nebylo jasné. Do pokoje nepronikalo žádné světlo, svíčky na stolech a petrolejové lampy na zdech byly jedinými zdroji světla. Bylo tu ticho, až příliš velké ticho. Muž přecházel sem a tam, sem a tam jako nějaká pokažená hračka. Nevydával žádný zvuk, ani hlasitý povzdech, vůbec nic! Jenom se procházel. Tam a zase zpátky, tam a zase zpátky. A tak by tomu možná bylo další dlouhé hodiny, to by se ale vzduch v místnosti nesměl začít prohánět a plamínky hořících svící divoce tetelit. Muž okamžitě zastavil, zpozorněl. Ač to nebylo na první pohled nebylo zřejmé, všechny své smysly nyní využíval naplno, něco se dělo! A skutečně tomu tak bylo. V místnosti se začal prohánět poryv větru, nejdříve mírný, postupně začal nabírat na síle. A nakonec se s obrovskou ranou a oslňující září modrého světla objevil na jednom ze stolů modrý broušený krystal. Ještě se z něj kouřilo, jak modrá záře pomalu opouštěla tento prazvláštní nerost.

    Problémy? Čí je to krystal?! To byla první myšlenka, která muži proletěla hlavou. Okamžitě přešel ke stolu s modrým krystalem. Nedotkl se ho, ne-ne kdepak. Svou dlaň ke krystalu přiložil, to ano, ale nedotkl se ho. Z jeho dlaně začala vycházet namodralá záře. Totožná s tou, která před pár okamžiky vyzařovala z krystalu samotného. Záře pomalu ale jistě broušený nerost obalila, ten jako by snad s namodralou energií komunikoval, reagoval na ni. Sem tam v krystalu zajiskřilo, modré záblesky z krystalu jen vyskočily a hned byly zase pryč. S pomalu zvedající se dlaní obalenou modrou energií se začal zvedat i krystal. Poslušně a na slovo následoval pohyb dlaně, ale nedotýkal se jí, levitoval pár centimetrů nad ní. Svou dlaň muž pozvedl až těsně před obličej, sledoval tetelení modré záře a jakýmsi záhadným způsobem s krystalem komunikoval. Nebo komunikoval krystal s ním? Záblesky namodralého světla se odrážely v jeho očích, když konečně zjistil, co potřeboval! Elisabeth?! Jen co toto jméno prolétlo myslí, hbitě se natáhl pro knihu ležící na protilehlém stole a než byste stihli cokoliv říct, se zábleskem modrého světla byl pryč i s krystalem. Poryv větru ustal a plamínky hořících svící opět nehybně plápolaly dál. Už se v místnosti ale nenacházel nikdo, pro koho by světlo hořících knotů bylo zapotřebí.

    ______________________________________________


    Místnost, ve které se ještě před pár hodinami udál nehezký a násilný čin, osiřela. Bylo zde ticho, žádný pacient do jejich útrob nezavítal. A možná to bylo dobře. Na stejném místě, na kterém modrý krystal v nejvyšší nouzi Lady Wynne zmizel, se nyní objevil onen muž, muž v modré kápi. Ohlušující rána ohlásila jeho příchod, stejně tak i oslepující modrá záře. Do pár vteřin bylo po podívané, záře pohasla a hlasitá rána se pomalu ale jistě vytratila do ticha nemocničních chodeb. Kde to jsem? Je tohle vůbec Anglie? Je to ten její venkov? Muž na nic nečekal, krystal schoval do jedné z kapes pláště a s knihou v podpaží přešel k oknu. Nahnul se a zadíval se ven. Rozhlížel se, zkoumal venkovní prostředí a nakonec se stáhl zpět. Rázným krokem, spíše dupotem, vykročil do změti nemocničních chodeb. Nikomu se nepředstavil, nikoho nepozdravil. Hned prvního živáčka, kterého potkal a díky bohu jím byla jedna ze sestřiček, se začal vyptávat na Lady Wynne a její zdravotní stav. Kde se právě nachází a ať jej neprodleně zavedou za ní. Nebohá a vyplašená sestřička tak do skutečně učinila. Uposlechla každičký rozkaz neznámého muže, do puntíku. Nutno podotknout, že onen zahalený muž uměl být velmi přesvědčivý, když chtěl, nemluvě o téměř hrůzném respektu, který z něj vyzařoval.

    Když nebohá a vystresovaná sestřička uvedla muže do místnosti, hned na prahu se zarazil a rychlým pohledem si přeměřil všechny přítomné. Intenzivní pohled věnoval nebohé staré dámě, která doposud ležela v bezvědomí. "Mrtvola bude leda tak z vás, pokud ji zase neprobudíte!" Sykl jedovatě muž aniž by se obtěžoval jakkoliv představit, pozdravit či snad objasnit, proč je zde v místnosti také jeho maličkost. Aniž by vyčkal na jakoukoliv reakci okolí, přešel po místnosti a z větší blízky si prohlédl ležící stařenku. Elisabeth, co mi to děláš! Vždyť víš, že o tebe nemůžu přijít. Ještě ne. Nasupeným pohledem těkl pravděpodobně po lékaři. "Tak co bude?! Co se tady sakra stalo, že je v takovém stavu?!" Vyptával se zdravotního personálu bez sebemenší soudnosti či slušnosti. Hlubokým hlasem žádal jediné, odpovědi!
    Trevor K. Hinne
    Trevor K. Hinne


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 32
    Karma : 2

    The London Hospital Empty Re: The London Hospital

    Příspěvek pro Trevor K. Hinne Fri Sep 02, 2022 7:58 pm

    Něco se dělo. Trochu nevěřícně jsem pozvedl obočí. Na to, že se tu odehrává takováhle napjatá situace, doslova otázka života a smrti, musím uznat, že je tu docela kravál. Aniž bych však věnoval narušiteli jediný pohled, nebo se otočil jeho směrem, pokračoval jsem v započaté proceduře. Sestřička byla moc šikovná a žíly napíchla skvěle. Životadárná kapalina tak proudila do cév nebohé a zřízené Lady Wynne. Vzpomněl jsem si na to, že než mě zavolali, popíjel jsem doma výborné vínko. No co, přidaná hodnota dámo. Třeba vás právě tohle postaví na nohy. Krev i víno jsou ten nejlepší ročník, tak si to užijte dokud můžete.
    "Silný řeči nemám rád, ale mám pochopení. Jste v šoku a bez sebe strachy. Děláme pro ni maximum." dodal jsem, v reakci na výhružku podivného návštěvníka, zatímco jsem stiskl zápěstí staré dámy. Tep stále má. Dýchá. Doufám, že jsem dorazil včas. Seděl jsem na protějším lůžku ve vyvýšené poloze a trochu litoval, že musím zůstat naprosto v klidu, aby pacientce proudila krev do žil. Potřebuje teď doslova každou kapku. Jsem zvědavý kolik můžu postrádat, než se dostaví mdloby. Střídavě jsem zatínal a povoloval pěst. Vedle uklidňujícího účinku to mělo ten efekt, že krev nepřestávala proudit. Teprve teď jsem se zahleděl na toho neurvalého návštěvníka. Rodinný příslušník? Možná syn? Vnuk? Milenec? Nepokrytě jsem na něj zíral a snažil se najít odpověď na otázku. Hele proč má vlastně modrý župan? Nenosí to náhodou psychiatričtí pacienti? Jo, to je docela možné. Počkat, ale co když je to vážně milenec. Podíval jsem se na Lady Wynne, pak na něj, pak zase na ni a znovu na něj. Ona dýchá. On vypadá, že mu brzo rupne cévka. Nechci dalšího pacienta v kritickém stavu. Možná mi sám od sebe poví, co je zač. Možná to spolkne. Možná mi bude vyhrožovat. Nevěděl jsem. Bylo mi to tak nějak fuk. Histerických pacientů či rodinných příslušníků jsem za svůj život potkal nespočet. Pro mě byla důležitá má práce.
    Magnus R. Talbott
    Magnus R. Talbott


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 8
    Karma : 0

    The London Hospital Empty Re: The London Hospital

    Příspěvek pro Magnus R. Talbott Sat Sep 03, 2022 4:57 pm

    Nezájem a pochopitelnou reakci odseknutím snášel ramenatý muž poměrně důstojně. Jedovatou slinu polkl v okamžik, kdy spatřil, že lékařský personál skutečně začíná něco dělat. Ač pohledem probodával každého, kdo byl právě při vědomí, stáhl se do rohu místnosti s rukami založenými na prsou. V jedné z nich stále svíral knihu, kterou vzal s sebou, jak spěchal a přemístil se tam, kde mu krystal pošeptal.

    Nedůvěřivě a skepticky sledoval, jak sestřička napíchla žílu nejdříve pobledlému střízlíkovi a následně Elizabeth. Krev, která se začala drát tenkou hadičkou, popoháněl snad silou vůle. "Jste si jistí, že ji tohle pomůže? Pokud se ji přitíží, čekají vás následky vašich činů." Informoval hlubokým hlasem a pohledem sjel jak prozatím anonymního dárce, tak sestru i další přítomné v místnosti. Do léčebné procedury ale nikterak nezasahoval. Právě naopak, vyčkával, co to s nebohou stařenkou udělá.

    "Zeptám se ještě jednou a naposledy." Pronesl po chvíli tíživého ticha. "Co se jí stalo, že je v tomhle stavu?! Tohle je nemocnice, nebo ne? Tak jak se ji mohlo takhle přitížit ve vaší péči?!" Pokud předtím házel po ostatních nehezké pohledy, tenhle byl přímo vražedný a signalizoval jediné - odpovězte nebo to bude ošklivé.
    Trevor K. Hinne
    Trevor K. Hinne


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 32
    Karma : 2

    The London Hospital Empty Re: The London Hospital

    Příspěvek pro Trevor K. Hinne Sat Sep 03, 2022 6:47 pm

    Věnoval jsem Magnusovi nevěřícný, ale zároveň zpruzelý až unavený pohled. Nevím co se mu odehrává v makovici, ale začínám se obávat, že je to opravdu psychiatrický pacient. Buď mají dnes vycházky, a nebo nechali ten pavilon zase nehlídaný. Ono když bojujete s nedostatkem personálu, tak občas musíte doufat, že si všichni vzali poctivě svůj prášeček na spaní a nebudou dělat vylomeniny.
    "Mladíku, mě už vyhrožovalo tolik lidí, že pláčete sice dobře, ale na špatným hrobě. Nehledě na to, že jste naprosto cizí člověk, který tu nemá co dělat. A co se týče jejího zdravotního stavu, nemám povinnost vydávat vám jakékoliv informace. Jste snad rodinný příslušník? Mám vás nechat vyvést? Nebo se pokusíte chovat jako civilizovaná bytost?" odsekl jsem už značně podrážděně. Významně jsem kývnul na jednu sestřičku, která odběhla. Ano, skutečně je to tenhle případ. To je tenhle měsíc už potřetí. Rozhlédl jsem se po místnosti. I kdyby mě nějakým zázrakem přesvědčil, že má opravdu všech pět pohromadě a že má nárok znát podrobnosti o případu Lady Wynne, rozhodně bych to s nikým neprobíral zde. Stěny mohou mít uši. Sáhl jsem do kapsy a pohlédl na hodinky. Stiskl jsem zápěstí své pacientky a chvíli počítal. Pouhým zrakem jsem kontroloval barvu v její tváři. Už alespoň nebyla tak bledá. Kdežto já jsem pravděpodobně zbledl více než obvykle. Chtělo by to panáka na povzbuzení. Hm. Až přijdu domů, nejspíš si dám tu výbornou whiskey, abych si trochu zklidnil nervy. Tu svoji práci vážně miluju, ale někdy je to tak náročné, že se obávám, abych se také nestal psychiatrickým pacientem.
    Magnus R. Talbott
    Magnus R. Talbott


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 8
    Karma : 0

    The London Hospital Empty Re: The London Hospital

    Příspěvek pro Magnus R. Talbott Sat Sep 03, 2022 7:49 pm

    Třenice mezi lékařem a mágem nabírala na intenzitě a mág rozhodně nehodlal ustoupit. Lékařovu promluvu do duše si sice v tichosti vyslechl, ale chybělo už tak málo, aby se ohnal paží a obětavému doktůrkovi něco provedl. Jediné, co mu v tom bránilo, byl fakt, že je aktuálně napojen na Elisabeth a jakýmsi zvráceným způsobem se ji snaží pomoct. Minimálně to tvrdil, jestli tomu tak skutečně je, to se ukáže v nejbližších chvílích. Uklidni se. Vpadl jsi tady bez pozvání, v tom má pravdu. Udělal jsi scénu a teď všem rozkazuješ a kladeš otázky. Nemůžeš být takhle nápadný. Elisabeth by si to rozhodně nepřála, bude lepší držet se při zemi, zklidnit se. Nedělat zbytečný rozruch.

    Mlčky na doktora kývl, jakési neverbální přijetí civilizované "komunikace". Každý si ji představoval trochu jinak, ale to už bylo vedlejší. Přemožen zvědavostí se muž v modré kápi pomalu rozešel po místnosti a nahnul se nad Elisabeth. Vypadá to, že už má lepší barvu. Asi to skutečně pomáhá. Hbitě střelil pohledem po doktorovi, kterému se zase barva z obličeje začala pomalu vytrácet. Skutečně to vypadalo, že to co doktorovi odchází z těla, prospívalo Elisabeth. Za to se na doktora mág zlobit nemohl, právě naopak. Ale i když už stařenka nevypadala tak zoufale, stejně ji pro jistotu překontroloval pohledem. Jeho pozornosti neušly ani dvě malé ranky na krku. Ptát se nemělo smysl, stejně tady nikdo na otázky odpovídat nechtěl.

    "Už má lepší barvu. Vypadá  to, že to zabírá." Konstatoval suše, asi pro případ kdyby byl doktor už tak mimo, že už by se nezajímal o samotnou pacientku. Ale právě jeho slabost byla mágovou výhodou. V oslabené mysli se mnohem lépe čte, neklade takový odpor. Mág se proto pozorně zadíval na doktora a mírně se poušklíbnul, v očích se mu nehezky zajiskřilo. "Jste v pořádku, nechcete nějak pomoct? Něco podat?" Otočil najednou a až s podezřelým zájmem se nyní zaměřil na pohodlí a zdravotní stav chřadnoucího doktora.
    Trevor K. Hinne
    Trevor K. Hinne


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 32
    Karma : 2

    The London Hospital Empty Re: The London Hospital

    Příspěvek pro Trevor K. Hinne Sat Sep 03, 2022 8:12 pm

    Nebohá lady už naštěstí skutečně vypadala o mnoho lépe. Tep byl silnější. Dýchala klidně a její čelo už nebylo orosené ledovým potem. Moje krev zase zafungovala. Kdyby do ní pustili jinou, bůhví jak by to skončilo. Nevěděl jsem čím to bylo, ale já jakožto dárce jsem vždycky zafungoval. Zatímco stav pacientky se zlepšoval, já na sobě začal pociťovat, že jsem to v zápalu adrenalinu a z důvodu zdravého a přirozeného nas... naštvání trošku přehnal. Vyčkal jsem ještě pár minut a poté jsem vytáhl ze žíly tu nechutně tlustou jehlu. Kapka karmínové tekutiny na mém nepřirozeně bledém předloktí vykreslila opravdu zajímavou stopu. Krve už jsem ztratil ažaž. Neměl jsem pomyšlení na to si ránu zalepit, dokonce jsem použitou jehlu akorát odhodil na zem. Neubránil jsem se vtipné myšlence na to, jestli Lady Wynne po svém probuzení ucítí, že jí v žilách proudí také pár promile z vína. Cítil jsem se opravdu zesláble. Natáhl jsem se na lůžko a pokrčil nohy v kolenou. Každá kapka krve, která se z mých ztuhlých končetin dostala do hrudníku a do hlavy teď byla cenná. Hučelo mi v uších, což nebylo dobré znamení. Podíval jsem se znovu na hodinky.
    "Myslím... že za šestnáct sekund... odpadnu. Hlavu dolů, nohy nahoru..." instruoval jsem pro jistotu toho naprosto cizího člověka, ale také jsem spoléhal na personál a zejména sestru, která se snad co nevidět vrátí. Ať už reagoval jakkoliv, upřel jsem svůj pohled do prázdna, marně se pokusil vzdorovat svému osudu a pak jsem konečně ztratil vědomí. Poslední co jsem viděl byly mžitky před očima a pak už jenom černo.
    Magnus R. Talbott
    Magnus R. Talbott


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 8
    Karma : 0

    The London Hospital Empty Re: The London Hospital

    Příspěvek pro Magnus R. Talbott Sat Sep 03, 2022 10:40 pm

    fae5cd10.png

    Procedura skutečně zabrala. K mágově radosti síly doktora rychle opouštěly a přímou úměrou Elisabeth síly zase nabírala. Barva v jejím obličeji toho prozrazovala dost, stejně jako ta doktorova. Mlčky sledoval, jak se doktor s celou situací popere. Když vztekle mrskl s jehlou, kterou právě vyrval ze svých vlastních cév na zem, nedůvěřivě si doktora přeměřil pohledem. Takhle se asi pozná správný lékař, pro pacienta první poslední. O Elisabeth se prozatím nebylo potřeba nikterak starat, ožívala před očima. Zatímco doktor se natáhl a pokrčil nohy.

    "Budete v pořádku?!" Spíš jen řečnická otázka, mágovi bylo upřímně jedno, jak na tom doktor bude, hlavní pro něj byla postarší dáma. Tu neustále kontroloval pohledem, nebyla minuta, ve které na ni nepohlédl a nepřekontroloval si její stav. Skutečnost, že doktor přibližně na vteřinu přesně věděl, kdy ztratí vědomí, mága ohromila. Opravdu se musí v anatomii vyznat, minimálně v té své. Zná dobře limity svého těla. A jak doktor instruoval, tak mág také udělal. Doktorovo bezvládné tělo na posteli lehce potáhl, tak aby byla hlava níže a nohy zase zapřel o své rameno a držel je vysoko ve vzduchu. Byla to ideální příležitost. Hbitě zastrčil svou knihu do poměrně hluboké kapsy pláště a volnou dlaň pozvedl nad doktorovu hlavu.

    "Vaše profese vás šlechtí, ale vaše chování už tolik ne. A já mám spoustu otázek." Pronesl nabubřele nad bezvládným tělem doktora a protentokrát se modře rozzářily pouze jeho oči. Ve své mysli hledal za pomoci magie skuliny a cestičky do mysli doktora a především do jeho vzpomínek jakkoliv spojených s náhlým zhoršením zdravotního stavu Elisabeth. Tak se ukaž doktore, koukneme se, jak odolnou mysl máš.



    Dochází ke konfliktu!
    Použitá schopnost: Magie arkány - 5
    (Pokud hod dosáhne hodnoty 5 bodů a více, Magnusovi se podaří proplížit do podvědomí doktora Hinneho a zjistit nějakou tu zajímavou informaci ohledně stavu Elisabeth spojenou se dvěma rankami na krku. Pokud hod dosáhne hodnoty 4 bodů a méně, zjistí Magnus o doktorovi nepodstatnou informaci jako například jeho oblíbenou značku alkoholu či koho pitval naposledy.)


    Magnus R. Talbott carried out 4 launched of one FATE :
    The London Hospital Dice-110 , The London Hospital Dice110 , The London Hospital Dice110 , The London Hospital Dice110
    Vypravěč
    Vypravěč


    Body Osudu : 0
    Počet příběhů : 41
    Karma : 6

    The London Hospital Empty Re: The London Hospital

    Příspěvek pro Vypravěč Sat Sep 03, 2022 11:15 pm

    Nebohý lékař měl pravdu. Magnus to odhadl dobře. Skutečně se vyznal ve své anatomii natolik, že dokázal odhadnout za jak dlouho půjde k zemi. Právě tak dokázal odhadnout i za jak dlouho půjde ven z jeho těla alkohol, který pozřel a se kterým to přehnal, což nám předvedl už v minulosti několikrát. Nicméně navzdory tomu, že oplýval touto skutečně užitečnou dovedností, byl teď naprosto vydán na milost a nemilost Magnusovi. Budiž záhadnému mágovi ke cti, že se alespoň postaral o autotransfúzní polohu doktora Hinneho. Díky tomu, že začala krev znovu proudit do jeho mozku, byla částečně obnovena jeho funkce. Ne natolik, aby ihned procitl, ale dostatečně na to, aby centrum vzpomínek mohlo poskytnout nějaké cenné informace.

    První myšlenka, kterou Magnus rozluštil byl Hinneho vnitřní monolog při pohledu na krev na krku Lady Wynne.
    "Ta monstra už jsou v ulicích. Teď není čas panikařit a ztrácet hlavu, jde o život."


    Čas posouváme kupředu. Následuje další vnitřní monolog ohledně Magnuse jako takového. Dozví se tudíž, že Hinne přemítá, zda je to vnuk, syn, nebo možná dokonce milenec Lady Wynne. Zaznamená také podezření, že se jedná o uprchlého pacienta z psychiatrické léčebny.

    Následuje několik nelichotivých přirovnání na Magnusovu adresu, které snad raději přeskočíme, neboť vydatnou ochutnávku jsme si již mohli dávno přečíst. Ale ještě jedna informace tu byla. A sice jméno jakési dámy v černých šatech.
    "Beatrice."


    A konečně jsme mohli také vylovit vzpomínku na skvělý večer s jakýmsi knězem. Byla to velmi intenzivní vzpomínka, velice veselá. Ano, Hinne si ten pokec opravdu užíval. Necháme na Magnusovi jak hluboce chce zabřednout do opileckých keců a popela vysypaného všude možně, kromě popelníku. Na závěr si mohl Magnus vychutnat pohled do záchodové mísy, kam tenkrát Hinne vyklopil nejméně polovinu vypitých drinků z toho večera. A to je vše přátelé. Veselý konec, není-liž pravda?

    Následně Hinne zamžoural očima. Přicházel k sobě. Bude v pořádku, nebo ho čeká horší probuzení, než by čekal? To je už v rukách osudu.
    Magnus R. Talbott
    Magnus R. Talbott


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 8
    Karma : 0

    The London Hospital Empty Re: The London Hospital

    Příspěvek pro Magnus R. Talbott Sun Sep 04, 2022 8:57 am

    Precizně spřádaná vlákna magie pomalu ale jistě pronikaly do hlubin doktorova podvědomí. Ač na to tenhle střízlík nevypadal, jeho mozková kapacita byla obrovská, to mu jako lékaři rozhodně přidávalo na renomé. Proto ale mág v jeho vzpomínkách nehledal. Musel se soustředit, proniknout hlouběji a především opatrně, nepozorován, nic neporušit, nezanechat žádné stopy. Po maličké chvíli se dostal přesně tam, kde potřeboval. Nutno podotknout, že k rychlosti proniknutí značně přispěl doktorův aktuální stav, bezvědomí.

    Tady to máme, vzpomínky z dnešního odpoledne. Co o tom víš? Celá vzpomínka se najednou odehrávala znovu, tentokrát v přítomnosti mága, který ovšem nebyl nikterak podstatný. Pokud stál v cestě hlavním hrdinům této vzpomínky, jednoduše jím prošli, neměl fyzickou formu ostatně jako nikdo z přítomných. Jednalo se jen o vzpomínku, kterou si nyní mág důkladně prohlížel. Aby toho nebylo dost, slyšel i doktorovy myšlenky. Zaznamenal, jak se cítil a jak ho objev stavu Elisabeth poměrně zaskočil. Já věděl, že budeš něco tušit, proto jsi byl tak oprsklý. Zastíráš pravdu, doktore. Bojíš se. Ale proč? Zmínka o monstrech upoutala mágovu pozornost. Hlouběji ale nehledal, už nyní to bylo dost na hraně vezme-li v potaz doktorův stav.

    Vzpomínka na rozmluvu nad stavem nebohé stařenky se rozplynula. Nyní hleděl mág sám na sebe. Vzpomínkou poletovaly dotazy na jeho vztah k Elisabeth. Nemohl se ubránit lehkému úsměvu. Kdyby jen ubohý doktor věděl, co je zač a jaký vztah k Elisabeth chová. Nedivil se mu, jednal racionálně a snažil se zjisti, proč mág reagoval, jak reagoval. Dokonce nevyloučil ani potencionální nebezpečí v podobě psychiatrického pacienta. Vnitřní dotazování vystřídaly ze všech stran přilétající nehezká přirovnání, která protentokrát s mágem vůbec nehnuly. A pak, aniž by to sám mág čekal, prolétlo doktorovou myslí jméno, jméno ke kterému nebyl schopen dohledat podobu či obličej, pouze informaci o garderobě, černých šatech. Co to?! Beatrice? Opakoval si mág ve své vlastní mysli. Nebylo mu úplně jasné, proč zrovna toto jméno měl doktor na mysli a proč zrovna ve vzpomínce, při které jej proklínal až do dvacátého kolena.

    Přišla další změna, celý výjev se rozplynul jako by byl tvořen pouze z dýmu a nyní se mág nacházel v jakémsi baru či klubu? V hlavních rolích této vzpomínky byl opět doktor a jakýsi brýlatý postarší muž. Při bližším pohledu mág zaznamenal kolárek, i pozdější rozmluvy mu potvrdily, že se jedná o kněze. Netušil, jak byla tato vzpomínka relevantní, proto zůstal, pozoroval rozmluvy dvou opilců až do konce. Do velmi hořkého konce. Miliskování na mol opilého doktora s toaletní mísou už bylo trochu přes čáru. To už opravdu vidět nemusel, proto odvrátil zrak od klečícího a žaludek naruby obracejícího doktora. Někdo tady vede velmi svérázný životní styl... Tady skončil, víc už nezíská. Bylo na čase odejít.

    Pomalu jako správný tichošlápek opouštěl doktorovo podvědomí, vlákna magie, které se prvně rozprchly po doktorově mysli, nyní sklouzávaly zpět za mágem a opouštěly cizí vědomí. Ve skutečnosti to bylo jen pár okamžiků, možná pár minut? Když mág skončil, jeho jasně modré rozzářené oči pomalu vyhasly a zůstaly jen prachobyčejné lidské oči, oči jasně modré barvy. Nic co by budilo pozornost či podezření, že právě prováděl něco nekalého. A bylo to právě včas, neboť zesláblý lékař začínal nabírat vědomí. Opatrně s ním šoupl tak, aby hlavu položil na relativně měkkou postel a nohy pomalu a opatrně položil zpět na postel, ponechal je v pozici krčmo. "Doktore? Doktore, jste v pořádku? Cítíte se dobře? Chcete něco podat? Trochu vody?" Mágův zájem byl nyní upřímný. Pár slabými ranami doktora poplácal po tváři, asi aby mu ulehčil návrat mezi živé. Doktor v jeho očích stoupl, získal na důležitosti. Něco věděl. A to, co věděl doktor, chtěl vědět i on.
    Trevor K. Hinne
    Trevor K. Hinne


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 32
    Karma : 2

    The London Hospital Empty Re: The London Hospital

    Příspěvek pro Trevor K. Hinne Sun Sep 04, 2022 9:35 am

    První co přišlo byl hrozný kravál uvnitř mé hlavy. Hučení s levelem vyhnaným na maximum. Pak jsem opatrně pootevřel oči a podíval se na strop. Točil se a trvalo sakra dlouho, než nabyl poněkud méně abstraktní tvary. Přirovnal bych to k pocitu, že jste na nějakém šíleném kolotoči a nemáte absolutně tucha kde je nahoře a kde dole. Cuknul jsem sebou a šátral rukama po okolí, abych se tak nějak ustálil a zorientoval. Výborně, ležím a dokonce na měkkém. Teprve když se mi povedlo zaostřit na stěny pokoje a také na toho divného týpka v modrém, tak jsem si vzpomněl co jsem dělal. Ta bába mi pije krev pravidelně, ale dneska to fakt přehnala. No, hlavně že nezdechla. Zatím.
    "Jo.. vodu, asi." zamumlal jsem poněkud přiblble. Prospělo by mi taky se pořádně najíst, ale než mi to bude umožněno, tak si asi ještě chvíli poležím. Do pokoje vkročila sestra a za ní byl lékař a dva další muži v bílém plášti. Byli evidentně velmi dobře rostlí a vypadali, že slovo soucit jim vůbec nic neříká. Když jsem toto roztomilé procesí spatřil, musel jsem se jenom malinko pousmát. Divadlo začíná. Mezitím jsem z kapsy vylovil nějaké neidentifikovatelné prášky a dva slupnul. 

    Sokolov:
    "Zdravím doktore Sokolove, nechybí vám náhodou pacient?" položil jsem otázku, která mohla hezky rozproudit konverzaci a prolomit ledy. Sokolov, muž střední postavy, za to nebývale přísného pohledu věnoval narušiteli klidu zkoumavý pohled. Dvě gorily stojící po jeho boku vyčkávaly a já mohl jenom hádat, že se nemohou dočkat, až se na svůj cíl vrhnou, a pořádně jej zmáčknou. Nastalo tísnivé ticho. Napětí by se dalo krájet. Že by tu měl někdo smůlu a skutečně se podobal jednomu z pacientů?
    Magnus R. Talbott
    Magnus R. Talbott


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 8
    Karma : 0

    The London Hospital Empty Re: The London Hospital

    Příspěvek pro Magnus R. Talbott Sun Sep 04, 2022 11:47 am

    Doktor opět nabyl vědomí, ač mírně zmatený, nevypadalo to, že by mág napáchal jakoukoliv škodu během svého výletu v jeho podvědomí. Jen co si doktor objednal sklenici vody, přešel po pokoji ke džbánu s vodou, který byl asi standardním vybavením každého pokoje, nalil vrchovatou sklenici vody a tu urychleně podal doktorovi. "Tady máte." Skoro až přátelsky (?) střízlíkovi při podávání sklenice zmáčkl rameno, nikterak silně nutno podotknout. I tak nahmatal poměrně výraznou klíční kost.

    "Vypadá to, že váš pochybný postup zafungoval velice dobře. Lady Wynne má teď mnohem lepší barvu." Radostně informoval o stavu pacienta ošetřujícího lékaře. "Máte nějakou představu, kdy by mohla opět nabýt vědomí?" Nenechal ubohého doktora vydechnout, s nepochopitelnou obsesí se fixoval jen a pouze na Elisabeth. To už ale ve dveřích stál prazvláštní hromotluk s dvojicí kamarádíčku za zády. S pozvednutým obočím se mág ohlédl přes rameno. Když se doktor zeptal na absenci pacienta, vše mu konečně došlo. Vážně si tady všichni mysleli, že je blázen. Znuděně protočil oči a povzdechl si. Odstoupil pár kroků od Elisabeth a pohledem přejížděl z doktora na jeho kolegu, doktora Sokolova, a zase zpátky. Vypadalo to, že si prostě budou stát za svým. Chtělo to elegantní řešení, nebylo by rozumné zde využívat magii. Chtělo to něco trošku jiného, trošku toho fištrónu.

    "Ah... Tak takhle to chcete... Nuže, dobrá." Pronesl mág s absolutně ledovým klidem. "Teď, když už máme nejhorší za sebou, pravděpodobně nastal čas na formality." Hodil po obou diplomovaných specialistech jízlivý úšklebek. "Jmenuji se Magnus. Jsem starým známým zde přítomné Lady Wynne a řekněme, že mám jakýsi šestý smysl, co se týče její osoby. Proto jsem tak nenadále dorazil." Očividně si svou řeč užíval, nikterak nespěchal, nepanikařil. "Zde přítomný pan doktor došel k mylnému závěru a to takovému, že jsem pravděpodobně jedním z vašich pacientů, doktore Sokolove." Oči mu jen zářily pobavením. "Jsem ovšem skálopevně přesvědčen, že pokud si zkontrolujete seznam svých pacientů, mé jméno tam rozhodně nenajdete." Následoval dlouhý a očistný nádech.

    "Není mým cílem zde vyvolávat nepokoje nebo problémy, proto navrhuji civilizované řešení." A úsměv roztáhl ještě víc. "Zde přítomný pan doktor udělal maximum pro záchranu Lady Wynne, za což vám patří můj nehynoucí vděk. Rozhodně vás to stalo mnoho sil a troufám si tvrdit, že nejste ten typ pacienta, který by zůstával v ozdravném zařízení, pokud to není nezbytně nutné. Dovolil bych si vás tedy doprovodit do vašeho obydlí a cestou, na znamení mého díku, vám zakoupit lahvinku nebo dvě dobré whiskey?" Nevinným kukučem se snažil doktora téměř zhypnotizovat, moc dobře věděl, co na milovníka lihovin platí a na co bude slyšet. "Má maličkost tak opustí tuto nemocnici ve vší počestnosti a při příští návštěvě již budu následovat veškeré formální protokoly. Přeci jen to byla nenadálá událost, nemůžete se na mě zlobit, že jsem jednal tak, jak jsem jednal. Vždyť jste to sám řekl, doktore. Byl jsem v šoku a strachy bez sebe!" A následoval další jízlivý úšklebek. Na malou chvíli umlkl, to aby návrh stačili všichni přítomní pojmout.

    "Pokud bychom se na tomto rozumném řešení neshodli, dovolím si podotknout, že jsem velice dobrým známým zde ležící Lady Wynne a určitě se přikloní k mému úsudku a svému nestandardnímu zážitku ve zdejší nemocnici. Jak sami jistě dobře víte, Lady Wynne je politicky velmi aktivní a i zmínka o špatné pověsti této nemocnice by mohla... Hmmm... Jak to jen říct." Mág se teatrálně poškrábal na bradě zatímco zíral někam do stropu hledajíc ta správná slova. "Prostě a jednoduše by to mohlo negativně ovlivnit finanční situaci nemocnice." Zkroutil obličej do posmutnělé grimasy, jaká smůla, ale může se to stát. "Jak se tedy rozhodnete? Vyřešíme to jako civilizovaní gentlemani, kterými dozajisté všichni jsme?" Rozhodnutí bylo na nich. Elisabeth byla pro tento okamžik v bezpečí, všechno ostatní mágovi vrásky nedělalo, alespoň prozatím.
    Trevor K. Hinne
    Trevor K. Hinne


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 32
    Karma : 2

    The London Hospital Empty Re: The London Hospital

    Příspěvek pro Trevor K. Hinne Sun Sep 04, 2022 2:30 pm

    Sledoval jsem monolog toho nafrněnce a kdykoliv se na mě nedíval, protáčel jsem oči v sloup. Začínal jsem té přehlídky ega a toxické maskulinity mít právě tak dost. Co si o sobě vůbec myslí?
    "Probere se podle toho, jak velký spánkový deficit má z dnešní noci. Nevypadá zrovna na pařmenku, takže to vidím tak hodinku maximálně. A teď když mi dovolíte v klidu umřít, budu nesmírně rád." zavrčel jsem, udělal si pohodlí a zavřel oči. Rozhodně jsem neměl v úmyslu honem rychle vstávat a pospíchat domů. Nehledě na to, že při tak velkém poklesu krevního tlaku by to byl holý nesmysl. Doktor Sokolov bez výrazu sledoval Magnusovo blekotání. Gorily, které měl sebou se ušklíbaly a pochechtávaly.
    "Heh, jo tak dneska se jmenuje Magnus, zejtra zase bude královna Viktorie."
    "No jasně, v tom případě jsem Julius Caesar. Haaaaaaahaha!!!!"

    Sokolov byl evidentně značně podrážděný. Věnoval gorilám velice "vřelý" pohled a také je napomenul. Měl toho dost. Bylo jejich prácí hlídat, že nebude docházet k útěkům. Sice je vidno, že zatím tuto povinnost plní dobře, ale vypadá to, že pokud by došlo na nejhorší, budou mít z nastálé situace nakonec ještě legraci.
    "Tenhle u nás neleží. Takovýhle ksicht bych si určitě pamatoval. Každopádně jsem rád, že se bavíte!" zvýšil hlas na dva vtipálky v bílých pláštích.
    "Doktore Hinne, děkuji za pohotový report, byť to byl planý poplach. Odpočívejte. Vy, pane Magnusi, se prosím nezlobte. Upozorňuji vás, že blázni jsou má parketa a poznám je na sto honů. Jistě je vaše poznámka na adresu služeb naší nemocnice jen nešťastnou volbou slov. Jen blázen by vyhrožoval lékařům ve službách Jejího Veličenstva. Všichni zcela jistě jednáme v nejlepším zájmu jak Lady Wynne, tak Impéria samotného. Sestřičko, prosím postarejte se o ty dva spáče a nenechávejte je bez dozoru. My se teď vzdálíme a necháme pacienty odpočívat." dokončil myšlenku doktor Sokolov a významně se podíval na Magnuse. Mohlo to znamenat, že mu chce ještě něco říct v soukromí, nebo jednoduše to, aby si pohnul zadkem a nezacláněl. Je s podivem, že nebohá Lady Wynne spala natolik tvrdě, že ji tyto vášnivé debaty neprobudily.
    Vetroplach
    Vetroplach


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 4
    Karma : 1

    The London Hospital Empty Re: The London Hospital

    Příspěvek pro Vetroplach Sun Sep 04, 2022 11:23 pm

    gDPsO2T.png
    Vetroplach


    Na svete existuje mnoho divných vecí. No máločo z týchto divných vecí topne veľkého hnedévo vlka s tyrkysovými očami, prechádzajúceho sa po chodbách najväčšej Londínskej nemocnice. Teda skôr vlčine, než vlka. Vlčina nepôsobila agresívne, Nepôsobila o nič agresívnejšie než dobre vychovaný pes. Jačiacich ľudí nenaháňala, nevrčala na nich, a nesnažila sa im postaviť do cesty. Vlčila mala okolo krku zavesený zvláštny ľanovitý prívesok, na ktorom sa hompáľal pomerne veľký váčok naplnený bohvie čím. Okolo nej povievala veľmi prírodná atmosféra. Človek by odprisahal že do nemocnice prišla vôňa lesných plodov, ihličia. Niekde dokonca zaštebotal nejaký vták ktorého v Londýne nevideli posledných dvadsať rokov. Vyzeralo to tak že to má vlčica namierené k nejakej konkrétnej izbe. Nech už to bolo akokoľvek čudné a nepravdepodobné.
    Magnus R. Talbott
    Magnus R. Talbott


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 8
    Karma : 0

    The London Hospital Empty Re: The London Hospital

    Příspěvek pro Magnus R. Talbott Tue Sep 06, 2022 8:13 pm

    Souboj názorů se pomalu ale jistě blížil ke konci. Dárce krve si trval na svém, doktor Sokolov taktéž. Nezbývalo než s hlavou vztyčenou odejít, tahle bitva byla u konce, ale válka ta teprve začala. Drobný muž byl zdrojem cenných informací a těch se mág nechtěl vzdát za žádnou cenu. Situace mu ale protentokrát nepřála. Imbecilní poznámky hromotluků přešel jen mírným zakroucením hlavou.

    "Jak myslíte, doktore. Přeci jen odborník jste vy." Zkontroloval ještě jednou střízlíka, který si velmi rychle začal užívat zaslouženého odpočinku. "Pak tedy nemá smysl, abych nadále zůstával. Pokud vám to nebude vadit..." Věnoval pohled jak doktoru Sokolovi tak sestřičce a přešel k lůžku, kde nabírala síly Elisabeth. Levou rukou hbitě hmátnul do kapsy a zaťatou pěst přiložil k hrudníku postarší ženy. Zároveň se vytočil tak, aby nyní stál čelem k ženě, zády k doktorovi i sestře. "Vrátím se hned, jen co se budeš cítit lépe." Co vypadalo jako milé přátelské gesto bylo ve skutečnosti jen manévrem, jak vrátit modrý krystal zpět do přívěsku, který doposud zel prázdnotou. Pokud se ti ještě něco přihodí, budu o tom ihned vědět. A tentokrát už tě tady nenechám.

    Rozloučení s odpočívající dámou trvalo jen pár vteřin, i tak bylo velmi důležité. Nyní nezbývalo nic než opustit budovu nemocnice. Otočil se na patě a jistým krokem vyrazil vstříc chodbě. "Vězte, že svá slova volím obezřetně." Pronesl ještě při odchodu z pokoje, právě když míjel ne příliš přátelsky vyhlížejícího doktora Sokolova. Poté se sám, ač se to zdálo zvláštní, rozešel po chodbě hledat východ.

    Nestačil ještě ani zmizet z dohledu vazounů a doktora Sokolova, když se zarazil a zůstal stát na místě. Jeho pozornost nyní zaujalo prazvláštní zvíře, které dozajista nemělo co v nemocnici pohledávat. Vlk? Je... Je to vůbec zvíře? Myšlenka jej nahlodala natolik, že zůstal mlčky stát. Na zvíře pohlížel s jistou nedůvěrou, ale nikterak mu v cestě nebránil. Právě naopak, čím blíže zvíře bylo, tím zvědavěji si jej prohlížel. Své smysly opět nakopl na maximum, něco se mu nepozdávalo a to právem.
    Vetroplach
    Vetroplach


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 4
    Karma : 1

    The London Hospital Empty Re: The London Hospital

    Příspěvek pro Vetroplach Sun Sep 11, 2022 5:11 pm

    gDPsO2T.png
    Vetroplach


    Vlčica pomaly prechádzala po chodbách nemocnice, až sa zastavila pri nejakých dverách. Tie očuchala no.. a následne pokračovala ďalej. vyzeralo to tak že aj keď ona zaujala mnohých ľudí, sama nejavila záujem o "komunikáciu" s ostatnými. Len sa prevzierala medzi nohami, nechcene naháňala strach a tie bežné vlčie veci. Prešla aj popri zvláštne oblečenému mužovi bez zmeny jej nátury. No to nemalo trvať navždy. Nakoniec sa vlčica zastavila pri iných dverách, ktoré zas očuchala. Zľahka sa one zaprela, labkou pohla kľúčkou a už bola dnu! Dvere sa však za ňou stihli zaprieť. 


    Bolo to lôžko niektorého chronicky  chorého pacienta, ktorý bol pravdepodobne v kóme, alebo len v bezvedomý.. kto vie. Vlčica si sadla k jeho posteli, naklonila hlavu na stranu a človek by mohol odprisahať, že to vyzeralo tak ako keby nad niečím rozmýšľala.
    Vypravěč
    Vypravěč


    Body Osudu : 0
    Počet příběhů : 41
    Karma : 6

    The London Hospital Empty Re: The London Hospital

    Příspěvek pro Vypravěč Sun Sep 11, 2022 6:18 pm

    Starý pán spal. Poslední dobou trávil v říši snů většinu času a celkem rád. Nechtěl si totiž s nikým povídat, ba ani snášet soucitné pohledy nemocničního personálu. Pokud zůstával bdělý, nudil se. Každičký den se díval na tu stejnou stěnu s flekem vlevo dole a prasklou pátou dlaždicí zprava v druhé řadě shora. Věděl, že nemá času nazbyt. Tušil, že chronické bolesti, které jej doprovázely už zůstanou jeho denním chlebem až do posledního výdechu. Čas trávil vzpomínáním na šťastné chvíle. Nedávno si nechal zdát o tom, jak jako mladý kluk kradl svému nerudnému sousedovi jablka. Ve snech ho nebolely žádné klouby a on mohl šplhat po větvích stromů jak se mu jenom zlíbilo. Netrápil ho chlad a nevlídné londýnské ovzduší. Vyrůstal na venkově, kdesi na jihu a tak si do sytosti užíval slunečních paprsků a příjemného tepla. Tento sen však skončil. Stařec otevřel oči a první co uviděl byla vlčice. Nepůsobila nijak agresivně. Dokonce mu připomněla psa, kterého měl od svých dvanácti let. Tenkrát se mu s ním velice těžko loučilo. Byl to ten nejvěrnější přítel, jakého kdy poznal. Nicméně náš pacient tušil, že se s ním již brzy setká. Proto netruchlil. Pohlédl vlčici do očí a naposledy se usmál. Alespoň nezemře sám v naprosté izolaci.

    Starý muž zavřel oči a nechal si zdát poslední sen. Sen o své ženě, která jej opustila před deseti lety po boji se zákeřnou nemocí. V jeho snu však byla zase mladá, plná energie a usměvavá. Stařec už nebyl starcem. Teď byl mladým mužem, který stál uprostřed zdánlivě nekonečného obilného pole. Slunce svítilo a jeho láska na něj zpovzdálí mávala. Je čas jít. Beze strachu ji následoval. Sluneční svit byl čím dál tím jasnější, až se stal všudypřítomným bílým světlem. Poslední výdech, poslední úder srdce a byl zase svobodný.
    Trevor K. Hinne
    Trevor K. Hinne


    Body Osudu : 2
    Počet příběhů : 32
    Karma : 2

    The London Hospital Empty Re: The London Hospital

    Příspěvek pro Trevor K. Hinne Wed Sep 14, 2022 4:10 pm

    Po několika minutách poklidného spánku a také po požití jednoho nemocničního jídla jsem došel k závěru, že bude lépe, když odsud vypadnu. Opatrně jsem spustil nohy na zem a postavil se. Šlo to. Ne že by mi pomohla nemocniční šlichta, ale to malé kafe, které mi sestra donesla čistě ze známosti dokázalo divy pokud přijde na nízký tlak. Kouknul jsem se na hodinky. Byl jsem mimo přes hodinu a půl. To je víc, než si můžu dovolit. Zkontroloval jsem Lady Wynne, která vypadala, že jí má krev obohacená kapkou vína skutečně prospěla. 
    "Sestřičko, převezte prosím pacientku do horního poschodí. Je to to nejbezpečnější místo. Chci aby byla pod neustálým dozorem. Obávám se, že to mohl být pokus o cílenou likvidaci." zahrál jsem tak trochu divadlo. Věděl jsem sakra dobře o co jde a kdo je za to zodpovědný. Přesto jsem se však rozhodl nadále danou osobu krýt. Pořád jsem trochu naivně doufal v to, že neuhasitelná žízeň po krvi nebude nikoho stát život. Nezdržoval jsem se. Nemocnici jsem opustil a vyrazil pryč.

    Sponsored content


    The London Hospital Empty Re: The London Hospital

    Příspěvek pro Sponsored content


      Právě je Fri May 03, 2024 12:55 am